zdjecie zdjecie

Magne B6 50 tabletek

Producent Sanofi Aventis
Pojemność 50szt.
Postać Tabletki powlekane
Informacja PRODUKT LECZNICZY!
Dostępna ilość
Brak produktu

Spis treści:

Opis produktu

Preparat służący uzupełnieniu niedoborów magnezu wywołanego zmęczeniem, stresem, wysiłkiem umysłowym i fizycznym. 

Magnez, jako kation wewnątrzkomórkowy, przyczynia się do zmniejszenia pobudliwości komórek nerwowych i poprawia przekaźnictwo nerwowo-mięśniowe. Jego rolą jest pomoc w procesach skurczów mięśnia sercowego oraz uczestniczenie w reakcjach enzymatycznych w organizmie. Magnez jest ponadto budulcem kości, a dodatkowe wsparcie ze strony witaminy B6 sprawia, że pierwiastek wchłania się o 20-40% szybciej. 

Lek stosuje się celem wyrównania niedoborów magnezu: drażliwość, apatia, nerwowość, wahania nastrojów, lęk o łagodnym przebiegu, uczucie zmęczenia, senność, kurcze przewodu pokarmowego i kołatanie serca powstałe w wyniku niepokoju, drganie powiek, kurcze mięśni, niewielkie zaburzenia snu.

Wskazania

Stwierdzony niedobór magnezu, objawy jego niedoboru oraz profilaktyka. Wspomagająco w miażdżycy, nadciśnieniu, chorobie niedokrwiennej serca, padaczce.  

Działanie

Magnez jest kationem wewnątrzkomórkowym, który zmniejsza pobudliwość komórek nerwowych i przekaźnictwo nerwowo-mięśniowe. Ponadto uczestniczy w wielu reakcjach enzymatycznych, odgrywa istotną rolę w procesie skurczu mięśnia sercowego, wpływa na stan pobudliwości nerwowo-mięśniowej. Niedobór magnezu może powodować zaburzenia w układzie mięśniowym i w o.u.n. Magnez jest również elementem budulcowym (połowa zapasów magnezu w organizmie znajduje się w kościach). Witamina B6 zwiększa wchłanianie magnezu o 20-40%, ułatwia transport do komórek organizmu i utrzymuje jego wewnątrzkomórkowe zapasy na optymalnym poziomie.

Dawkowanie

Doustnie, - Dorośli 6-8 tabletek na dobę w 2 lub 3 dawkach podzielonych podczas posiłków. - Dzieci w wieku powyżej 6 lat: 4-6 tabletek na dobę, w 2-3 dawkach podzielonych, podczas posiłków. Tabletki należy połykać w całości, popijając dużą ilością wody.  

Przeciwwskazania

ciężka niewydolność nerek, nadwrażliwość na składniki preparatu. Możliwe skutki uboczne: Niekiedy bóle brzucha, biegunka, zaczerwienie skóry, reakcje alergiczne.   Preparat nie wpływa na sprawność psychomotoryczną, zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Dodatkowe

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.


Opinie o Magne B6 50 tabletek

Rudolf

zgodnie z zamówieniem

Zuzanna

Bardzo dobry produkt, wydajny.

Mirek

Wysokiej jakości magnez, śmiało mogę polecić innymi klientom. Z apteki również jestem zadowolony.

Tomasz

Super Magnez, duże opakowanie w przystępnej cenie.

Andrzej

Zażywam codziennie Magne b6, dlatego zamówiłem już kolejne opakowanie w tej aptece. Polecam serdecznie.

Agata

Każdy doskonale zna zalety zażywania magnezu, ten wyróżnia bardzo bogaty skład.

Dorota

Zażywam ten magnez codziennie i jak najbardziej mogę go polecić, aptekę również :)

Bartłomiej

Świetny suplement dla wszystkich aktywnych fizycznie! :)

Violetta

Biorę magnez codziennie, ten ma super przełożenie wielkości do ceny. Jest godny polecenia! Super!

Ilona

Miałam problem z drgającą powieką. Biorę ten magnez i polecam. Problem ustał!

Janek

Zamówiłem, przyszedł ekspresowo. Polecam aptekę jak najbardziej :) wszystko tak jak powinno być :) A produkt sprawdza się super :)

Marlena

Dzięki niemu zwalczyłam uporczywe skurcze mięśni :) Super produkt

Aneta

Z przemęczenia bardzo często trzęsły mi się powieki, drgały mięśnie. Ten magnez skutecznie to zniwelował. Polecam każdemu, kto ma podobny problem!

Renata

Wszystkie obietnice producenta zostały spełnione. Dostawa była szybka. Jestem zadowolona.

Monika

Wszystko zgodnie z obietnicą producenta. Warto zakupić ten produkt.

Wiktoria

Byłam ostatnio bardzo zmęczona, apatyczna. Ten środek pomógł mi to pokonać. Okazało się, że to przez niedobór magnezu.

Edyta

Ostatnio miałam ciągle drgające dłonie, powieki. Brak magnezu strasznie dawał się we znaki. Odkąd włączyłam do diety jego suplementację te objawy ustały. Polecam, jeżeli macie podobny problem.

Nadia

Kiedy okazało się, że mam niedobory magnezu, zaczęłam go suplementować. Jest okej. Polecam! Spisał się u mnie!

Jasiek

Jest godzien uwagi. Udało mi się wyrównać niedobory magnezu. Polecam bo cena jest świetna.

Adrian

Polecam. Ma wiele zalet: dobra cena, dobrze się wchłania i jest łatwy do połknięcia. Poprawia samopoczucie i zapobiega skurczom.

Aby dodawać komentarze - należy się zalogować

Skontaktuj się z nami!

© 2016 wapteka.pl Wszystkie prawa zastrzeżone
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.