Diclofenacum Fastum 10mg/g żel przeciwbólowy 50 g

cena
10,49 zł
Ilość:
Producent Berlin Chemie
Pojemność 50g
Postać leku Żel
Informacja PRODUKT LECZNICZY!
Dostępna ilość
66% Complete

Opis produktu

Diclofenacum Fastum jest lekiem w postaci żelu do stosowania miejscowego.
Substancją czynną leku jest diklofenak sodowy w ilości 10 mg/g. Diklofenak jest niesteroidowym lekiem przeciwzapalnym (NLPZ) o silnym działaniu.

Skład

Substancją czynną leku jest diklofenak sodowy.
Pozostałe składniki to:trolamina, kokozylokaprylokapronian, makrogolu eter cetostearylowy, alkohol izopropylowy, karbomer, glikol propylenowy, parafina, kompozycja zapachowa, woda oczyszczona.

Wskazania

Młodzież powyżej 14 lat, do krótkotrwałego stosowania w:
- miejscowym, objawowym leczeniu bólu w ostrych nadwyrężeniach, skręceniach albo stłuczeniach wywołanych tępymi urazami.

Dorośli, miejscowe, objawowe leczenie bólu oraz innych objawów stanu zapalnego w:
- urazach ścięgien, więzadeł, mięśni i stawów, np. z powodu skręcenia, nadwyrężenia i stłuczenia,
- ograniczonych postaciach stanów zapalnych tkanek miękkich,
- w łagodnej postaci choroby zwyrodnieniowej stawów.

Działanie

Podstawowy mechanizm działania diklofenaku, substancji czynnej zawartej w żelu Diclofenacum Fastum, polega na hamowaniu działania cyklooksygenazy (COX) – enzymu odpowiedzialnego m.in. za odczuwanie bólu i powstawanie stanu zapalnego. W zapaleniach pochodzenia urazowego lub reumatycznego produkt Diclofenacum Fastum łagodzi ból, zmniejsza obrzęk i skraca czas powrotu do stanu normalnego funkcjonowania. Ze względu na wodno-alkoholowe podłoże Diclofenacum Fastum wykazuje również działanie kojące i chłodzące.

Dawkowanie

Jeśli lekarz nie zaleci inaczej lek ten należy stosować w następujący sposób: nałożyć lek na skórę, rozprowadzić w miejscu bólu i delikatnie wmasować do całkowitego wchłonięcia. Ilość żelu zależy od rozmiarów bolącego miejsca, najczęściej jest to 2 g do 4 g, co odpowiada paskowi żelu o długości 4 cm do 8 cm.
Lek należy stosować od 3 do 4 razy na dobę.
Po zastosowaniu leku należy umyć ręce, o ile leczenie ich nie dotyczy.

Informacja PRODUKT LECZNICZY!

Dodatkowe

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.


Opinie o Diclofenacum Fastum 10mg/g żel przeciwbólowy 50 g

Aby dodawać komentarze - należy się zalogować

Skontaktuj się z nami!

Produkty podobne

Klienci, którzy kupili Diclofenacum Fastum 10mg/g żel przeciwbólowy 50 g kupili także:

Ibuprom 200mg 96 tabletek

Jeden z najpopularniejszych i najbardziej powszechnych produktów leczniczych z rodziny Ibuprom, na bazie ibuprofenu w podstawowej dawce 200 mg. 

Preparat ma działanie przeciwbólowe, przeciwzapalne i przeciwgorączkowe, stosuje się go w przypadkach bólu o rozmaitej etiologii o nasileniu słabym do umiarkowanego. 

Doskonale sprawdza się w przypadkach bólu: 

- głowy (w tym migrena); 
- zębów; 
- mięśni,kości, stawów i okolicy lędźwiowo-krzyżowej; 
- menstruacyjnych; 
- na tle nerwowym (nerwobóle); 
- w razie gorączki (w przebiegu przeziębienia i/lub grypy). 

Stoperan 2mg 18 kapsułek

Stoperan jest  to lek wskazanym w przypadku pierwszych lub nasilonych objawów biegunki. Działa przeciwbiegunkowo oraz zapobiega negatywnym skutkom występowania biegunki: osłabienie, odwodnienie.

Stoperan to lek o wysokim poziomie bezpieczeństwa i skuteczności. Jego działanie odczuwalne jest już w ciągu godziny po podaniu, a mimo tak szybkiego działania nie podrażnia śluzówki przewodu pokarmowego i jest łagodny dla żołądka. Lek może być stosowany u dorosłych, dzieci od 6. roku życia i osób w podeszłym wieku. 

Stoperan łagodzi objawy biegunki różnego pochodzenia. Jest skuteczny zarówno w przypadku biegunek w alergiach pokarmowych, nietolerancji laktozy i glutenu, w biegunce stresowej, wywołanej zespołem jelita drażliwego jak i w biegunce towarzyszącej cukrzycy. 

Bestsellery

© 2016 wapteka.pl Wszystkie prawa zastrzeżone
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.