Flexus Fluid sterylny roztwór hialuronianu sodu ampułkostrzykawka 2,5 ml

cena
93,36 zł
Ilość:
Producent Valentis
Pojemność 2,5ml
Postać leku Ampułkostrzykawka
Informacja PRODUKT LECZNICZY!

Dostępna ilość
100% Complete

Skład

Substancja czynna: 25 mg hialuronianu sodu.  Substancje dodatkowe: dwunastowodny fosforan disodu, dwuwodny diwodorofosforan sodu, chlorek sodu, woda oczyszczona do wstrzykiwania do 2.5 ml, pH 6.8~7.8.

Wskazania

- choroba zwyrodnieniowa stawów, - profilaktyka i regeneracja chrząstki stawowej, - zmniejszenie dyskomfortu spowodowanego bólem, - poprawa jakości płynu stawowego, - poprawa funkcjonowania stawów.

Działanie

Flexus Fluid to produkt dostępny w postaci szklanych strzykawek zawierających kwas hialuronowy. Flexus Fluid jest przezroczystym, klarownym, lepkim, sterylnym i niepirogenicznym roztworem. Kwas hialuronowy (o masie molekularnej 650000~1200000 Da) jest uzyskiwany z mikroorganizmów. Produkt przeznaczony do jednorazowego użycia. Kwas hialuronowy to naturalny wielocukier, będący ważnym składnikiem strukturalnym skóry, tkanki podskórnej i łącznej występujący w postaci mazi stawowej. Kwas hialuronowy jest identyczny u wszystkich żyjących organizmów i wysoce biokompatybilny. Każdy ml produktu Flexus Fluid zawiera 10 mg hialuronianu sodu rozpuszczonego w soli fizjologicznej. Wartość pH produktu Flexus Fluid waha się między 6,8 a 7,8. Flexus Fluid: - Dostarcza organizmowi substancje odżywcze, potrzebne do wytwarzania chrząstek stawowych i płynu stawowego. - Zapewnia odpowiednią lepkość płynu stawowego i odpowiedni mechanizm smarowania stawów. - Chroni zarówno nowo kształtujące się jak i stare chrząstki. 

Dawkowanie

U pacjentów dorosłych z chorobą zwyrodnieniową stawów należy stosować 1 strzykawkę Flexus Fluid tygodniowo, 3 strzykawki w trakcie trwania terapii. Produkt podaje się przez iniekcję do stawu. Dawkowanie i czas wstrzykiwania zależą od objawów. Produkt należy wstrzykiwać przy użyciu igły 18-25 G wprowadzanej do jamy stawowej.
Informacja PRODUKT LECZNICZY!

Dodatkowe

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.


Flexus Fluid sterylny roztwór hialuronianu sodu ampułkostrzykawka 2,5 ml

Aby dodawać komentarze - należy się zalogować

Skontaktuj się z nami!

Klienci, którzy kupili ten produkt Flexus Fluid sterylny roztwór hialuronianu sodu ampułkostrzykawka 2,5 ml kupili także:

© 2016 wapteka.pl Wszystkie prawa zastrzeżone
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.