Modafen Grip 12 tabletek

Nowa cena
cena
6,98 zł
Producent Zentiva
Pojemność 12 szt.
Postać leku Tabletki
Informacja PRODUKT LECZNICZY!
Dostępna ilość
Brak produktu

Skład

1 tabl. zawiera 200 mg ibuprofenu i 5 mg fenylefryny chlorowodorku.

Wskazania

MODAFEN Grip łagodzi objawy grypy i przeziębienia a w tym gorączkę, ból głowy, zatok, gardła oraz mięśni i stawów.

Działanie

Lek łagodzi objawy grypy i przeziębienia a w tym gorączkę, ból głowy, zatok, gardła oraz mięśni i stawów. Dodatkowo lek zmniejsza ilość wydzieliny z nosa, udrażnia zatkany nos oraz zatoki przynosowe, ułatwia oddychanie. Ibuprofen należy do niesteroidowych leków przeciwzapalnych i jest skuteczny w leczeniu bólu (w tym głowy), obrzęków i może także zmniejszać gorączkę. Fenyleryny chlorowodorek (lek zmniejszający przekrwienie błony śluzowej nosa) zmniejsza obrzęk dróg nosowych, łagodząc przekrwienie błony śluzowej nosa oraz zmniejszając ucisk, który może powodować ból głowy.
 

Dawkowanie

Dorośli i młodzież w wieku powyżej 12 lat i powyżej: należy stosować najmniejszą dawkę w możliwie najkrótszym czasie koniecznym do do złagodzenia objawów. Zwykle stosowana dawka to 2 tabl. co 8 godz. Należy zachować co najmniej 4 godz. przerwę pomiędzy kolejnymi dawkami. Leku nie stosować dłużej niż przez 3-5 dni bez konsultacji lekarza.
 
Informacja PRODUKT LECZNICZY!

Dodatkowe

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.


Modafen Grip 12 tabletek

Aby dodawać komentarze - należy się zalogować

Skontaktuj się z nami!

Produkty podobne

Klienci, którzy kupili ten produkt Modafen Grip 12 tabletek kupili także:

Aspargin 75 tabletek

Aspargin to lek złożony zawierający w swoim składzie sól magnezową i potasową kwasu asparaginowego.

 Magnez w leku Aspargin Wpływa przede wszystkim na czynność mięśnia serca, układu nerwowego,wykazuje duże znaczenie w procesie skurczu mięśni. Wydalany jest z organizmu głównie z moczem, niewielkie ilości z potem i kałem. 

Potas jest składnikiem płynu wewnątrzkomórkowego, jego zawartość jest ważnym czynnikiem w zachowaniu równowagi kwasowo-zasadowej. Potas aktywuje wiele reakcji enzymatycznych, wpływa na przewodnictwo nerwowe, pracę serca, nerek, mięśni gładkich i szkieletowych, wydzielanie żołądkowe, metabolizm cukrów. Wydalany jest z organizmu głównie przez nerki,w niewielkim stopniu przez kał i pot, przenika też do mleka matek karmiących.

© 2016 wapteka.pl Wszystkie prawa zastrzeżone
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.