Dulcobis tabletki dojelitowe 5 mg 20 tabletek

cena
7,80 zł
Ilość:
Producent Boehringer Ingelheim
Pojemność 20 tabl.
Postać leku tabletki
Informacja PRODUKT LECZNICZY!

Dostępna ilość
100% Complete

Skład

1 tabletka zawiera 5 mg bisakodylu. Preparat zawiera laktozę i sacharozę.

Wskazania

Preparat polecany jest w przypadky występowania krótkotrwałych zaparć. Można stosować również przed badaniami, zabiegami operacyjnymi oraz w stanach wymagających wypróżnienia.

Działanie

Preparat zawiera bisakodyl- jest to substancja o działaniu przeczyszczającym, stymulującym pracę jelit. Zażywanie preparatu przyczynia się do zwiększenia zawartość wody w kale i co za tym idzie ułatwia wypróżnienie.
 

Dawkowanie

Doustnie. Dorośli i młodzież powyżej 12 lat: 1-2 tabletki dojelitowe przed snem. Tabletki należy połykać w całości i popić dużą ilością wody (nie wolno popijać mlekiem). Tabletek nie wolno rozgryzać. Podczas przygotowania do badań lub przed zabiegami operacyjnymi lek powinien być stosowany pod nadzorem lekarza.

Przeciwwskazania

- niedrożność jelit
- ostre stany chorobowe w obrębie jamy brzusznej, w tym zapalenie wyrostka robaczkowego, ostre choroby jelit
- w przypadku odwodnienia
- w przypadku silnego bólu brzucha, połączonego z nudnościami i wymiotami
- u dzieci poniżej 12. roku życia                                                                                                                                                                                                     - nadwrażliwość na składniki preparatu

Informacja PRODUKT LECZNICZY!

Dodatkowe

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Wielkość opakowania 20 tabl.

Dulcobis tabletki dojelitowe 5 mg 20 tabletek

Aby dodawać komentarze - należy się zalogować

Skontaktuj się z nami!

Klienci, którzy kupili ten produkt Dulcobis tabletki dojelitowe 5 mg 20 tabletek kupili także:

© 2016 wapteka.pl Wszystkie prawa zastrzeżone
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.