Dexak SL 0,025g 10 saszetek

cena
12,38 zł
Ilość:
Producent Berlin Chemie
Pojemność 10 szt.
Postać leku Saszetki
Informacja PRODUKT LECZNICZY!
Dostępna ilość
66% Complete

Skład

Każda saszetka granulatu do sporządzania roztworu doustnego zawiera: deksketoprofen 25 mg w postaci soli deksketoprofenu z trometamolem. Inne składniki to: Amonu glicyryzynian, Neohesperydyno-dihydrochalkon, Żółcień chinolinowa (E-104), Aromat cytrynowy, Sacharoza z krzemionką koloidalną uwodnioną.

Wskazania

Zaleca się stosowanie leku u osób powyżej 18 roku życia w ramach krótkotrwałego leczenia dolegliwości bólowych o nasileniu małym bądź umiarkowanym, np. przy bólu o charakterze mięśniowo-kostnym, bólu menstruacyjnym i bólu stomatologicznym

Działanie

To lek mający postać granulatu do sporządzania roztworu doustnego. W jego skład wchodzi deksketoprofen, który jest jednym z NLPZ, czyli niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Wykazuje właściwości przeciwbólowe i przeciwzapalne. Ponadto DEXAK SL skutecznie obniża podwyższoną ciepłotę ciała. Zredukowanie dolegliwości bólowych można zaobserwować już po 30 minutach od przyjęcia leku.

Dawkowanie

Stosować doustnie. Stosować w dawce wynoszącej 12,5 mg co 4-6 h albo 25 mg co 8 h. Nie przyjmować więcej niż 75 mg/24h. Stosować przynajmniej 15 minut przed jedzeniem.
Informacja PRODUKT LECZNICZY!

Dodatkowe

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Opinie o Dexak SL 0,025g 10 saszetek

Aby dodawać komentarze - należy się zalogować

Skontaktuj się z nami!

Produkty podobne

Klienci, którzy kupili Dexak SL 0,025g 10 saszetek kupili także:

Apap Extra 50 tabletek

Apap Extra 50 tabl. powl. to środek przeciwbólowy i przeciwgorączkowy o wzmocnionym działaniu. Zawiera paracetamol, który działa przeciwbólowo, oraz kofeinę, która wzmacnia i przyspiesza jego działanie dodatkowo pobudzając i znosząc uczucie zmęczenia. Dodatkowo kofeina zwiększa pojemność minutową serca i przepływ krwi przez naczynia wieńcowe oraz pobudza wydzielanie soku żołądkowego. 

Szczególnie polecany w przypadku bólu o różnej etiologii, tj.: 

- bóle głowy (w tym migrena), 
- bóle mięśni, 
- bóle zębów, 
- nerwobóle, 
- bóle menstruacyjne, 
- bóle kostno-stawowe, 
- bóle pooperacyjne i pourazowe. 

Pomocniczo stosowany przy łagodzeniu objawów przeziębienia i grypy, takich jak: gorączka, bóle gardła, bóle mięśniowe. 

Lek wchłania się z przewodu pokarmowego, a nadmiar jest całkowicie wydalany z moczem. 
Przenika do mleka matki, dlatego stosowanie go należy konsultować z lekarzem. 

Voltaren Acti Forte 20 tabletek

Voltaren Acti Forte

Usuwa przyczynę bólu pleców*

Voltaren Acti Forte to tabletki przeciwbólowe o właściwościach przeciwzapalnych, które przynoszą uczucie długotrwałej ulgi.

Lek zawiera maksymalną, dostępną bez recepty dawkę substancji czynnej, diklofenaku potasu, która niweluje bóle różnego rodzaju, m.in. bóle mięśni, bóle głowy czy też bóle menstruacyjne. Tabletki Voltaren Acti Forte łagodzą objawy stanu zapalnego, takie jak ból i obrzęk. Voltaren Acti Forte można również stosować w leczeniu objawów grypy i przeziębienia, szczególnie w przypadku wystąpienia bólu gardła i gorączki.

* Stan zapalny
Wskazania
  • bóle mięśni i bóle reumatyczne
  • ostry ból pleców
  • ból głowy i zębów
  • bóle menstruacyjne
  • objawy grypy i przeziębienia (bóle głowy, gorączka, ból gardła)
Jak działa
Voltaren ActiForte?
  • zawiera maksymalną, dostępną bez recepty dawkę substancji czynnej
  • eliminuje ból u jego źródła
  • działa przeciwbólowo
  • łagodzi objawy stanu zapalnego
  • pomaga zwalczać objawy grypy i przeziębienia
Jak stosować tabletki
Voltaren Acti Forte?

Zażyj 1 tabletkę Voltaren Acti Forte co 4-6 godzin, nie przekraczając zalecanej dawki 3 tabletek w ciągu doby.

Zawsze postępuj zgodnie z opisem na ulotce albo wskazaniami lekarza lub farmaceuty.

W razie wątpliwości skontaktuj się z lekarzem lub farmaceutą.

Lek przeznaczony do stosowania doustnego.

Najczęstsze Pytania i odpowiedzi

Czym jest zapalenie?

Zapalenie to reakcja organizmu na uszkodzenie komórek lub tkanek. Gdy komórki ulegają zniszczeniu, uwalniają substancje chemiczne, które powodują rozszerzenie naczyń krwionośnych w tej okolicy, co skutkuje miejscowym zwiększeniem przepływu krwi. W rezultacie dochodzi do obrzęku i zaczerwienienia (powodem jest zwiększony przepływ krwi), a czasem przy dotknięciu również wydaje się gorące. Opuchlizna uciska nerwy, co również prowadzi do bólu. Lekarze mówią o „klasycznych objawach” zapalenia – uczuciu gorąca, zaczerwienieniu, opuchliźnie, bólu i ograniczonej ruchomości. Leki przeciwzapalne ograniczając rozwijanie procesu pomagają przywrócić prawidłowy przepływ krwi, zmniejszając w ten sposób uczucie gorąca, zaczerwienienie i opuchliznę oraz związany z nimi ból, co przyspiesza proces gojenia.

Co to jest analgetyk?

Analgetyk to lek, który zmniejsza ból – jest to termin medyczny na lek przeciwbólowy. Niektóre analgetyki powstrzymują ból poprzez znieczulenie miejscowych zakończeń nerwowych (np. w obolałym stawie), inne działają „ośrodkowo” w częściach mózgu, gdzie docierają impulsy bólowe.

Czy stosowanie Voltaren Acti Forte wiąże się z jakimś ryzykiem?

Przed zastosowaniem leku Voltaren Acti Forte należy uważnie przeczytać ulotkę informacyjną dla pacjenta, która dołączona jest do opakowania. W przypadku pytań lub wątpliwości należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą. Jeśli pojawią się jakiekolwiek działania niepożądane, należy natychmiast przerwać stosowanie produktu i skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą

Informacje o produkcie

Skład

Substancją czynną leku jest diklofenak potasowy. Jedna tabletka powlekana zawiera 25 mg diklofenaku potasowego. Pozostałe składniki leku to: fosforan wapnia, skrobia kukurydziana, karboksymetyloskrobia sodowa, krzemionka koloidalna bezwodna, powidon, stearynian magnezu, sacharoza, talk, makrogol 8000, celuloza mikrokrystaliczna, barwnik dispersed Red 16158 Anstead: tlenek żelaza (E 172), dwutlenek tytanu (E 171).

Dawkowanie

Lek przeznaczony dla dorosłych i młodzieży powyżej 14 lat. Początkowa dawka to 1 tabletka, którą należy połknąć i popić szklanką wody. W razie konieczności można dalej stosować 1 tabletkę co 4-6 godzin, jednak całkowita dawka przyjętego leku nie powinna przekroczyć 3 tabletek na dobę. Lek nie powinien być stosowany dłużej niż przez 5 kolejnych dni. W celu osiągnięcia największej skuteczności lek powinien być przyjęty przed jedzeniem.
 

Przeciwwskazania
  • uczulenie na substancję czynną lub inny składnik leku
  • reakcja uczuleniowa po zastosowaniu leków przeciwbólowych lub przeciwzapalnych zawierających diklofenak, ibuprofen lub kwas acetylosalicylowy
  • choroba serca lub zaburzenia krążenia
  • choroba wrzodowa żołądka lub dwunastnicy
  • krew w stolcu lub czarne zabarwienie stolca
  • ciężka niewydolność nerek lub wątrob
  • trzeci trymestr ciąż
Wskazania do stosowania

Voltaren Acti Forte to lek o działaniu o działaniu przeciwbólowym, przeciwgorączkowym i przeciwzapalnym, przeznaczony do stosowania przez osoby dorosłe i młodzież powyżej 14. roku życia. Zalecany jest w przypadku:

  • bólu mięśni,
  • bólów reumatycznych,
  • ostrego bólu okolicy lędźwiowo-krzyżowej (ból pleców),
  • bólu głowy,
  • bólu zębów,
  • bolesnego miesiączkowania,
  • w leczeniu objawów grypy i przeziębienia (bóle i gorączka),
  • w łagodzeniu objawów stanu zapalnego (ból, obrzęk).

Voltaren Acti Forte diklofenak potasu 25 mg, tabletki powlekane.

Wskazania do stosowania: Ból mięśni, bóle reumatyczne, ból głowy, ból zęba, ostry ból okolicy lędźwiowo-krzyżowej (ból pleców), bóle menstruacyjne. Leczenie objawów grypy i przeziębienia (bóle i gorączka), ból gardła.

Przeciwwskazania:

  • Znana nadwrażliwość na diklofenak lub na którąkolwiek substancję pomocniczą.
  • Czynna choroba wrzodowa żołądka i (lub) dwunastnicy, krwawienia lub perforacje przewodu pokarmowego.
  • Podawane w wywiadzie krwawienie z przewodu pokarmowego lub perforacja, związane z wcześniejszym leczeniem niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi (NLPZ). Czynna lub podawana w wywiadzie nawracająca choroba wrzodowa i (lub) krwotok (wystąpienie dwóch lub więcej odrębnych przypadków potwierdzonego owrzodzenia lub krwawienia).
  • Trzeci trymestr ciąży.
  • Ciężka niewydolność wątroby lub nerek.
  • Stwierdzona zastoinowa niewydolność serca (klasa II–IV wg NYHA), choroba niedokrwienna serca, choroba naczyń obwodowych i (lub) choroba naczyń mózgowych.
  • Podobnie jak w przypadku innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ) lub pochodnych kwasu acetylosalicylowego stosowanie diklofenaku jest przeciwwskazane u pacjentów, u których podanie kwasu acetylosalicylowego lub innych leków hamujących syntezę prostaglandyn może być przyczyną wystąpienia napadu astmy, pokrzywki lub ostrego nieżytu błony śluzowej nosa.

Podmiot odpowiedzialny: GlaxoSmithKline Consumer Healthcare Sp. z o.o. v.XI.2015.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Znaki towarowe są własnością lub są licencjonowane przez spółki z grupy GSK. ©2017 Spółki z grupy GSK lub ich licencjodawcy.
CHPL/CHVOLT/0046/17
© 2016 wapteka.pl Wszystkie prawa zastrzeżone
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.