product-image
Paracetamol Hasco Forte 240mg/5ml zawiesina doustna smak truskawkowy 85 ml
15.49 zł
product-logo

Paracetamol Hasco Forte 240mg/5ml zawiesina doustna smak truskawkowy 85 ml

Brak ocen

Producent
Hasco
ul. Żmigrodzka 242e 51-131 Wrocław
Pojemność
85ml
Postać


Dostępny

15.49 zł

Opis

Paracetamol Hasco Forte to produkt leczniczy przeciwgorączkowy i przeciwbólowy przeznaczony do stosowania u niemowląt i dzieci. Produkt ma postać zawiesiny doustnej o smaku truskawkowym.

Skład

Substancją czynną leku jest: paracetamol.

5 mil zawiesiny zawiera 240 mg paracetamolu.

Pozostałe składniki (substancje pomocnicze):  sacharoza, guma ksantan (E 415), kwas cytrynowy jednowodny (E 330), sodu benzoesan (E 211), sodu pirosiarczyn (E 223), aromat truskawkowy naturalny AR 2143 (zawiera naturalne substancje aromatyczne, w tym d-limonen oraz glikol
propylenowy), woda oczyszczona.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub wg zaleceń lekarza lub farmaceuty.

Lek stosuje się doustnie.

Wiek (masa ciała dziecka) Zalecana dawka jednorazowa Maksymalna dawka dobowa
od 0 do 3 miesiąca życia (do 4 kg) 1,25 mg (60 mg)

5 ml (240 mg)

od 4 do 8 miesiąca życia (do 7 kg) 2 ml (96 mg)

8 ml (384 mg)

od 9 do 11 miesiąca życia (do 8 kg) 2,5 mg (120 mg)

10 ml (480 mg)

od 1 do 2 lat
(do 10,5 kg)
3,25 ml (156 mg)

13 ml (624 mg)

od 2 do 3 lat
(do 13 kg)
4 ml (192 mg)

16 ml (768 mg)

od 4 do 5 lat
(do 18,5 kg)
6 ml (288 mg)

24 ml (1152 mg)

od 6 do 8 lat
(do 24 kg)
7,5 ml (360 mg)

30 ml (1440 mg)

od 9 do 10 lat
(do 32 kg)
10 ml (480 mg)

40 ml (1920 mg)

od 11 do 12 lat
(do 45,6 kg)
14,25 ml (684 mg)

57 ml (2736 mg)

Działanie

Paracetamol Hasco Forte działa przeciwgorączkowo i przeciwbólowo.

Wskazania

Gorączka i bóle różnego pochodzenia oraz dolegliwości towarzyszące reakcji organizmu na szczepionkę. Dodatkowo lek Paracetamol Hasco Forte stosuje się u niemowląt od 0 do 3 miesiąca życia (o masie ciała do 4 kg) do leczenia objawowego gorączki trwającej nie dłużej niż 3 dni oraz bólu o nasileniu łagodnym do umiarkowanego.

Przeciwwskazania

Kiedy nie stosować leku Paracetamol Hasco Forte:

jeśli pacjent ma uczulenie na paracetamol lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku,

jeśli u pacjentów występuje ciężka niewydolność wątroby lub wirusowe zapalenie wątroby.

jeśli u pacjentów występuje ciężka niewydolność nerek.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Rzadko występujące działania niepożądane (u 1 do 10 pacjentów na 10000): skórne reakcje uczuleniowe (pokrzywka, rumień, zapalenie skóry).

Bardzo rzadko występujące działania niepożądane (u mniej niż1 pacjenta na 10000): zmniejszenie liczy płytek krwi, zmniejszenie liczby leukocytów, nudności, wymioty i biegunka, zaburzenia czynności wątroby.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Nie stosować z innymi lekami zawierającymi paracetamol z powodu ryzyka przedawkowania.
W razie przedawkowania natychmiast skonsultować się z lekarzem, nawet jeśli pacjent czuje się dobrze.
Bez zalecenia lekarza nie stosować dłużej niż 3 dni.

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.
Przechowywać w temperaturze poniżej 25oC.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekarz, które pacjent planuje stosować.

Jednoczesne stosowanie paracetamolu z niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi (NLPZ) zwiększa ryzyko wystąpienia zaburzeń czynności nerek. Paracetamol stosowany jednocześnie z inhibitorami
MAO może wywołać stan pobudzenia i wysoką temperaturę.
Wchłanianie paracetamolu jest przyspieszone przez leki przyspieszające opróżnianie żołądka (np. metoklopramid, domperidon) i opóźnione przez leki opóźniające opróżnianie żołądka (np.kolestyramina).
Stosowanie paracetamolu w skojarzeniu z zydowudyną może powodować neutropenię.
Salicylamid wydłuża czas wydalania paracetamolu.
Stosowanie paracetamolu może być przyczyną fałszywych wyników niektórych badań laboratoryjnych (np. oznaczanie stężenia glukozy we krwi).

Producent

Postać

Stosowanie

Gorączka i bóle różnego pochodzenia oraz dolegliwości towarzyszące reakcji organizmu na szczepionkę. Dodatkowo lek Paracetamol Hasco Forte stosuje się u niemowląt od 0 do 3 miesiąca życia (o masie ciała do 4 kg) do leczenia objawowego gorączki trwającej nie dłużej niż 3 dni oraz bólu o nasileniu łagodnym do umiarkowanego.

Działanie

Paracetamol Hasco Forte działa przeciwgorączkowo i przeciwbólowo.

Kluczowy składnik

paracetamol

Dodaj swoją opinię

Pola oznaczone * są wymagane

Brak komentarzy

Pola oznaczone * są wymagane

Zasady ochrony danych osobowych

Dlaczego my?

why-us-img

Odbiór osobisty w aptece

why-us-img

Profesjonalna obsługa

why-us-img

Szybka wysyłka

why-us-img

Legalnie działająca apteka

why-us-img

Płatność online lub za pobraniem

cookies Strona korzysta z plików cookies, dzięki temu działa poprawnie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Cookies.