zdjecie zdjecie

Gardan 500mg metamizol10 tabletek [Re-Algin]

Producent Adamed Grupa
Pojemność 10szt.
Postać Tabletki
Informacja PRODUKT LECZNICZY!
Dostępna ilość
100%Complete

Spis treści:

Skład

1 tabletka zawiera 500 mg metamizolu sodowego.

Pozostałe składniki: Skrobia pszeniczna, Celuloza mikrokrystaliczna (typ 101), Powidon K25, Talk, Magnezu stearynian.

Wskazania

Ból różnego pochodzenia o dużym nasileniu, gorączka.

Dawkowanie

Dorośli: 250 mg - 500 mg 2 do 3 razy na dobę. Maksymalna dawka jednorazowa 1 g.

Maksymalna dawka dobowa 3 g.

Produkt leczniczy jest przeznaczony do krótkotrwałego stosowania - nie dłużej niż przez 3 do 5 dni.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na metamizol sodowy lub inne pochodne pirazolonu, lub którąkolwiek substancję pomocniczą. Nie należy stosować u dzieci.

Ciąża: stosowanie metamizolu w ciąży zwiększa częstość występowania guza Wilmsa u potomstwa oraz ryzyko zwężenia przewodu tętniczego

Stosowanie produktu leczniczego w okresie ciąży jest przeciwwskazane.

Karmienie piersią: stosowanie produktu w okresie karmienia piersią jest przeciwwskazane, gdyż metamizol przenika do mleka matki. W przypadku wyraźnego wskazania do zastosowania produktu, należy przerwać karmienie piersią na okres leczenia.

Dodatkowe

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.


Opinie o Gardan 500mg metamizol10 tabletek [Re-Algin]

Karina

Myślałam, ze wszystkie tabletki na ból głowy maja ten sam aktywny składnik, plastycznie nic nie działało jak bolała mnie głowa i dopiero doczytałam, ze np gardan nie ma paracetamolu ale metamizol i on na mnie dziala, wiec jest albo silniejszy albo po prostu ten skladnik na mnie zadzialal

Marta

Przetestowałam te tabletki przy bardzo mocnym bólu zęba przy leczeniu kanałowym. Bardzo mi pomogły, a wiem, że też działają na inne silne bóle, więc mam w apteczce.

Aby dodawać komentarze - należy się zalogować

Skontaktuj się z nami!

© 2016 wapteka.pl Wszystkie prawa zastrzeżone
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.