Prazolacid 20mg 14 tabletek

cena
10,24 zł
Ilość:
Producent Polfa Rzeszów
Pojemność 14szt.
Postać leku Tabletki
Informacja PRODUKT LECZNICZY!
Dostępna ilość
33% Complete

Wskazania

Lek stosuje się w krótkotrwałym leczeniu objawów choroby refluksowej przełyku (takich jak zgaga, kwaśne odbijanie) u dorosłych.Refluks polega na cofaniu się kwasu z żołądka do przełyku, co może prowadzić do wystąpienia stanu zapalnego przełyku i wywoływać ból. Mogą pojawić się też takie objawy, jak: bolesne pieczenie w klatce piersiowej sięgające aż do gardła (zgaga), kwaśny smak w ustach (kwaśne odbijanie).

Działanie

Prazolacid należy do grupy leków zwanych inhibitorami pompy protonowej. Substancją czynną leku jest pantoprazol,który blokuje "pompę"wytwarzającą kwas żołądkowy. W ten sposób zmniejsza ilość kwasu w żołądku.

Dawkowanie

Przyjmować 1 tabletkę leku na dobę. Tabletki należy przyjmować przed posiłkiem,codziennie o tej samej porze,połykać w całości,obficie popijając wodą. Tabletek nie należy żuć,rozgryzać ani dzielić.

Dodatkowe

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.


Opinie o Prazolacid 20mg 14 tabletek

Aby dodawać komentarze - należy się zalogować

Skontaktuj się z nami!

Produkty podobne

© 2016 wapteka.pl Wszystkie prawa zastrzeżone
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.