Febrisan proszek musujący o smaku cytrynowym 16 saszetek

Nowa cena
cena
13,47 zł
Ilość:
Producent Takeda Pharma
Pojemność 16szt.
Postać leku Proszek
Informacja PRODUKT LECZNICZY!
Dostępna ilość
100% Complete

Opis produktu

Febrisan proszek to preparat na bazie paracetamolu, kwasu askorbowego i chlorowodorku fenylefryny, o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym. 
Dzięki sproszkowanej postaci rozpuszczalnej w wodzie szybciej trafia w źródło bólu. 

Stosowany w przypadkach: 

- bólu głowy; 
- bólu gardła; 
- kataru i bólu zatok; 
- bólu mięśni; 
- gorączki i dreszczy. 

Fenylefryna ma działanie obkurczające naczynia krwionośne, zmniejszające obrzęk i przekrwienie błony śluzowej nosa. 
Kwas askorbinowy (askorbowy), czyli popularna w stanach przeziębienia witamina C, wzmacnia układ odpornościowy i jest naturalnym antyoksydantem. 

Skład

1 saszetka zawiera 750 mg paracetamolu, 10 mg chlorowodorku fenylefryny i 60 mg kwasu askorbowego.
 

Wskazania

Krótkotrwałe leczenie objawów przeziębienia i grypy: gorączka, dreszcze, ból głowy, bóle mięśniowe, ból gardła, katar, ból zatok.
 

Działanie

Preparat łączy w sobie działanie poszczególnych składników. Paracetamol działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo. Dobrze wchłania się z przewodu pokarmowego. Fenylefryna oddziałuje na receptory a-adrenergiczne, powodując zwężenie naczyń krwionośnych i zmniejszenie obrzęku błony śluzowej nosa. Dodatek kwasu askorbowego służy uzupełnieniu niedoborów, które często pojawiają się w przebiegu chorób przeziębieniowych.
 

Dawkowanie

Dorośli i dzieci powyżej 12 roku życia: 1 saszetka co 4-6 h. Nie stosować więcej niż 4 saszetki dziennie.
 

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników leku. Nadciśnienie tętnicze, tętniaki, nadczynność tarczycy, choroba serca, ciężka niewydolność nerek, niewydolność wątroby, cukrzyca, wrodzony niedobór enzymu: dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej, fenyloketonuria, leczenie inhibitorami MAO oraz w okresie 2 tygodni po ich odstawieniu.

Informacja PRODUKT LECZNICZY!

Dodatkowe

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.


Febrisan proszek musujący o smaku cytrynowym 16 saszetek

wszystko ok.,

Aby dodawać komentarze - należy się zalogować

Skontaktuj się z nami!

Produkty podobne

Klienci, którzy kupili ten produkt Febrisan proszek musujący o smaku cytrynowym 16 saszetek kupili także:

Rennie Antacidum 48 tabletek

Rennie antacidum to tabletki na bazie węglanów wapnia i magnezu działające zobojętniająco na nadmiar kwasu solnego w żołądku. 

Tabletki do ssania Rennie to preparat o delikatnie odświeżającym miętowym smaku. Stanowią szybką i skuteczną metodę na wszelkie dolegliwości związane z niestrawnością, uczuciem pieczenia w przełyku (zgagi), a ich pudrowa, zasadowa konsystencja przynosi efektywną ulgę dzięki działaniu węglanów wapnia i magnezu. 

Preparat stosuje się też z powodzeniem w stanach nudności, wzdęć, odbijania, uczucia pełności i ciężkości w nadbrzuszu. 

© 2016 wapteka.pl Wszystkie prawa zastrzeżone
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.