Niko-Lek (Niccorex) Lemon 4mg 24 gumy do żucia

cena
18,86 zł
Producent USP Zdrowie
Pojemność 24 szt.
Postać Guma do żucia
Informacja PRODUKT LECZNICZY!
Dostępna ilość
Brak produktu

Skład

substancją czynną leku jest nikotyna. Jedna guma do żucia zawiera 2 mg nikotyny (w postaci 26,5mg nikotyny z kationitem) oraz substancje pomocnicze.

Wskazania

dla dorosłych palaczy, pomaga użytkownikom w rzuceniu palenia.

Działanie

łagodzi objawy odstawienia palenia tytoniu oraz zmniejsza głód
nikotynowy u osób planujących rzucić palenie tytoniu lub je ograniczyć, dążąc do całkowitego wyjścia z nałogu. Przeciwdziała nawrotowi palenia u osób zdecydowanych do rzucenia palenia.

Dawkowanie

początkowo należy przyjmować 4 mg nikotyny (1 gumę leczniczą) co 1-2 godziny. W większości przypadków wystarczająca jest dawka 32-48mg nikotyny (8-12 gum leczniczych) dziennie. Nie należy zażywać więcej niż 64mg nikotyny (16 leczniczych gum do żucia) na dobę. Gdy guma stosowana jest w celu ograniczenia palenia, nie należy przyjmować więcej niż 48mg nikotyny (12 leczniczych gum do żucia) na dobę. Czas leczenia ma charakter indywidualny, ale zwykle wynosi 3 miesiące. Po upływie tego czasu należy stopniowo zmniejszać liczbę zużywanych gum. Leczenie należy przerwać, gdy dzienna dawka została zmniejszona do 4-8 mg nikotyny (1-2 gum leczniczych). Gumę można zażywać kiedykolwiek pojawi się chęć zapalenia papierosa.
 
Żuj gumę Niccorex Mint powoli, aż poczujesz wyraźny smak bądź lekkie mrowienie. Wtedy przerwij żucie i zatrzymaj gumę w ustach między dziąsłem a policzkiem dopóki smak i/lub uczucie mrowienia znikną. Następnie zacznij żuć ponownie do momentu poczucia wyraźnego smaku lub uczucia lekkiego mrowienia. Powtarzaj tę czynność przez około 30 minut.

Przeciwwskazania

jeśli pacjent ma uczulenie (nadwrażliwość) na nikotynę lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku; jeśli pacjent nie pali tytoniu lub pali go okazjonalnie.

Dodatkowe

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.


Opinie o Niko-Lek (Niccorex) Lemon 4mg 24 gumy do żucia

Aby dodawać komentarze - należy się zalogować

Skontaktuj się z nami!

Produkty podobne

Bestsellery

© 2016 wapteka.pl Wszystkie prawa zastrzeżone
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.