Modafen Grip 24 tabletki

cena
13,72 zł
Producent Zentiva
Pojemność 24szt.
Postać leku Tabletki powlekane
Informacja PRODUKT LECZNICZY!
Wariant
produktu
Dostępna ilość
Brak produktu

Skład

Substancjami czynnymi leku są: ibuprofen 200 mg, fenylefryny chlorowodorek 5 mg 
Pozostałe składniki to: skrobia kukurydziana, skrobia żelowana, kukurydziana, karboksymetyloskrobia sodowa (typ A), talk, powidon 30, krzemionka koloidalna bezwodna, kwas stearynowy50 ,hypromeloza 2910/5 makrogol 6000, tytanu dwutlenek (E171)

Wskazania

Produkt leczniczy stosuje się w celu złagodzenia objawów przeziębienia i grypy z towarzyszącym przekrwieniem błony śluzowej w tym bólem, bólem głowy, gorączką, bólem gardła, niedrożnością nosa i zatok. 

Działanie

Modafen Grip zawiera ibuprofen i fenylefryny chlorowodorek, które są skuteczne w łagodzeniu objawów grypy i przeziębienia, w tym gorączki, bólu głowy, zatok, gardła, mięśni i stawów. Dodatkowo lek ten zmniejsza ilość wydzieliny z nosa, udrażnia zatkany nos oraz zatoki przynosowe, ułatwia oddychanie. Ibuprofen należy do grupy leków znanej jako niesteroidowe leki przeciwzapalne (tzw. NLPZ) i jest skuteczny w leczeniu bólu (w tym bólu głowy), obrzęków i może także zmniejszać gorączkę. Fenylefryny chlorowodorek (lek zmniejszający przekrwienie błony śluzowej nosa) zmniejsza obrzęk dróg nosowych, łagodząc przekrwienie błony śluzowej nosa oraz zmniejszając ucisk, który może powodować ból głowy. Modafen Grip należy stosować jedynie, gdy przeziębieniu lub grypie towarzyszy niedrożność nosa. Jeśli pacjent nie ma objawów niedrożności nosa, preferowanym lekiem powinien być lek zawierający tylko ibuprofen. Lek przeznaczony jest do stosowania u osób dorosłych i młodzieży w wieku 12 lat i powyżej.

Dawkowanie

Dorośli oraz młodzież w wieku 12 lat i powyżej: zwykle stosowana dawka to 2 tabletki co 8 godzin. Maksymalna dawka dobowa to 6 tabletek w ciągu 24 godzin.
Informacja PRODUKT LECZNICZY!

Dodatkowe

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.


Opinie o Modafen Grip 24 tabletki

Aby dodawać komentarze - należy się zalogować

Skontaktuj się z nami!

Produkty podobne

Klienci, którzy kupili Modafen Grip 24 tabletki kupili także:

Lipomal syrop 125 g

Lipomal syrop dla dzieci to naturalny lek dla dzieci stosowany w okresach infekcji jesienno-zimowych, doskonale dobrany do potrzeb najmłodszych. Skład syropu nie jest ani zbyt silny, ani zbyt słaby, można go stosować już od pierwszego roku życia. Środek działa pomocniczo w przeziębieniach, w stanach zapalnych gardła oraz w kaszlu. 

W okresie jesienno-zimowym mamy do czynienia ze zwiększoną ilością wirusów, a aktywne pociechy często je łapią z uwagi na swoją ruchliwość i ciekawość świata. Gdy dopada je infekcja, niezbędny jest lek wystarczająco łagodny dla ich młodych organizmów, ale też dostatecznie skuteczny, by szybko złagodzić uciążliwe objawy. 
Idealnym rozwiązaniem jest syrop Lipomal, który dzięki suchemu ekstraktowi z lipy działa napotnie, dzięki czemu organizm pozbywa się drobnoustrojów, wirusów i bakterii. 

Pulneo syrop na kaszel 150 ml

Pulneo to produkt leczniczy w postaci syropu, wskazany przy leczeniu objawowym infekcji górnych dróg oddechowych (kaszlu i odkrztuszania), stosowany w przebiegu chorób zapalnych oskrzeli i płuc. 

Pulneo jest preparatem na bazie fenspirydu, który działa przeciwzapalnie i rozkurcza oskrzela. Fenspiryd hamuje wytwarzanie substancji biorących udział w procesach zapalnych, blokuje receptory H, dzięki czemu zmniejsza obrzęk błony śluzowej dróg oddechowych. 

Może być podawany dzieciom od 2 r.ż. 


Neosine 250mg/5ml syrop 150 ml

Neosine syrop to lek przeciwwirusowy i immunomodulujący stosowany u pacjentów zmagających się z obniżoną odpornością oraz częstymi i uporczywymi infekcjami górnych dróg oddechowych. Wspomaga przy infekcjach błon śluzowych i skóry wywołanych wirusem opryszczki zwykłej (Herpes simplex typu I i II zlokalizowanej zarówno w okolicach twarzy, jak i narządów płciowych hamując namnażanie wirusów HSV) jak i Herpes varicella-zoster (ospa wietrzna, półpasiec). 

Preparat stosuje się także w leczeniu podofiliną lub laserem z dwutlenkiem węgla a także przy powikłaniach odry (podostre stwardniające zapalenie mózgu). 

Preparat zaleca się stosować nieprzerwanie do 2-3 dni po ustąpieniu objawów. 

Alternatywną postacią leku jest Neosine w tabletkach. 

Bestsellery

© 2016 wapteka.pl Wszystkie prawa zastrzeżone
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.