Polopiryna Zatoki 6 saszetek

cena
7,38 zł
Ilość:
Producent Polpharma
Pojemność 6 saszetek
Postać leku Proszek
Informacja PRODUKT LECZNICZY!
Dostępna ilość
100% Complete

Opis produktu

Polopiryna Zatoki jest lekiem wieloskładnikowym o skojarzonym działaniu składników. 

- Kwas acetylosalicylowy łączy działanie przeciwgorączkowe, przeciwbólowe i przeciwzapalne

- Fenylefryna zmniejsza przekrwienie i obrzęk błon śluzowych, przez co udrożnia przewody nosowe, hamuje odruch kichania i łzawienia oczu.

Skład

Substancje czynne w jednej saszetce: kwas acetylosalicylowy – 500mg, fenylefryny wodorowinian – 15,58mg. Substancje pomocnicze: krzemionka koloidalna bezwodna, mannitol, sacharyna sodowa, sodu cyklaminian, kwas cytrynowy bezwodny, aromat cola.

Wskazania

Produkt leczniczy Polopiryna Zatoki wskazany do stosowania w leczeniu objawów grypy i przeziębienia – ból głowy, którego przyczyną może być zmniejszona drożność zatok przynosowych, obrzęk, przekrwienie błony śluzowej nosa, nadmierna ilość wydzieliny śluzowej.

Działanie

Połączenie dwóch substancji czynnych, których działanie się uzupełnia i pomaga zwalczyć różne objawy grypy i przeziębienia. Kwas acetylosalicylowy zapewnia działanie przeciwgorączkowe, przeciwbólowe i przeciwzapalne. Fenylefryna powoduje zmniejszenie obrzęku i przekrwienia błon śluzowych nosa. Dzięki temu przewody nosowe są bardziej drożne. Dodatkowo fenylefryna ograniczania łzawienie oczu oraz odruch kichania.

Dawkowanie

Przyjmować zgodnie z zaleceniami lekarza lub zgodnie ze wskazówkami na ulotce. Dorośli, młodzież powyżej 16. roku życia: zawartość jednej saszetki wysypać bezpośrednio na język, a następnie połknąć. Jeśli zachodzi taka konieczność można popić wodą. Zawartość można również rozpuścić w letniej wodzie. Zaleca się zażywać saszetkę co 6-8 godzin. Nie zaleca się przyjmować leku na czczo. Maksymalna dawka dobowa: 4 saszetki.

Przeciwwskazania

Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku, inne niesteroidowe leki przeciwzapalne. Nie stosować w przypadku astmy oskrzelowej, przewlekłych schorzeń układu oddechowego, choroby wrzodowej żołądka i/lub dwunastnicy, stanów zapalnych lub krwawienia z przewodu pokarmowego, niewydolności nerek, wątroby lub serca. Nie stosować u osób z zaburzeniami krzepnięcia krwi, a także u osób przyjmujących leki przeciwzakrzepowe; u osób z niedoborem dehydrogenazy gluko-6-fosforanowej. Nie stosować w przypadku: chorób układu sercowo-naczyniowego; nadciśnienia tętniczego; cukrzycy; jaskry z zamkniętym kątem; nadczynności tarczycy; przerostu prostaty; chromochłonnego guza nadnerczy. Nie stosować: równocześnie z inhibitorami monoaminooksygenazy (również przez okres 14 dni od zakończenia terapii); równocześnie z metotreksatem w dawkach 15mg tygodniowo (lub większych). Nie stosować u dzieci poniżej 16. roku życia, u kobiet w ciąży i u matek karmiących.

Dodatkowe

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.


Opinie o Polopiryna Zatoki 6 saszetek

Aby dodawać komentarze - należy się zalogować

Skontaktuj się z nami!

Produkty podobne

Klienci, którzy kupili Polopiryna Zatoki 6 saszetek kupili także:

Bestsellery

© 2016 wapteka.pl Wszystkie prawa zastrzeżone
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.