Nasivin 0,025% krople do nosa roztwór 10 ml

cena
14,98 zł
Producent Merck Polska
Pojemność 10ml
Postać leku Płyn
Informacja PRODUKT LECZNICZY!
Dostępna ilość
Brak produktu

Skład

1 ml roztworu wodnego zawiera 0,25 mg chlorowodorku oksymetazoliny.

Wskazania

Nasivin krople są używane w przypadku obrzęku błony śluzowej nosa występujący w przebiegu ostrego nieżytu nosa, naczynioruchowego lub alergicznego nieżytu nosa; zapaleniu zatok przynosowych; zapaleniu trąbki słuchowej; zapalenia ucha środkowego.

Działanie

Sympatykomimetyk działający na receptory a-adrenergiczne. Zwęża naczynia krwionośne, zmniejsza przekrwienie i obrzmienie błony śluzowej nosa, ułatwiając oddychanie. Skurcz naczyń krwionośnych błony śluzowej nosa prowadzi także do rozszerzenia i udrożnienia przewodów odprowadzających zatok przynosowych oraz oczyszczenia trąbki słuchowej. Działanie preparatu jest szybkie i długotrwałe.

Dawkowanie

Dzieci 1-6 rok życia: 2-3 razy dziennie po 1-2 krople 0,025% roztworu do każdego otworu nosowego.

Przeciwwskazania

Nieżyt nosa wysychający, nadwrażliwość na oksymetazolinę lub pozostałe składniki preparatu.

Dodatkowe

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Bezpieczeństwo stosowania w ciąży: kategoria C (wg US FDA). W ciąży stosować wyłącznie w przypadku, gdy przewidywane korzyści dla matki przewyższają potencjalne ryzyko dla płodu. Decydując się na stosowanie u kobiety ciężarnej lub w okresie karmienia piersią należy przestrzegać zalecanego dawkowania, gdyż przedawkowanie może zaburzać transport krwi do płodu oraz hamować laktację.

Opinie o Nasivin 0,025% krople do nosa roztwór 10 ml

Aby dodawać komentarze - należy się zalogować

Skontaktuj się z nami!

Produkty podobne

Klienci, którzy kupili Nasivin 0,025% krople do nosa roztwór 10 ml kupili także:

© 2016 wapteka.pl Wszystkie prawa zastrzeżone
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.