Magne B6 50 tabletek

cena
11,89 zł
Ilość:
Producent Sanofi Aventis
Pojemność 50szt.
Postać leku Tabletki powlekane
Informacja PRODUKT LECZNICZY!
Dostępna ilość
100% Complete

Opis produktu

Preparat służący uzupełnieniu niedoborów magnezu wywołanego zmęczeniem, stresem, wysiłkiem umysłowym i fizycznym. 

Magnez, jako kation wewnątrzkomórkowy, przyczynia się do zmniejszenia pobudliwości komórek nerwowych i poprawia przekaźnictwo nerwowo-mięśniowe. Jego rolą jest pomoc w procesach skurczów mięśnia sercowego oraz uczestniczenie w reakcjach enzymatycznych w organizmie. Magnez jest ponadto budulcem kości, a dodatkowe wsparcie ze strony witaminy B6 sprawia, że pierwiastek wchłania się o 20-40% szybciej. 

Lek stosuje się celem wyrównania niedoborów magnezu: drażliwość, apatia, nerwowość, wahania nastrojów, lęk o łagodnym przebiegu, uczucie zmęczenia, senność, kurcze przewodu pokarmowego i kołatanie serca powstałe w wyniku niepokoju, drganie powiek, kurcze mięśni, niewielkie zaburzenia snu.

Wskazania

Stwierdzony niedobór magnezu, objawy jego niedoboru oraz profilaktyka. Wspomagająco w miażdżycy, nadciśnieniu, chorobie niedokrwiennej serca, padaczce.  

Działanie

Magnez jest kationem wewnątrzkomórkowym, który zmniejsza pobudliwość komórek nerwowych i przekaźnictwo nerwowo-mięśniowe. Ponadto uczestniczy w wielu reakcjach enzymatycznych, odgrywa istotną rolę w procesie skurczu mięśnia sercowego, wpływa na stan pobudliwości nerwowo-mięśniowej. Niedobór magnezu może powodować zaburzenia w układzie mięśniowym i w o.u.n. Magnez jest również elementem budulcowym (połowa zapasów magnezu w organizmie znajduje się w kościach). Witamina B6 zwiększa wchłanianie magnezu o 20-40%, ułatwia transport do komórek organizmu i utrzymuje jego wewnątrzkomórkowe zapasy na optymalnym poziomie.

Dawkowanie

Doustnie, - Dorośli 6-8 tabletek na dobę w 2 lub 3 dawkach podzielonych podczas posiłków. - Dzieci w wieku powyżej 6 lat: 4-6 tabletek na dobę, w 2-3 dawkach podzielonych, podczas posiłków. Tabletki należy połykać w całości, popijając dużą ilością wody.  

Przeciwwskazania

ciężka niewydolność nerek, nadwrażliwość na składniki preparatu. Możliwe skutki uboczne: Niekiedy bóle brzucha, biegunka, zaczerwienie skóry, reakcje alergiczne.   Preparat nie wpływa na sprawność psychomotoryczną, zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Dodatkowe

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.


Opinie o Magne B6 50 tabletek

Rudolf

zgodnie z zamówieniem

Zuzanna

Bardzo dobry produkt, wydajny.

Mirek

Wysokiej jakości magnez, śmiało mogę polecić innymi klientom. Z apteki również jestem zadowolony.

Tomasz

Super Magnez, duże opakowanie w przystępnej cenie.

Andrzej

Zażywam codziennie Magne b6, dlatego zamówiłem już kolejne opakowanie w tej aptece. Polecam serdecznie.

Agata

Każdy doskonale zna zalety zażywania magnezu, ten wyróżnia bardzo bogaty skład.

Dorota

Zażywam ten magnez codziennie i jak najbardziej mogę go polecić, aptekę również :)

Bartłomiej

Świetny suplement dla wszystkich aktywnych fizycznie! :)

Violetta

Biorę magnez codziennie, ten ma super przełożenie wielkości do ceny. Jest godny polecenia! Super!

Ilona

Miałam problem z drgającą powieką. Biorę ten magnez i polecam. Problem ustał!

Janek

Zamówiłem, przyszedł ekspresowo. Polecam aptekę jak najbardziej :) wszystko tak jak powinno być :) A produkt sprawdza się super :)

Marlena

Dzięki niemu zwalczyłam uporczywe skurcze mięśni :) Super produkt

Aneta

Z przemęczenia bardzo często trzęsły mi się powieki, drgały mięśnie. Ten magnez skutecznie to zniwelował. Polecam każdemu, kto ma podobny problem!

Aby dodawać komentarze - należy się zalogować

Skontaktuj się z nami!

Produkty podobne

Klienci, którzy kupili Magne B6 50 tabletek kupili także:

Bestsellery

© 2016 wapteka.pl Wszystkie prawa zastrzeżone
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.