product-image
Fervex 500 mg + 25 mg + 200 mg lek na objawy przeziębienia i grypy smak malinowy 12 saszetek
21.97 zł
product-logo
product-logo
product-logo
product-logo
product-logo

Fervex 500 mg + 25 mg + 200 mg lek na objawy przeziębienia i grypy smak malinowy 12 saszetek

4.50

ocena ocena ocena ocena ocena

(2)


Producent
A&D Pharma Poland
al. Jerozolimskie 146, 02-305 Warszawa
Pojemność
12szt.
Postać


Dostępny

21.97 zł

Opis

Fervex to lek przeznaczony do stosowania w przypadku objawów grypy, przeziębienia i stanów grypopodobnych (ból głowy, gorączka, zapalenie błony śluzowej nosa i gardła) u dorosłych i dzieci powyżej 15 lat. Produkt leczniczy na bazie paracetamolu, kwasu askorbowego i maleinianu feniraminy o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym. 

Skład

Substancje czynne: paracetamol, kwas askorbowy, maleinian feniraminy.

Jedna saszetka zawiera: paracetamol 500 mg, kwas askorbowy 200 mg, maleinian feniraminy 25 mg.

Substancje pomocnicze: sacharoza (11,5 g), kwas cytrynowy bezwodny, guma akacjowa, sacharyna sodowa, aromat cytrynowo-rumowy

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub wg zaleceń lekarza lub farmaceuty.

Dorośli i dzieci w wieku powyżej 15 lat: 1 saszetka 2 lub 3 razy na dobę. Przerwy w podawaniu kolejnych dawek powinny wynosić co najmniej 4 godziny.

Zawartość saszetki należy rozpuścić w szklance gorącej lub zimnej wody.

Nie należy stosować dłużej niż 5 dni bez porozumienia z lekarzem.

W leczeniu stanów grypopodobnych lepiej jest przyjmować lek rozpuszczony w gorącej wodzie, wieczorem, jak najszybciej od wystąpienia objawów.

Działanie

Produkt leczniczy Fervex działa przeciwbólowo, przeciwgorączkowo, zmniejsza przekrwienie i obrzęk błon śluzowych, przez co udrażnia przewody nosowe, hamuje odruch kichania i łzawienie oczu. Uzupełnia niedobory kwasu askorbowego.

Wskazania

Lek stosuje się doraźnie przy leczeniu chorób górnych dróg oddechowych, w stanach przeziębienia, zapalenia błon śluzowych nosa oraz gardła, nieżytów nosa na tle alergicznym oraz w przypadkach grypy połączonych z gorączką. Przeznaczony jest dla osób dorosłych i dzieci powyżej 15 roku życia.

Przeciwwskazania

Kiedy nie stosować:
Nadwrażliwość (uczulenie) na substancje czynne lub którąkolwiek z substancji pomocniczych.
Ciężka niewydolność wątroby lub nerek.
Jaskra z wąskim kątem.
Rozrost gruczołu krokowego z utrudnionym oddawaniem moczu.
Wiek poniżej 15 lat.
Nie należy stosować u pacjentów z nietolerancją fruktozy, zespołem złego wchłaniania glukozy - galaktozy lub niedoborem sacharazy - izomaltazy, ze względu na zawartość sacharozy w leku.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Mogą wystąpić objawy niepożądane o różnym nasileniu, zależne od dawki oraz niezależne od dawki:

ZWIĄZANE Z FENIRAMINĄ

Działania neurowegetatywne:
Uspokojenie lub senność, bardziej nasilone w początkowym okresie leczenia.
Objawy antycholinergiczne, takie jak suchość błon śluzowych, zaparcia, zaburzenia akomodacji, rozszerzenie źrenic, kołatanie serca, ryzyko zatrzymania moczu.
Niedociśnienie ortostatyczne, zaburzenia równowagi, zawroty głowy, zaburzenia pamięci lub koncentracji uwagi, częściej u osób w wieku podeszłym, zaburzenia koordynacji ruchowej, drżenia, splątanie, omamy, rzadziej objawy o typie pobudzenia: niepokój ruchowy, nerwowość, bezsenność.

Reakcje nadwrażliwości (rzadkie):
Rumień, świąd, wyprysk, plamica, pokrzywka,
Obrzęk, rzadziej obrzęk Quinckego (obrzęk warg, języka czy krtani),
Wstrząs anafilaktyczny (rodzaj ogólnoustrojowej reakcji alergicznej typu natychmiastowego z zaburzeniami krążenia i oddychania).

Objawy ze strony układu krwiotwórczego:
Leukocytopenia (zmniejszona liczba białych krwinek)
Neutropenia (zmniejszona liczba granulocytów),
Małopłytkowość (zmniejszona liczba płytek krwi),
Niedokrwistość hemolityczna.

ZWIĄZANE Z PARACETAMOLEM:

Opisywano nieliczne przypadki reakcji nadwrażliwości, takich jak: wstrząs anafi laktyczny, obrzęk Quinckego, rumień, pokrzywka i wysypka skórna. W przypadku wystąpienia któregokolwiek z tych objawów, należy natychmiast zaprzestać podawania tego leku
i leków o podobnym składzie.
Obserwowano wyjątkowo rzadkie przypadki małopłytkowości (zmniejszona liczba płytek krwi), leukocytopenii i neutropenii.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Bez zalecenia lekarza nie stosować dłużej niż 5 dni.
Leku nie należy łączyć z innymi lekami zawierającymi paracetamol. U osób dorosłych (o masie ciała powyżej 50 kg) dawka dobowa paracetamolu nie powinna przekraczać 4 gram.
Zwiększone ryzyko uszkodzenia wątroby istnieje u osób regularnie spożywających alkohol.
Łączne stosowanie alkoholu i środków uspokajających może nasilać działanie leków przeciwhistaminowych, stąd należy unikać ich przyjmowania.
Każda saszetka jest źródłem sacharozy (11,5 g), osoby chore na cukrzyce powinny wziąć pod uwagę zawartość cukru w saszetce.

Lek przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

Przechowywać w temperaturze poniżej 25°C.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekarz, które pacjent planuje stosować.

Ciąża i karmienie piersią

W przypadku kobiet w ciąży lub karmiących piersią przed zastosowaniem leku należy skonsultować się z lekarzem.

Nie zaleca się stosowania leku w czasie ciąży.

Nie zaleca się stosowania leku w okresie karmienia.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Lek może być stosowany u dzieci powyżej 15 lat.

Prowadzenie pojazdów i maszyn

Podczas przyjmowania leku może wystąpić senność wpływająca na sprawność psychofizyczną osób prowadzących pojazdy mechaniczne i obsługujących urządzenia mechaniczne

Dodatkowe

Picie napojów alkoholowych lub przyjmowanie środków uspokajających (zwłaszcza barbituranów) nasila działanie uspokajające leków przeciwhistaminowych, dlatego należy unikać jednoczesnego ich przyjmowania.

Kategoria

Postać

Stosowanie

Lek stosuje się doraźnie przy leczeniu chorób górnych dróg oddechowych, w stanach przeziębienia, zapalenia błon śluzowych nosa oraz gardła, nieżytów nosa na tle alergicznym oraz w przypadkach grypy połączonych z gorączką. Przeznaczony jest dla osób dorosłych i dzieci powyżej 15 roku życia.

Działanie

Produkt leczniczy Fervex działa przeciwbólowo, przeciwgorączkowo, zmniejsza przekrwienie i obrzęk błon śluzowych, przez co udrażnia przewody nosowe, hamuje odruch kichania i łzawienie oczu. Uzupełnia niedobory kwasu askorbowego.

Kluczowy składnik

paracetamol

Sposób aplikacji

doustnie

Dodaj swoją opinię

Pola oznaczone * są wymagane

Justyna
ocena ocena ocena ocena ocena
fervex zawsze jest w mojej apteczce. fervex junior dla dzieci a klasyczny dla nas. ulotka dobrze opisuje sposób użycia, żeby zadziałać szybko i skutecznie. fervex ma przyjemny malinowy smak, same dobre opinie w internecie i często jest dobra cena na 12 saszetek. jeśli macie dylemat czy wybrać gripex czy fervex albo theraflu - ja polecam malinowy fervex.

MIROSŁAW
ocena ocena ocena ocena ocena
DOBRY

Pola oznaczone * są wymagane

Zasady ochrony danych osobowych

Dlaczego my?

why-us-img

Odbiór osobisty w aptece

why-us-img

Profesjonalna obsługa

why-us-img

Szybka wysyłka

why-us-img

Legalnie działająca apteka

why-us-img

Płatność online lub za pobraniem

cookies Strona korzysta z plików cookies, dzięki temu działa poprawnie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Cookies.