Modafen 24 tabletki powlekane (2 blistry po 12 sztuk) USTAWA!

Producent Zentiva
Pojemność 24 szt.
Postać Tabletki powlekane
Informacja PRODUKT LECZNICZY!
Lek na receptę TAK

Spis treści:

Skład

Wartość odżywcza - 1 tabletka:

- 0,2 g ibuprofenu, 

- 0,03 g pseudoefedryny.

Wskazania

Modafen stosuje się doraźnie w celu złagodzenia objawów grypy i przeziębienia takich, jak: gorączka,  ból głowy,  niedrożność nosa i zatok obocznych nosa,  bóle stawowo-mięśniowe.

Działanie

Modafen to lek przeciwbólowy, przeciwzapalny i przeciwgorączkowy zmniejszający przekrwienie błon śluzowych. Udrożnia nos i zatok.

Dawkowanie

Dorośli i dzieci po 12. roku życia. Doustnie; tabletki połykać w całości. Początkowo 2 tabletki, następnie w razie potrzeby 1–2 tabletki co 4–6 godziny; dawka maksymalna 6 tabletek na dzień.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na którykolwiek składnik preparatu lub inne niesteroidowe leki przeciwzapalne, choroba wrzodowa żołądka i/lub dwunastnicy czynna albo w wywiadzie, perforacja lub krwawienie z przewodu pokarmowego, w tym występujące po zastosowaniu niesteroidowych leków przeciwzapalnych, ciężka choroba układu krążenia (np. choroba niedokrwienna serca, ciężka niewydolność serca, ciężkie nadciśnienie tętnicze, częstoskurcz), nadczynność tarczycy, skaza krwotoczna, jaskra z zamykającym się kątem przesączania, zatrzymanie moczu, krwotoczny udar mózgu w wywiadzie lub występowanie czynników ryzyka, które mogą zwiększać prawdopodobieństwo wystąpienia krwotocznego udaru mózgu (np. przyjmowanie leków zwężających naczynia krwionośne lub innych leków zmniejszających przekrwienie stosowanych doustnie albo donosowo), jednoczesne stosowanie innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych, w tym inhibitorów COX-2, ciężka niewydolność wątroby lub nerek, ciąża, okres karmienia piersią. Nie stosować u pacjentów, u których po przyjęciu kwasu acetylosalicylowego lub innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych występowały kiedykolwiek w przeszłości objawy nadwrażliwości w postaci zapalenia błony śluzowej nosa, pokrzywki albo astmy.

Dodatkowe

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Jednorazowo, maksymalnie można zamówić 2 opakowania!!!

Opinie o Modafen 24 tabletki powlekane (2 blistry po 12 sztuk) USTAWA!

Aby dodawać komentarze - należy się zalogować

Skontaktuj się z nami!

© 2016 wapteka.pl Wszystkie prawa zastrzeżone
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.