Nurofen żel 50mg/g o działaniu przeciwbólowym 50g

cena
14,42 zł
Producent Reckitt Benckiser
Pojemność 50g
Postać leku Żel
Informacja PRODUKT LECZNICZY!
Dostępna ilość
Brak produktu

Skład

1 g żelu zawiera 50 mg ibuprofenu.

Wskazania

Preparat stosowany miejscowo w bólach mięśniowych, bólu pleców oraz bólu w chorobach układu mięśniowo-szkieletowego, takich jak: łagodne postacie zapalenia stawów, skręcenia, nadwerężenia, urazy sportowe, gościec mięśniowo-ścięgnisty i nerwobóle.

Działanie

Nurofen Żel to lek o miejscowym działaniu przeciwbólowym i przeciwzapalnym. Szybko zwalcza ból i stan zapalny mięśni i stawów, towarzyszący chorobom układu mięśniowo-szkieletowego. Bóle mięśniowe, bóle pleców, bóle towarzyszące chorobom układu mięśniowo-szkieletowego, takie jak zapalenie stawów, skręcenia, urazy sportowe, fibromialgia i nerwobóle.

Dawkowanie

Przed pierwszym otwarciem tuby, należy sprawdzić, czy folia zabezpieczająca jej otwór nie jest naruszona. Dorośli i dzieci powyżej 12 lat: wycisnąć z tuby 4-10 cm żelu na miejsce objęte dolegliwościami (ilość ta odpowiada dawce 50-125 mg ibuprofenu). Żel delikatnie wetrzeć w skórę do momentu jego wchłonięcia, a następnie umyć ręce. Nie należy stosować leku na to samo miejsce wcześniej niż po upływie 4 godzin. Produktu leczniczego nie należy stosować częściej niż co 4 godziny i nie więcej niż 4 razy na dobę. Nie należy stosować leku na uszkodzoną skórę, błonę śluzową jamy ustnej (wargi) lub okolice oczu.

Przeciwwskazania

Kiedy nie stosować leku Nurofen: Jeśli pacjent ma uczulenie (nadwrażliwość) na ibuprofen lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku (wymienionych w punkcie 6), jeśli u pacjenta wystąpiły uprzednio reakcje nadwrażliwości, np. astma oskrzelowa, skurcz oskrzeli, nieżyt nosa, obrzęk naczynioruchowy lub pokrzywka w odpowiedzi na ibuprofen, kwas acetylosalicylowy lub inne niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ). Nie stosować w trzecim trymestrze ciąży.Nie stosować na uszkodzoną skórę.

Dodatkowe

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

nurofen, nurofen żel, żel, zel, nurofen zel, działanie miejscowe, ból pleców, ból mięśni, bóle mięśniowe, urazy sportowe, przeciwzaplany, bole miesniowe,  bol plecow, bol miesni, bol stawow, bol stawów, uraz, urazy, maść, masc, ibuprofen,  , na ból, na bol, 

Opinie o Nurofen żel 50mg/g o działaniu przeciwbólowym 50g

Aby dodawać komentarze - należy się zalogować

Skontaktuj się z nami!

Produkty podobne

Klienci, którzy kupili Nurofen żel 50mg/g o działaniu przeciwbólowym 50g kupili także:

© 2016 wapteka.pl Wszystkie prawa zastrzeżone
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.