Olimp Chela-Mag B6 Forte 60 kaps.

cena
30,50 zł
Producent Olimp Laboratories
Pojemność 60 szt.
Postać leku Kapsułki
Dostępna ilość
Brak produktu

Skład

1 kapsułka zawiera: 250 mg magnezu oraz 2 mg witaminy B6.

Wskazania

Preparat przeznaczony dla osób wykazujących zwiększone zapotrzebowanie na magnez: prowadzących intensywny tryb życia, narażonych na nadmierny stres wykonujących ciężką pracę fizyczną jak i umysłową, aktywnych fizycznie uprawiających sport,  pijących kawę, alkohol oraz palących tytoń. Preparat w szczególności polecany jest w okresach wzmożonego stresu i osłabienia organizmu oraz dla osób skarżących się na skurcze mięśni, drętwienie kończyn.
 

Działanie

Magnez zaliczany do grupy makrominerałów, składników niezbędnych w codziennym życiu w znaczących ilościach, nazywany jest często pierwiastkiem życia i energii. Liczne badania naukowe potwierdzają, że jest on jednym 4 najważniejszych dla prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu kationów. Magnez to elementarny minerał, niezbędny dla zachowania homeostazy, czyli równowagi biochemicznej naszego ciała. Pierwiastek ten zaangażowany jest w ponad 300 reakcji enzymatycznych, zachodzących w naszych komórkach każdego dnia. Jedną z jego najważniejszych funkcji jest udział w syntezie paliwa komórkowego, bez obecności odpowiedniej ilości magnezu produkcja energii niezbędnej w codziennym funkcjonowaniu organizmu zachodzi nieefektywnie. To właśnie dlatego, gdy brakuje nam magnezu czujemy się wiecznie zmęczeni. Ponadto minerał ten jest zaangażowany w aktywny transport różnych składników przez błony komórkowe, między innymi przyczynia się do utrzymania odpowiedniej równowagi pomiędzy sodem a potasem. Magnez to pierwiastek niezbędny do codziennej pracy naszych mięśni i sprawnego funkcjonowania układu nerwowego. Minerał ten wspomaga również właściwe funkcjonowanie serca i całego układu krwionośnego.

Dawkowanie

Zalecana dzienna porcja: 1-2 kapsułki dziennie po posiłku popijając dużą ilością wody, na ok. 1 godz. przed snem lub inaczej po konsultacji z lekarzem.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu

Opinie o Olimp Chela-Mag B6 Forte 60 kaps.

Aby dodawać komentarze - należy się zalogować

Skontaktuj się z nami!

Produkty podobne

Klienci, którzy kupili Olimp Chela-Mag B6 Forte 60 kaps. kupili także:

Fortiven Activ Gel 2400j.m. żel z heparyną 50g

Jedyny lek w postaci żelu z najwyższą dawką heparyny 2400 j.m./g dostępny bez recepty

Bestsellery

© 2016 wapteka.pl Wszystkie prawa zastrzeżone
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.