product-image
Erdomed Muko 225 mg 10 saszetek
15.83 zł
Erdomed Muko 225 mg 10 saszetek
Erdomed Muko 225 mg 10 saszetek
Erdomed Muko 225 mg 10 saszetek
Erdomed Muko 225 mg 10 saszetek
Erdomed Muko 225 mg 10 saszetek

Erdomed Muko 225 mg 10 saszetek

5.00

ocena ocena ocena ocena ocena

(2)

x10 x20
Producent
Angelini Pharma Polska Sp. z o.o.

Aleje Jerozolimskie 181B | 02-222 Warszawa

Pojemność
10szt
Postać


Dostępny

15.83 zł

Skład

Substancją czynną leku jest erdosteina.

Jedna saszetka zawiera 225 mg erdosteiny.

Pozostałe składniki to: sacharoza, karboksymetyloskrobia sodowa (typ A), krzemu dwutlenek, sukraloza (E 955), kwas jabłkowy bezwodny, aromat pomarańczowy [maltodekstryna kukurydziana, substancje aromatyzujące (w tym, między innymi cytral, alkohol benzylowy, linalol), α-tokoferol (E 307)].

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub wg zaleceń lekarza lub farmaceuty.

Stosowanie u dzieci od 12. roku życia: 1 saszetka 2 razy na dobę.

Stosowanie u dorosłych: 1 saszetka 2 lub 3 razy na dobę.

Zawartość saszetki wsypać do ok. 120 ml  wody o temperaturze pokojowej, w razie potrzeby zamieszać do uzyskania rzadkiej, mętnej zawiesiny. Stosować doustnie, bezpośrednio po przygotowaniu.

Działanie

Produkt leczniczy Erdomed Muko zawiera substancję czynną erdosteinę, która należy do grupy leków mukolitycznych, zmniejszających lepkość śluzu w drogach oddechowych i ułatwiających jego wykrztuszanie.

Wskazania

Wskazaniem do stosowania leku są ostre i przewlekłe schorzenia dróg oddechowych, takie jak stany zapalne: nosa, zatok, krtani, tchawicy, oskrzeli oraz płuc.

Przeciwwskazania

Kiedy nie stosować:

Jeśli pacjent ma uczulenie na substancję czynną, którykolwiek z pozostałych składników tego leku, albo na substancje zawierające wolne grupy SH (np.: acetylocysteinę).
Jeśli u pacjenta występują zaburzenia czynności wątroby;
Jeśli u pacjenta występuje niewydolność nerek (klirens kreatyniny <25 ml/min);
Jeśli u pacjenta występuje homocystynuria (genetycznie uwarunkowana choroba metaboliczna polegająca na nieprawidłowym metabolizmie aminokwasu metioniny);
U dzieci poniżej 12. roku życia

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Odnotowano następujące działania niepożądane:

Często (u 1 do 10 na 100 pacjentów): ból w nadbrzuszu, nudności, ból głowy.

Niezbyt często (u 1 do 10 na 1000 pacjentów): zgaga, zaparcie, biegunka, suchość jamy ustnej, zawroty głowy, ogólne złe samopoczucie.

Rzadko (u 1 do 10 na 10 000 pacjentów): brak odczuwania smaku lub zaburzenia smaku, objawy alergii: wysypka, pokrzywka, gorączka.

U niektórych osób w czasie stosowania leku Erdomed Muko mogą wystąpić inne działania niepożądane.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Przed rozpoczęciem stosowania leku Erdomed Muko należy omówić to z lekarzem lub farmaceutą.

W przypadku wystąpienia typowych objawów nadwrażliwości (wysypka, pokrzywka) należy natychmiast przerwać leczenie.

Ostrożnie stosować u pacjentów z osłabionym odruchem kaszlowym lub zaburzeniami oczyszczania rzęskowego (ze względu na ryzyko nagromadzenia dużych ilości śluzu).

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

Przechowywać w temperaturze poniżej 25°C.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekarz, które pacjent planuje stosować.

Leku Erdomed Muko nie należy stosować z lekami przeciwkaszlowymi, gdyż mogą one osłabiać odruch kaszlu i utrudniać odkrztuszanie rozrzedzonej wydzieliny.

Ciąża i karmienie piersią

W przypadku kobiet w ciąży lub karmiących piersią przed zastosowaniem leku należy skonsultować się z lekarzem.

Nie zaleca się stosowania leku przez kobiety w ciąży lub karmiące piersią.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Leku nie należy podawać dzieciom poniżej 12. roku życia.

To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Zwróć uwagę na przeciwwskazania. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

Częste pytania

Erdomed to lek mukolityczny, który skutecznie rozrzedza zalegającą wydzielinę, ułatwiając jej usuwanie z dróg oddechowych. Najczęściej stosowany jest do leczenia ostrych i przewlekłych stanów zapalnych nosa, gardła, zatok, tchawicy, oskrzeli i płuc z nadmiernym wydzielaniem śluzu. Erdomed w kapsułkach redukuje lepkość wydzieliny, usprawniając jednocześnie transport rzęskowy, co znacznie ułatwia odkrztuszanie. Wykazuje przy tym działanie przeciwkaszlowe. Zmniejsza jego natężenie oraz częstość, także w przypadku występowania uporczywych objawów.

Jak działa Erdomed? Czy to antybiotyk? Mimo iż lek nie jest antybiotykiem, zmniejsza ryzyko wystąpienia zakażenia o podłożu bakteryjnym. Zmniejsza przyleganie bakterii do ścianek dróg oddechowych, co znacznie zmniejsza okres zdrowienia. Dodatkowo wspiera działanie antybiotyku, zwiększając ilość substancji aktywnych w organizmie. Stanowi tym samym ważny element leczenia przeziębienia. Proszek do sporządzenia roztworu można stosować już od 12. roku życia.

Erdomed - zawiesina o pomarańczowym smaku - doskonale sprawdza się w leczeniu infekcji dolnych dróg oddechowych, pozostając bezpiecznym środkiem dla błon śluzowych żołądka. Nie podrażnia, dzięki czemu może być stosowany przez pacjentów cierpiących na chorobę wrzodową. Formuła oparta na erdosteinie o właściwościach mukolitycznych pozwala na skuteczne usuwanie zalegającej wydzieliny, co ma kluczowe znaczenie w procesie leczenia. Leku nie powinny stosować jednak osoby uczulone na którykolwiek ze składników aktywnych oraz pacjenci cierpiący na zaburzenia czynności wątroby, niewydolność nerek i homocystynurię.

Co znajdziemy w składzie preparatu Erdomed? Na co pomaga lek na przeziębienie? Głównym składnikiem aktywnym pozostaje erdosteina, czyli lek sekretolitycznym, należący do grupy mukolityków. Lek służy do rozrzedzania lepkiej wydzieliny oraz usprawnienia transportu rzęskowo-śluzowego. Dodatkowo pełni rolę ochronną, zapobiegając wysychaniu błony śluzowej. Jak przyjmować Erdomed? W jakich godzinach najlepiej sięgnąć po roztwór? Po lek nie należy sięgać przed snem. W ten sposób utrudnione zostanie usuwanie rozrzedzonego śluzu.

Do przygotowania roztworu będziesz potrzebować 120 ml ciepłej wody, w której rozpuścisz Erdomed. Jak stosować lek na infekcje dróg oddechowych Erdomed? Dawkowanie zależeć będzie przede wszystkim od wieku. Dorośli mogą sięgać po 2-3 saszetki na dobę, dzieci powyżej 12 r.ż. - 2 razy w ciągu dnia. Przed przygotowaniem zawiesiny zapoznaj się z ulotką dołączoną do opakowania.

Kategoria

Postać

Stosowanie

Wskazaniem do stosowania leku są ostre i przewlekłe schorzenia dróg oddechowych, takie jak stany zapalne: nosa, zatok, krtani, tchawicy, oskrzeli oraz płuc.

Działanie

Produkt leczniczy Erdomed Muko zawiera substancję czynną erdosteinę, która należy do grupy leków mukolitycznych, zmniejszających lepkość śluzu w drogach oddechowych i ułatwiających jego wykrztuszanie.

Kluczowy składnik

erdosteina

Dodaj swoją opinię

Pola oznaczone * są wymagane

ocena ocena ocena ocena ocena
Teresa
Erdomed świetnie radzi sobie z uporczywym kaszlem! Ułatwia odkrztuszanie, przynosząc ogroooomna ulgę. Jak tylko przydarza mi się przeziębienie z towarzyszącym kaszlem, stosuję ten lek. Dzięki temu zamiast kaszleć kilka tygodni jak kiedyś, kaszel przechodzi maks. do tygodnia.

ocena ocena ocena ocena ocena
Kaśka
Trochę przypadkowo wybrałam Erdomed. Na co pomaga? Na wydzielinę w drogach oddechowych i kaszel. Ale uwaga, lepiej nie stosować go z innymi lekami przeciwkaszlowymi ze względu na blokadę wydzieliny. 10 saszetek w opakowaniu wystarczyło mi na wyjście z uporczywego mokrego kaszlu.

W celu zadania pytania o produkt prosimy o wysłanie wiadomości e-mail na adres [email protected]. Dziękujemy

Dlaczego my?
why-us-img

Odbiór osobisty w aptece

why-us-img

Profesjonalna obsługa

why-us-img

Szybka wysyłka

why-us-img

Legalnie działająca apteka

why-us-img

Płatność online lub za pobraniem