LANODEX Maść na otarcia 30 g Przyspiesza regenerację naskórka

cena
0,99 zł
Producent Rada
Pojemność 30 g
Postać Maść
Dostępna ilość
Brak produktu

Skład

Dekspantenol jest prekursorem witaminy B5 – kwasu pantotenowego. Kwas pantotenowy jest głównym składnikiem koenzymu A, który z kolei jest odpowiedzialny za utrzymanie skóry w dobrej kondycji. Ponadto dekspantenol szybko wnika w głąb skóry oraz ma właściwości silnie higroskopijne.
Dzięki temu zapewnia skórze prawidłowe i długotrwałe nawilżenie. W efekcie dekspantenol stosowany miejscowo reguluje procesy fizjologiczne skóry właściwej, wpływając na odnowę i regenerację fibroblastów oraz produkcję kolagenu. Dekspantenol wykazuje też działanie przeciwzapalne oraz zapobiega podrażnieniom. Poprzez wpływ na proliferację i różnicowanie komórek dekspantenol odgrywa ważną rolę w przyspieszeniu regeneracji naskórka oraz zapewnieniu prawidłowego funkcjonowania bariery naskórkowej. (1, 2, 3)
Alantoina jest substancją pochodzenia naturalnego. Jej źródłem jest roślina lecznicza – żywokost lekarski. Liczne prace naukowe wskazują na jej działanie łagodzące podrażnienia, nawilżające i keratolityczne. W badaniach klinicznych wykazano, że alantoina reguluje proliferację fibroblastów i keratynocytów. Dzięki temu ułatwia gojenie skóry i przyspiesza regenerację naskórka. (4, 5)
Witamina F jest źródłem niezbędnych wielonienasyconych kwasów tłuszczowych, które wchodzą w skład cementu międzykomórkowego. Wspomaga regenerację i wzmacnia naskórek.
Olej migdałowy jest substancją, która stanowi bardzo bogate źródło licznych kwasów tłuszczowych, potrzebnych do wytworzenia fizjologicznej bariery lipidowej skóry.
Lanolina hipoalergiczna tworzy doskonałe podłoże maści. Jest bezbarwna, bezwonna i nie zawiera alergenów. Bierze udział w odbudowie fizjologicznej bariery lipidowej skóry. Tworzy odpowiednie środowisko niezbędne do prawidłowego przebiegu procesu gojenia.
Alkohol lanolinowy jest substancją bogatą w cholesterol i jego estry, które są podstawowymi składnikami cementu międzykomórkowego.

Wskazania

Maść LANODEX jest delikatnym, hipoalergicznym preparatem, który przyspiesza regenerację naskórka. Należy go stosować do łagodzenia podrażnień skóry powstałych w wyniku otarć, odparzeń, niewielkich skaleczeń i pęknięć naskórka. Po ustąpieniu zmian preparat może być stosowany profilaktycznie do codziennej pielęgnacji, szczególnie w przypadku skóry atopowej, oraz skłonnej do podrażnień i przesuszenia.

na otarcia

na odparzenia

na niewielkie skaleczenia

na pęknięcia naskórka

na oparzenia termiczne i słoneczne

do pielęgnacji skóry podrażnionej

do codziennej pielęgnacji skóry atopowej

do codziennej pielęgnacji skóry wysuszonej

w przypadku nadmiernego rogowacenia skóry dłoni i stóp.

Działanie

Bogaty skład maści LANODEX zapewnia jej wysoką skuteczność. Zastosowane składniki aktywne:
stymulują procesy regeneracji naskórka
łagodzą podrażnienia
wspomagają odbudowę ochronnej bariery lipidowej skóry
chronią przed odparzeniami
zapewniają skórze właściwy poziom nawilżenia i natłuszczenia.

Opinie o LANODEX Maść na otarcia 30 g Przyspiesza regenerację naskórka

Aby dodawać komentarze - należy się zalogować

Skontaktuj się z nami!

Produkty podobne

© 2016 wapteka.pl Wszystkie prawa zastrzeżone
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.