Paracetamol LGO tabl. 0,5 g 60 tabletek

Nowa cena
cena
9,79 zł
Producent FSP Galena
Pojemność 60 szt.
Postać leku Tabletki
Informacja PRODUKT LECZNICZY!
Dostępna ilość
Brak produktu

Skład

Jedna tabletka zawiera 500 mg paracetamolu (Paracetamolum) w połączeniu z powidonem. Subsancje pomocnicze: Powidon K29-32, skrobia kukurydziana, krzemionka koloidalna bezwodna, magnezu stearynian.

Wskazania

Produkt leczniczy działa przeciwbólowo w bólach głowy, gardła, migrenach, bólach zębów, bólach kostnych, stawowych i mięśniowych oraz bolesnym miesiączkowaniu. Ponadto, może być stosowany w przeziębieniach i stanach grypopodobnych. Działa przeciwgorączkowo.

Działanie

Paracetamol hamuje biosyntezę prostaglandyn poprzez hamowanie aktywności cyklooksygenazy kwasu arachidonowego w ośrodkowym układzie nerwowym. Tylko w niewielkim stopniu hamuje obwodowo enzym cyklooksygenazę, nie powodując uszkodzenia błony śluzowej żołądka. Paracetamol nie wpływa na agregację płytek krwi.

Dawkowanie

Dorośli i młodzież w wieku powyżej 12 lat. Doustnie, 2 tabletki. W razie konieczności dawkę można powtarzać co 4 godziny, do 4 razy na dobę. Maksymalna dawka dobowa paracetamolu wynosi 4 g. Dzieci w wieku od 6 do 12 lat. Doustnie, od ½ do 1 tabletki. W razie konieczności dawkę można powtarzać co 4 godziny, do 4 razy na dobę. Należy poinformować pacjenta, że leku nie należy stosować dłużej niż przez 3 dni bez konsultacji z lekarzem. Paracetamol LGO nie jest zalecany do stosowania u dzieci poniżej 6 roku życia.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Choroba alkoholowa. Ciężka niewydolność wątroby lub nerek.

Informacja PRODUKT LECZNICZY!

Dodatkowe

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Ciąża - badania epidemiologiczne przeprowadzone wśród kobiet w ciąży nie wykazały żadnego szkodliwego działania paracetamolu podawanego w zalecanych dawkach. 

Karmienie piersią - paracetamol jest wydzielany do mleka kobiet karmiących piersią w ilościach niemających znaczenia klinicznego. Dostępne opublikowane dane nie zawierają przeciwwskazań do karmienia piersią w czasie przyjmowania produktu. 

Paracetamol powinien być stosowany w okresie ciąży i karmienia piersią w przypadku zdecydowanej konieczności.

Paracetamol LGO tabl. 0,5 g 60 tabletek

Aby dodawać komentarze - należy się zalogować

Skontaktuj się z nami!

Produkty podobne

Klienci, którzy kupili ten produkt Paracetamol LGO tabl. 0,5 g 60 tabletek kupili także:

XyloGel 0,1% żel do nosa z dozownikiem 10 g

Składnik leku Xylogel - chlorowodorku ksylometazoliny jest pochodną imidazoliny o działaniu sympatykomimetycznym. Pobudza receptory α-adrenergiczne obkurczając naczynia krwionośne nosa. Zastosowany na błonę śluzową nosa zmniejsza jej obrzęk i przekrwienie ograniczając ilość wydzieliny. Działanie leku Xylogel rozpoczyna się  już po 5-10 minutach od zastosowania i utrzymuje się przez 10h. Lek zwykle nie ulega wchłonięciu w ilościach istotnych klinicznie i nie wywiera działania ogólnoustrojowego.

4 Flex kolagen nowej generacji z witaminą C o smaku czarnej porzeczki 30 saszetek

Każda saszetka suplementu 4 flex o smaku czarnej porzeczki zawiera 10 g naturalnego pochodzenia hydrolizatu kolagenu – Fortigel,dzięki czemu szybko się wchłania. Dodatkowa zawartość witaminy C pomaga w prawidłowej produkcji kolagenu w celu zapewnienia właściwego funkcjonowania chrząstki i kości.

Dbając o stawy nie należy zapominać o właściwej diecie bogatej w białko – w tym kolagen, który przyczynia się do wzrostu i sprzyja utrzymaniu masy mięśniowej oraz zdrowych kości. Witamina C i selen chronią komórki przed stresem oksydacyjnym. Dodatkowo witamina C wspiera prawidłową produkcję kolagenu w celu zapewnienia właściwego funkcjonowania chrząstki i kości. Witamina D bierze udział w prawidłowym wchłanianiu wapnia oraz utrzymuje jego właściwy poziom we krwi. 

Fervex o smaku malinowym 12 saszetek

Fervex jest produktem leczniczym na bazie paracetamolu, kwasu askorbowego i maleinianu feniraminy o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym. 

Stosuje się doraźnie przy leczeniu chorób górnych dróg oddechowych, w stanach przeziębienia, zapalenia błon śluzowych nosa oraz gardła, nieżytów nosa na tle alergicznym oraz w przypadkach grypy połączonych z gorączką. Przeznaczony jest dla osób dorosłych i dzieci powyżej 15 r.ż. 

Składniki leku: 

- paracetamol - działanie przeciwbólowe i przeciwgorączkowe; 
- maleinian feniraminy - działanie przeciwhistaminowe, zmniejszające przekrwienie i obrzęk błon śluzowych; udrażniające zatoki i przewody nosowe; hamuje odruch kichania oraz łzawienie oczu; 
- kwas askorbowy - działanie redukujące dolegliwości związane z przeziębieniem i grypą. 

© 2016 wapteka.pl Wszystkie prawa zastrzeżone
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.