Nurofen żel 50mg/g o działaniu przeciwbólowym 50g

cena
12,69 zł
Ilość:
Producent Reckitt Benckiser
Pojemność 50g
Postać leku Żel
Informacja PRODUKT LECZNICZY!

Dostępna ilość
33% Complete

Skład

1 g żelu zawiera 50 mg ibuprofenu.

Wskazania

Preparat stosowany miejscowo w bólach mięśniowych, bólu pleców oraz bólu w chorobach układu mięśniowo-szkieletowego, takich jak: łagodne postacie zapalenia stawów, skręcenia, nadwerężenia, urazy sportowe, gościec mięśniowo-ścięgnisty i nerwobóle.

Działanie

Nurofen Żel to lek o miejscowym działaniu przeciwbólowym i przeciwzapalnym. Szybko zwalcza ból i stan zapalny mięśni i stawów, towarzyszący chorobom układu mięśniowo-szkieletowego. Bóle mięśniowe, bóle pleców, bóle towarzyszące chorobom układu mięśniowo-szkieletowego, takie jak zapalenie stawów, skręcenia, urazy sportowe, fibromialgia i nerwobóle.

Dawkowanie

Przed pierwszym otwarciem tuby, należy sprawdzić, czy folia zabezpieczająca jej otwór nie jest naruszona. Dorośli i dzieci powyżej 12 lat: wycisnąć z tuby 4-10 cm żelu na miejsce objęte dolegliwościami (ilość ta odpowiada dawce 50-125 mg ibuprofenu). Żel delikatnie wetrzeć w skórę do momentu jego wchłonięcia, a następnie umyć ręce. Nie należy stosować leku na to samo miejsce wcześniej niż po upływie 4 godzin. Produktu leczniczego nie należy stosować częściej niż co 4 godziny i nie więcej niż 4 razy na dobę. Nie należy stosować leku na uszkodzoną skórę, błonę śluzową jamy ustnej (wargi) lub okolice oczu.

Przeciwwskazania

Kiedy nie stosować leku Nurofen: Jeśli pacjent ma uczulenie (nadwrażliwość) na ibuprofen lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku (wymienionych w punkcie 6), jeśli u pacjenta wystąpiły uprzednio reakcje nadwrażliwości, np. astma oskrzelowa, skurcz oskrzeli, nieżyt nosa, obrzęk naczynioruchowy lub pokrzywka w odpowiedzi na ibuprofen, kwas acetylosalicylowy lub inne niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ). Nie stosować w trzecim trymestrze ciąży.Nie stosować na uszkodzoną skórę.

Dodatkowe

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Nurofen żel 50mg/g o działaniu przeciwbólowym 50g

Aby dodawać komentarze - należy się zalogować

Skontaktuj się z nami!

Klienci, którzy kupili ten produkt Nurofen żel 50mg/g o działaniu przeciwbólowym 50g kupili także:

© 2016 wapteka.pl Wszystkie prawa zastrzeżone