Paracetamol LGO tabl. 0,5 g 10 tabletek

cena
3,04 zł
Producent FSP Galena
Pojemność 10 szt.
Postać leku Tabletki
Informacja PRODUKT LECZNICZY!
Dostępna ilość
Brak produktu

Skład

Jedna tabletka zawiera 500 mg paracetamolu (Paracetamolum) w połączeniu z powidonem. Subsancje pomocnicze: Powidon K29-32, skrobia kukurydziana, krzemionka koloidalna bezwodna, magnezu stearynian.

Wskazania

Produkt leczniczy działa przeciwbólowo w bólach głowy, gardła, migrenach, bólach zębów, bólach kostnych, stawowych i mięśniowych oraz bolesnym miesiączkowaniu. Ponadto, może być stosowany w przeziębieniach i stanach grypopodobnych. Działa przeciwgorączkowo.

Działanie

Paracetamol hamuje biosyntezę prostaglandyn poprzez hamowanie aktywności cyklooksygenazy kwasu arachidonowego w ośrodkowym układzie nerwowym. Tylko w niewielkim stopniu hamuje obwodowo enzym cyklooksygenazę, nie powodując uszkodzenia błony śluzowej żołądka. Paracetamol nie wpływa na agregację płytek krwi.

Dawkowanie

Dorośli i młodzież w wieku powyżej 12 lat. Doustnie, 2 tabletki. W razie konieczności dawkę można powtarzać co 4 godziny, do 4 razy na dobę. Maksymalna dawka dobowa paracetamolu wynosi 4 g. Dzieci w wieku od 6 do 12 lat. Doustnie, od ½ do 1 tabletki. W razie konieczności dawkę można powtarzać co 4 godziny, do 4 razy na dobę. Należy poinformować pacjenta, że leku nie należy stosować dłużej niż przez 3 dni bez konsultacji z lekarzem. Paracetamol LGO nie jest zalecany do stosowania u dzieci poniżej 6 roku życia.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Choroba alkoholowa. Ciężka niewydolność wątroby lub nerek.

Informacja PRODUKT LECZNICZY!

Dodatkowe

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Ciąża - badania epidemiologiczne przeprowadzone wśród kobiet w ciąży nie wykazały żadnego szkodliwego działania paracetamolu podawanego w zalecanych dawkach. 

Karmienie piersią - paracetamol jest wydzielany do mleka kobiet karmiących piersią w ilościach niemających znaczenia klinicznego. Dostępne opublikowane dane nie zawierają przeciwwskazań do karmienia piersią w czasie przyjmowania produktu. 

Paracetamol powinien być stosowany w okresie ciąży i karmienia piersią w przypadku zdecydowanej konieczności.

Opinie o Paracetamol LGO tabl. 0,5 g 10 tabletek

Aby dodawać komentarze - należy się zalogować

Skontaktuj się z nami!

Produkty podobne

Klienci, którzy kupili Paracetamol LGO tabl. 0,5 g 10 tabletek kupili także:

Espumisan krople doustne 100mg/1ml - 30 ml

Espumisan krople to alternatywna wersja preparatu w kapsułkach stosowana doustnie, zalecana w stanach zaburzeń żołądkowo-jelitowych związanych z nadmiernym gromadzeniem gazów (wzdęcia). 

Środek zawiera simetikon, który obniża napięcie powierzchniowe pęcherzyków gazu zawartych w masach pokarmowych i śluzie przewodu pokarmowego, powoduje ich pękanie. Uwolnione w ten sposób gazy mogą być wchłonięte przez ściany jelit a następnie wydalone wraz z ruchami perystaltycznymi jelit. Nie jest wchłaniany z przewodu pokarmowego, a wydalany jest w postaci niezmienionej. 

Pomocniczo preparat stosuje się przed badaniami ultrasonograficznymi, radiologicznymi, gastroskopowymi a także po zabiegach chirurgicznych. Można stosować u dzieci powyżej 1 r.ż. w przypadku kolek jelitowych, zaś w zatruciach środkami powierzchniowo czynnymi podawany w celu zmniejszenia pienienia treści przewodu pokarmowego. 


Camilia BOIRON roztwór doustny 30x1 ml

Camilia jest lekiem homeopatycznym stosowanym w bolesnym ząbkowaniu u niemowląt. 

Leki homeopatyczne produkowane są z surowców pochodzenia naturalnego roślinnego, zwierzęcego lub mineralnego. Metoda przygotowania takiego leku polega na otrzymaniu substancji aktywnej poprzez rozcieńczanie i dynamizację materiału wyjściowego, a następnie połączenie jej z podłożem. 

W czasie niemowlęcym jednym z trudniejszych przeżyć dla malucha jest ząbkowanie. Ból uniemożliwia sen i normalne funkcjonowanie, dając się we znaki dziecku i opiekunom. Aby złagodzić nieco nieprzyjemne objawy i dać ulgę małym pacjentom, opracowany został preparat w postaci pojedynczych dawek w osobnych pojemniczkach (minimsach), których zawartość należy podać dziecku doustnie. 

Nie powinno się stosować więcej, niż 6 pojemniczków na dobę. 

Bestsellery

© 2016 wapteka.pl Wszystkie prawa zastrzeżone
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.