Nurofen Junior 40mg zawiesina dla dzieci od 6 do 12 roku życia o smaku pomarańczowym 100 ml

cena
18,98 zł
Producent Reckitt Benckiser
Pojemność 100ml
Postać leku Zawiesina
Informacja PRODUKT LECZNICZY!
Dostępna ilość
Brak produktu

Skład

Każde 5 ml zawiesiny zawiera 200 mg ibuprofenu.

Wskazania

Nurofen dla dzieci Junior to zawiesina o smaku pomarańczowym lub truskawkowym dedykowana dzieciom od 6. roku życia. Zawiera wygodną łyżeczkę dozującą. Zaczyna działać już w ciągu 15 minut od podania i skutecznie obniża gorączkę aż do 8 godzin.

Działanie

- Objawowe, krótkotrwałe leczenie bólu o nasileniu łagodnym do umiarkowanego.
- Objawowe, krótkotrwałe leczenie gorączki.
Nic nie działa szybciej i na dłużej*
*dotyczy działania przeciwgorączkowego u dzieci
Jedyny na rynku działa już w 15 minut*
* dotyczy produktów dystrybuowanych zawierających Ibuprofen w dawce 200mg/5ml, na podstawie CHPL dostępnych na stronie URPL na dzień 16.08.2016

Dawkowanie

Dzieci od 6 do 9 roku życia (20 do 30 kg) - 5 ml zawiesiny 3 razy dziennie
Dzieci od 9 do 12 roku życia (30 do 40 kg) - 7,5 ml zawiesiny 3 razy dziennie

Przeciwwskazania

Kiedy nie stosować leku Nurofen dla dzieci Junior: jeśli pacjent ma uczulenie (nadwrażliwość) na ibuprofen lub inne podobne leki przeciwbólowe (z grupy NLPZ) lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku (patrz punkt 6, „Inne informacje”), jeśli kiedykolwiek wystąpiła duszność, astma, katar lub pokrzywka po stosowaniu kwasu acetylosalicylowego lub innych podobnych leków przeciwbólowych (z grupy NLPZ), jeśli kiedykolwiek wystąpiło krwawienie lub perforacja przewodu pokarmowego związana z wcześniejszym stosowaniem leków z grupy NLPZ, jeśli obecnie występują lub występowało owrzodzenie żołądka lub dwunastnicy (choroba wrzodowa) lub krwawienie (dwa lub więcej potwierdzone przypadki owrzodzenia lub krwawienia), jeśli występuje ciężka niewydolność wątroby, nerek lub serca, jeśli występuje krwawienie w mózgu (krwawienie z naczyń mózgowych) lub inne czynne krwawienie, jeśli występują zaburzenia krzepnięcia krwi, ponieważ ibuprofen może wydłużyć czas krwawienia, zaburzenia wytwarzania krwi o nieustalonym pochodzeniu. Jeśli osoby dorosłe stosują ten lek, nie należy przyjmować go w ostatnich 3 miesiącach ciąży.

Informacja PRODUKT LECZNICZY!

Dodatkowe

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Opinie o Nurofen Junior 40mg zawiesina dla dzieci od 6 do 12 roku życia o smaku pomarańczowym 100 ml

Aby dodawać komentarze - należy się zalogować

Skontaktuj się z nami!

Produkty podobne

Klienci, którzy kupili Nurofen Junior 40mg zawiesina dla dzieci od 6 do 12 roku życia o smaku pomarańczowym 100 ml kupili także:

Seni Lady Normal wkładki urologiczne 20 sztuk

Wkładki urologiczne Seni Lady Normal stworzone zostały z myślą o kobietach prowadzących aktywny tryb życia, ceniących sobie komfort i bezpieczeństwo połączone z dyskrecją.

Eye Q preparat na koncentrację 400 kapsułek

Eye q to suplement zawierający odpowiednio zbilansowane kwasy tłuszczowe omega-3 (EPA, DHA) oraz omega-6 (GLA) z dużą zawartością EPA. 

Omega-3 DHA (kwas dokozaheksaenowy) to istotny składnik budulcowy tkanki nerwowej, zwłaszcza błon komórkowych neuronów. Kwas omega-3 EPA hamuje fosfolipazę, zapobiegając uwalnianiu DHA. EPA może przekształcać się w DHA i ulec wbudowaniu w błonę komórkową, ma też wpływ na przekazywanie sygnałów komórkowych pomiędzy komórkami nerwowymi 

Ważnym źródłem omega-3 w diecie są tłuszcze ryb morskich: halibut, makrela, śledź, szprot, łosoś atlantycki, sardynka oraz  słodkowodnych takich jak pstrąg, sum, węgorz. Dodatkowym źródłem tych kwasów jest siemię lniane, olej lniany, jaja, orzechy włoskie, olej rzepakowy, algi

Nurofen Forte 40mg/ml zawiesina dla dzieci o smaku pomarańczowym 100 ml

Nurofen Forte zawiesina dla dzieci o smaku pomarańczowym to niesteroidowy lek przeciwzapalny, przeciwgorączkowy i przeciwbólowy przeznaczony dla dzieci do 3 r.z. Dzięki skoncentrowanej zawartości Ibuprofenu dziecko przyjmuje mniej płynu, lecz jest on skuteczniejszy, działa szybciej (już po 15 minutach) i wystarcza na dłużej. To idealne rozwiązanie w stanach gorączki różnego pochodzenia - m.in. w infekcjach wirusowych lub w razie odczynu poszczepiennego. 

Doskonały na: 

- bóle słabe i umiarkowane występujące podczas zakażeń wirusowych (bóle gardła, głowy, mięśni); 
- bóle pourazowe, wynikłe z przeciążenia, nadwerężenia czy skręcenia (bóle mięśni, stawów i kości); 
- bóle pourazowe tkanek miękkich; 
- bóle pooperacyjne; 
- bóle zębów wyrastających (ząbkowanie) lub po zabiegach stomatologicznych; 
- stan zapalny ucha środkowego.  

W zestawie znajduje się strzykawka, która zapewnia podanie odpowiedniej dawki leku. Działanie - do 8 godzin, maksymalne stężenie preparatu we krwi występuje w ciągu 1-2 godzin po zastosowaniu, a nadmiar jest bezpiecznie wydalany z organizmu. 

Bestsellery

© 2016 wapteka.pl Wszystkie prawa zastrzeżone
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.