Koszyk
0
Suma:
0,00
Do darmowej dostawy brakuje Ci 278.00 zł
Najpopularniejsze frazy
Polecane produkty
Brak produktów dla wpisanej frazy

Gazy

Kompresy pomocne przy opatrywaniu ran lub oparzeń

Aktualnie oferta apteczna kompresów i gotowych opatrunków znacznie ułatwiających pielęgnację ran jest bardzo bogata. Wyróżniamy kompresy leczące rany w sposób "na mokro", z jonami srebra i innymi substancjami leczniczymi. Są one różnorodnej wielkości i przystosowane do cięcia na mniejsze kawałki, dlatego z łatwością można je przechowywać i dostosować do każdych potrzeb. Kompresy po otwarciu powinny być przechowywane w chłodnej temperaturze i możliwe szybko zużyte.

Plastry i bandaże opatrunkowe - rodzaje bandaży, jak założyć bandaż

Bandaż to płat materiału, który służy do wykonania opatrunku i przytrzymania go przy ranie. Najczęściej do wykonania bandaży wykorzystywana jest gaza, muślin, dzianina, tkanino-dzianina i płótno. Obecnie najpopularniejsze są bandaże nawijane na rolki - ich przechowywanie i stosowanie jest wygodne i zapewnia maksimum higieny. Do dyspozycji mamy:

  • bandaże elastyczne, które sprzedawane są razem z zapinką. Za jego pomocą możliwe jest usztywnienie wybranej części ciała, unieruchomienie zwichnięć i złamań. Sprawdza się także jako opatrunek uciskowy. Bandaże elastyczne dostępne są w różnych szerokościach.
  • bandaże dziane wykonane są z tkaniny bez elastycznych właściwości. Do jego uszycia wykorzystywana jest wiskoza lub poliester. Za jego pomocą owija się, unieruchamia kończynę lub przymocowuje opatrunek przy udzielaniu pierwszej pomocy.
  • opaska półelastyczna sprawdza się jako sposób na podtrzymanie opatrunku w miejscach trudnych do zabandażowania.
  • opaska gipsowa służy do szybkiego i wygodnego unieruchomienia kończyny, która uległa złamaniu. Wykonany jest ze specjalnego rodzaju tkaniny, która w kontakcie z wodą ulega usztywnieniu i związaniu. Zachowuje się zatem bardzo podobnie do klasycznego gipsu.
  • opaska kohezyjna lub bandaż kohezyjny to samoprzylepny bandaż, który nie wymaga używania zapinki ani wiązania. Przylega ściśle do opatrywanej powierzchni ciała, dzięki czemu polecany jest do opatrywania trudno dostępnych partii, takich jak stawy.

Środek dezynfekujący - zastosowanie i szybkie działanie

W apteczce nie może zabraknąć nie tylko podstawowych artykułów higienicznych, ale także środka dezynfekującego. Najlepszy jest taki produkt, który może być stosowany bezpośrednio na otwarte rany - najczęściej takie preparaty dostępne są w formie sprayu lub proszku dezynfekującego. Nie tylko znacznie obniżają ryzyko zakażenia rany, ale także przyspieszają jej regenerację i odbudowę zdrowych tkanek skóry. Niektóre specjalistyczne preparaty antyseptyczne mogą być używane nawet na błony śluzowe - możliwy jest ich zakup bez recepty w opakowaniach o różnej wielkości.

Środek dezynfekujący w postaci gazików i chusteczek jest wskazany także do oczyszczania dłoni przed przystąpieniem do opatrywania rany czy zmiany opatrunku pooperacyjnego. Dobrym wyposażeniem domowej apteczki jest niewielka buteleczka z płynem odkażającym do rąk.

Poradnik

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.