Dexak 25 mg 30 tabletek

Nowa cena
cena
25,64 zł
Ilość:
Producent Berlin Chemie
Pojemność 30 szt.
Postać leku Tabletki
Informacja PRODUKT LECZNICZY!
Dostępna ilość
100% Complete

Skład

Substancją czynną leku jest trometamol deksketoprofenu.
1 tabletka powlekana zawiera 36,90 mg trometamolu deksketoprofenu co odpowiada 25 mg deksketoprofenu.
Inne składniki to: skrobia kukurydziana, celuloza mikrokrystaliczna, karboksymetyloskrobia sodowa, glicerolu distearynian, hypromeloza, tytanu dwutlenek, glikol propylenowy, makrogol 6000

Wskazania

Dexak jest lekiem przeciwbólowym należącym do grupy leków zwanych niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi (NLPZ)

Działanie

Stosowany jest w objawowym leczeniu bólu o nasileniu łagodnym do umiarkowanego np. bólu mięśni, bolesnego miesiączkowania, bólu zębów.
 

Dawkowanie

Lek ten należy zawsze przyjmować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza.
Zalecana dawka dobowa to 1 powlekana tabletka (25 mg) co 8 godzin. Całkowita dawka dobowa nie powinna przekraczać 3 powlekanych tabletek (75 mg). Tabletki leku należy połykać popijając wystarczającą ilością wody. Przyjmowanie tabletek z jedzeniem umożliwia zmniejszenie ryzyka wystąpienia działań niepożądanych dotyczących żołądka lub jelit. W przypadku ostrego bólu, kiedy potrzebne jest szybsze działanie zaleca się przyjmowanie leku na pusty żołądek (co najmniej 30 minut przed posiłkiem), co spowoduje szybsze wchłanianie leku.
Jeśli po upływie 3 do 4 dni nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej, należy zwrócić się do lekarza.
Informacja PRODUKT LECZNICZY!

Dodatkowe

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.


Dexak 25 mg 30 tabletek

Krystyna

Dobry środek przeciwbólowy. Ostatnio bardzo często go stosuję i jest zawsze niezawodny!,

Aby dodawać komentarze - należy się zalogować

Skontaktuj się z nami!

Klienci, którzy kupili ten produkt Dexak 25 mg 30 tabletek kupili także:

Ibum Forte 400mg 36 kapsułek

Ibum Forte to produkt leczniczy na bazie ibuprofenu w kapsułce, o wzmocnionych właściwościach przeciwbólowych, przeciwzapalnych i przeciwgorączkowych. 

Lek z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych stosowany w bólach rozmaitego pochodzenia o natężeniu słabym i umiarkowanym: 

- bóle głowy i migrena; 
- bóle gardła, 
- bóle zębów i po zabiegach stomatologicznych; ząbkowanie u dzieci; 
- bóle mięśni, stawów, kości oraz pourazowe i pooperacyjne; 
- nerwobóle; 
- bóle uszu w stanach zapalenia ucha środkowego; 
- bolesne miesiączkowanie; 
- gorączka, przeziębienie, grypa; 
- odczyn poszczepienny. 

Apap 500mg 100 tabletek
APAP 500x100 
to znany i doceniany lek przeciwbólowy na bazie paracetamolu o dodatkowym działaniu przeciwgorączkowym. 
Paracetamol blokuje wytwarzanie bodźca bólowego i hamuje substancje uwrażliwiające receptory bólowe, dzięki czemu dolegliwość nie jest tak znacząco odczuwana. Działanie przeciwgorączkowe polega na rozszerzeniu naczyń obwodowych i wzroście przepływu krwi, co skutkuje poceniem i utratą ciepła. 

Apap 500 doskonale sprawdza się w; 
- bólach głowy (także bólach napięciowych); 
- bólach menstruacyjnych; 
- bólach zębów; 
- bólach mięśni; 
- bólach kostno-stawowych; 
- bólach gardła; 
- nerwobólach; 
- stanach podgorączkowych i gorączce podczas infekcji tj. przeziębienie lub grypa.
 
Lek może być stosowany przez dorosłych i dzieci powyżej 12 r. ż. 


© 2016 wapteka.pl Wszystkie prawa zastrzeżone
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.