Koszyk
0
Suma:
0,00
Do darmowej dostawy brakuje Ci 278.00 zł
Najpopularniejsze frazy
Polecane produkty
Brak produktów dla wpisanej frazy
Opinie: 1

Adres

al. Jerozolimskie 146, 02-305 Warszawa

Pojemność 10szt.
Postać Czopki
Dostępność
Produkt leczniczy
Produkt leczniczy

Spis treści:

Efferalgan 150 mg czopki doodbytnicze 10 sztuk Opis

Efferalgan czopki doodbytnicze jest lekiem o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym. Obniża podwyższoną temperaturę ciała występującą w czasie choroby, nie obniża temperatury prawidłowej. Lek wskazany do stosowania od 24 miesiąca życia.

Efferalgan 150 mg czopki doodbytnicze 10 sztuk Skład

Substancją czynną leku jest paracetamol.

1 czopek zawiera substancję czynną: paracetamol (Paracetamolum) w dawce 150 mg w jednym czopku o masie 1 g

Inne składniki leku: półsyntetyczne glicerydy.

Efferalgan 150 mg czopki doodbytnicze 10 sztuk Wskazania

Gorączka; leczenie objawowe stanów grypopodobnych i przeziębienia; bóle różnego pochodzenia.

Efferalgan 150 mg czopki doodbytnicze 10 sztuk Działanie

Przeciwbólowe, przeciwgorączkowe.

Efferalgan 150 mg czopki doodbytnicze 10 sztuk Dawkowanie

U dzieci należy przestrzegać dawkowania w odniesieniu do masy ciała. Ten produkt leczniczy jest przeznaczony dla dzieci o masie ciała od 10 do 15 kg (w wieku około 24 miesięcy do 3 lat). Zalecana dawka jednorazowa to 1 czopek zawierający 150 mg paracetamolu. W razie konieczności dawkę można powtarzać, nie częściej niż co 6 godzin. Nie należy stosować więcej niż 4 czopki na dobę (maksymalna dawka dobowa paracetamolu wynosi 600 mg). Regularne stosowanie produktu pozwala zapobiec okresowym nasileniom bólu lub gorączki. U dzieci należy zachować równe 6-godzinne odstępy pomiędzy kolejnymi dawkami zarówno w dzień, jak i w nocy. Nie stosować dłużej niż 3 dni.

Dorośli i dzieci o masie ciała powyżej 50 kg: całkowita dawka paracetamolu nie może być większa niż 4 g/dobę – uwzględniając wszystkie produkty zawierające paracetamol. 

Efferalgan 150 mg czopki doodbytnicze 10 sztuk Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na paracetamol lub chlorowodorek propacetamolu lub którąkolwiek substancje pomocniczą, ciężka niewydolność wątroby lub czynna niewyrównana choroba wątroby, niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej, leczenie inhibitorami MAO oraz okres 14 dni po zakończeniu leczenia, jednoczesne stosowanie leków przeciwbólowych o działaniu agonistyczno-antagonistycznym (buprenorfina, nalbufina, pentazocyna), przebyte ostatnio zapalenie odbytu, odbytnicy lub krwawienie z odbytu. Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na soję lub orzeszki ziemne (produkt zawiera lecytynę z oleju sojowego).

Kategoria

Zdrowie dziecka

Postać

Stosowanie

Gorączka; leczenie objawowe stanów grypopodobnych i przeziębienia; bóle różnego pochodzenia.

Działanie

Przeciwbólowe, przeciwgorączkowe.

Kluczowy składnik

paracetamol

Rejestracja

lek

Marta
Efferalgan 150 podaje mojemu Maleństwu aby obniżyć gorączkę oraz by złagodzić ból przy ząbkowaniu. Niestety moja córka nie chce pić żadnych syropów, dlatego też czopki efferalgan albo paracetamol 150 to jedyne wyjście! Zawsze więc mam je w domowej apteczce! Uwaga - tak jak informuje ulotka czopki efferalgan 150 przeznaczone są dla dzieci w wieku od 6 do 24 miesięcy. Polecam!

Dodaj swoją opinię


* - Pola obowiązkowe

Ostatnio oglądane

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.