zdjecie zdjecie
Wapteka.pl
Suma:
0,00
Do darmowej dostawy i odbioru bezpłatnego mini-produktu brakuje Ci 299.00 zł
Najpopularniejsze frazy
Polecane produkty
Brak produktów dla wpisanej frazy
Producenci
Opinie: 0

Producent Nutridrink
Pojemność 4 x 125 ml
Postać Płyn
Dostępność

Spis treści:

Opis produktu

Nutridrink to płynny preparat o niewielkiej objętości (125 lub 200 ml) zawierający dużą jednorazową dawkę energii i składników odżywczych (tj. białko, tłuszcze, węglowodany, witaminy i minerały), zalecany celem uzupełnienia dziennej dawki tych związków oraz odżywienia organizmu pacjenta. 

Nutridrink występuje w różnych smakach oraz w dwóch objętościach - 125 i 200 ml; ma postać płynną a optymalną ilością spożywaną na dobę są 2 butelki pite przez minimum 14 dni, pomiędzy posiłkami. Najlepiej smakują schłodzone. 

Spożycie preparatu zaleca się osobom: 

- z przewlekłymi chorobami (np. odpornościowymi, onkologicznymi); 
- przed/po operacjach; 
- po udarach; 
- borykającym się z trudno gojącymi ranami i/lub odleżynami; 
- przy trudnościach z gryzieniem i/lub połykaniem. 

Skład

Jedno opakowanie (125 ml) zawiera:

- 18 g białka 

- 18,8 g tłuszczy

- 48,8 g węglowodanów

- kompletny skład niezbędnych minerałów i witamin

Nutridrink Protein 125 ml nie zawiera:

- błonnika

- glutenu- może być stosowany przez osoby chore na celiakię

Wartość energetyczna jednego opakowania (125 ml) wynosi 300 kcal.

Wskazania

Do postępowania dietetycznego w czasie choroby, na każdym etapie terapii czyli przed, po chemio i radio terapii, przy przygotowaniu do operacji, po operacji. Zwiększone zapotrzebowanie na białko i energię w rezultacie stresu metabolicznego(urazu, oparzeń, trudno gojących się ran).

Działanie

Źródłem białka są kazeina i serwatka (zawiera również białko soi oraz niewielkie ilości białka grochu)

Zawiera głównie tłuszcze LCT

Źródłem węglowodanów są maltodekstryny, sacharoza i laktoza

Bezresztkowa i bezglutenowa

Dawkowanie

Jako uzupełnienie diety: 1–3 opakowania dziennie (300–900 kcal; 20–60 g białka). Produkt gotowy do spożycia, przeznaczony do picia. Najlepiej podawać schłodzony. Dobrze wstrząsnąć przed użyciem. Produkt zaleca się pić powoli (1 opakowanie od 30 minut do 1 godziny), między posiłkami. Przechowywać w suchym, chłodnym miejscu. Po pierwszym otwarciu opakowania produkt przechowywać w lodówce, w zamkniętej butelce, nie dłużej niż 24 godziny.

Przeciwwskazania

Stosować pod nadzorem lekarza. Nie stosować u dzieci poniżej 3 lat. Dzieciom w wieku od 3 do 6 lat podawać jedynie jako uzupełnienie diety. Nie stosować w przypadku nietolerancji laktozy, alergii na białka mleka krowiego, galaktozemii. Ze względu na wysoką zawartość białka produkt nie jest odpowiedni dla pacjentów z niewydolnością nerek (bez odpowiedniej nerkowej terapii zastępczej) oraz wątroby, zagrożonych wystąpieniem encefalopatii wątrobowej. Nie może być jedynym źródłem pożywienia. Nie podawać dożylnie.

Kategoria

Leki OTC i suplementy

Producent

Postać

Stosowanie

Do postępowania dietetycznego w czasie choroby, na każdym etapie terapii czyli przed, po chemio i radio terapii, przy przygotowaniu do operacji, po operacji. Zwiększone zapotrzebowanie na białko i energię w rezultacie stresu metabolicznego(urazu, oparzeń, trudno gojących się ran).

Działanie

Źródłem białka są kazeina i serwatka (zawiera również białko soi oraz niewielkie ilości białka grochu)Zawiera głównie tłuszcze LCTŹródłem węglowodanów są maltodekstryny, sacharoza i laktozaBezresztkowa i bezglutenowa

Brak opini o produkcie

Aby dodawać komentarze - należy się zalogować

* - Pola obowiązkowe

Ostatnio oglądane

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.