Koszyk
0
Suma:
0,00
Do darmowej dostawy brakuje Ci 278.00 zł
Najpopularniejsze frazy
Polecane produkty
Brak produktów dla wpisanej frazy
Opinie: 1

Adres

al. Jerozolimskie 146, 02-305 Warszawa

Pojemność 10szt.
Postać Czopki
Dostępność
Produkt leczniczy
Produkt leczniczy

Spis treści:

Efferalgan 80 mg czopki doodbytnicze 10 sztuk Opis

Efferalgan,  czopki doodbytnicze jest lekiem o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym. Obniża podwyższoną temperaturę ciała występującą w czasie choroby, nie obniża temperatury prawidłowej.  Lek wskazany do stosowania od 2 miesiąca życia.

Efferalgan 80 mg czopki doodbytnicze 10 sztuk Skład

Substancją czynną leku jest paracetamol.

1 czopek zawiera substancję czynną: paracetamol (Paracetamolum) w dawce 80 mg w jednym czopku o masie 1 g

Inne składniki leku: półsyntetyczne glicerydy.

Efferalgan 80 mg czopki doodbytnicze 10 sztuk Wskazania

Gorączka; leczenie objawowe stanów grypopodobnych i przeziębienia; bóle różnego pochodzenia.

Efferalgan 80 mg czopki doodbytnicze 10 sztuk Działanie

Przeciwbólowe, przeciwgorączkowe.

Efferalgan 80 mg czopki doodbytnicze 10 sztuk Dawkowanie

U dzieci należy przestrzegać dawkowania w odniesieniu do masy ciała. Ten produkt leczniczy jest przeznaczony dla niemowląt i dzieci o masie ciała od 5 do 10 kg (w wieku około 2 do 24 miesięcy) jedynie na zlecenie lekarza. Zalecana dawka jednorazowa to 1 czopek zawierający 80 mg paracetamolu. W razie konieczności dawkę można powtarzać, nie częściej niż co 6 godzin. Nie należy stosować więcej niż 4 czopki na dobę (maksymalna dawka dobowa paracetamolu wynosi 320 mg). Regularne stosowanie produktu pozwala zapobiec okresowym nasileniom bólu lub gorączki. U dzieci należy zachować równe 6-godzinne odstępy pomiędzy kolejnymi dawkami zarówno w dzień, jak i w nocy. Nie stosować dłużej niż 3 dni. 

Efferalgan 80 mg czopki doodbytnicze 10 sztuk Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na paracetamol lub chlorowodorek propacetamolu lub którąkolwiek substancję pomocniczą, ciężka niewydolność wątroby lub czynna niewyrównana choroba wątroby, niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej, leczenie inhibitorami MAO oraz okres 14 dni po zakończeniu leczenia, jednoczesne stosowanie leków przeciwbólowych o działaniu agonistyczno-antagonistycznym (buprenorfina, nalbufina, pentazocyna), przebyte ostatnio zapalenie odbytu, odbytnicy lub krwawienie z odbytu. Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na soję lub orzeszki ziemne (produkt zawiera lecytynę z oleju sojowego).

Kategoria

Zdrowie dziecka

Postać

Stosowanie

Gorączka; leczenie objawowe stanów grypopodobnych i przeziębienia; bóle różnego pochodzenia.

Działanie

Przeciwbólowe, przeciwgorączkowe.

Kluczowy składnik

paracetamol

Rejestracja

lek

Julka
Efferalgan czopki mam zawsze w mojej domowej apteczce. Bardzo mi pomogły kiedy moja 6 miesięczna córeczka miała gorączkę. Efferalgan czopki 80 działają nie tylko przeciwgorączkowo, ale również przeciwbólowo. Dlatego też okazały się skuteczne przy ząbkowaniu u mojego synka. Efferalgan czopki dla dzieci są łatwe w aplikacji i moim zdaniem działają szybciej niż syrop. Polecam!

Dodaj swoją opinię


* - Pola obowiązkowe

Ostatnio oglądane

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.