zdjecie zdjecie
Suma:
0,00
Do darmowej dostawy brakuje Ci 278.00 zł
Najpopularniejsze frazy
Polecane produkty
Brak produktów dla wpisanej frazy

Producent Servier
Adres


Pojemność 30 szt.
Postać Tabletki
Dostępność
Produkt leczniczy
Produkt leczniczy

Spis treści:

Skład

1 tabl. powl. zawiera 2,5 mg peryndoprylu z argininą i 0,625 mg indapamidu. Lek zawiera laktozę.

Wskazania

Preparat Noliprel wskazany jest w leczniu nadciśnienia tętniczego.

Działanie

Obniża ciśnienie tętnicze krwi.

Dawkowanie

Doustnie. 
Dorośli: 1 tabl. raz na dobę. Jeżeli nie uzyska się kontroli nad ciśnieniem tętniczym po miesiącu leczenia, dawkę można podwoić. 
W przypadkach ciężkiego zaburzenia czynności nerek (klirens kreatyniny <30 ml/min) stosowanie preparatu jest przeciwwskazane. U pacjentów z umiarkowanym zaburzeniem czynności nerek (klirens kreatyniny 30–60 ml/min) maksymalna dawka wynosi 1 tabl. na dobę. U pacjentów z klirensem kreatyniny ≥60 ml/min nie jest wymagana modyfikacja dawki. Zazwyczaj stosowana kontrola leczenia dotyczy częstego badania stężenia kreatyniny i potasu. W przypadku ciężkiego zaburzenia czynności wątroby leczenie jest przeciwwskazane. U pacjentów z umiarkowanym zaburzeniem czynności wątroby, modyfikacja dawki nie jest wymagana. 
Nie określono bezpieczeństwa stosowania ani skuteczności preparatu u dzieci i młodzieży - nie należy stosować w tej grupie wiekowej. 
Tabletki przyjmować najlepiej rano, przed posiłkiem.

Przeciwwskazania

Lek Noliprel jest przeciwwskazany w przypadku nadwrażliwości na peryndopryl, inne inhibitory konwertazy angiotensyny lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu, zwężenie zastawki mitralnej lub aortalnej, kardiomiopatię przerostową, kolagenazę naczyń, niedociśnienie, cukrzycę, dnę moczanową, choroby nerek lub wątroby. Gdy przyjmujesz równocześnie inne leki: sole litu, astemizol, wenlafaksynę, halofantrynę, pentamidynę, sultopiryd, terfenadynę, beprydyl, winkaminę, erytromycynę, leki moczopędne; leki do znieczulenia ogólnego; kortykosteroidy; leki cytostatyczne i immunosupresyjne, doustne leki przeciwcukrzycowe, inne leki obniżające ciśnienie krwi, sympatykomimetyki, neuroleptyki, trójpierścieniowe leki przeciwdepresyjne, niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ), leki obniżające stężenie potasu, baklofen, leki przeciwarytmiczne, jod, sole wapnia, cyklosporynę. Ponadto należy poinformować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty. 
Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Nie stosować w okresie ciąży i karmienia piersią.

Dodatkowe

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu

Kategoria

Leki na receptę

Producent

Postać

Stosowanie

Preparat Noliprel wskazany jest w leczniu nadciśnienia tętniczego.

Działanie

Obniża ciśnienie tętnicze krwi.

Brak opini o produkcie

Dodaj swoją opinię


* - Pola obowiązkowe

Ostatnio oglądane

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.