Dexak 0,025 g 10 tabletek

Nowa cena
cena
8,24 zł
Ilość:
Producent Berlin Chemie
Pojemność 10 szt.
Postać leku Tabletki
Informacja PRODUKT LECZNICZY!
Dostępna ilość
33% Complete

Skład

Substancją czynną leku jest trometamol deksketoprofenu.

1 tabletka powlekana zawiera 36,90 mg trometamolu deksketoprofenu co odpowiada 25 mg deksketoprofenu.

Inne składniki to: skrobia kukurydziana, celuloza mikrokrystaliczna, karboksymetyloskrobia sodowa, glicerolu distearynian, hypromeloza, tytanu dwutlenek, glikol propylenowy, makrogol 6000

Wskazania

Dexak jest lekiem przeciwbólowym należącym do grupy leków zwanych niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi (NLPZ) Stosowany jest w objawowym leczeniu bólu o nasileniu łagodnym do umiarkowanego np. bólu mięśni, bolesnego miesiączkowania, bólu zębów.

Dawkowanie

Lek ten należy zawsze przyjmować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza.

Zalecana dawka dobowa to 1 powlekana tabletka (25 mg) co 8 godzin. Całkowita dawka dobowa nie powinna przekraczać 3 powlekanych tabletek (75 mg).

Tabletki leku należy połykać popijając wystarczającą ilością wody. Przyjmowanie tabletek z jedzeniem umożliwia zmniejszenie ryzyka wystąpienia działań niepożądanych dotyczących żołądka lub jelit.

W przypadku ostrego bólu, kiedy potrzebne jest szybsze działanie zaleca się przyjmowanie leku na pusty żołądek (co najmniej 30 minut przed posiłkiem), co spowoduje szybsze wchłanianie leku.

Jeśli po upływie 3 do 4 dni nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej, należy zwrócić się do lekarza.

Przeciwwskazania

Tego leku nie należy stosować u osób w wieku poniżej 18 lat. Nie należy stosować leku Dexak w ciąży lub w okresie karmienia piersią. Jeśli pacjent ma uczulenia na jakikolwiek składnik leku. Jeśli pacjent ma uczulenie na kwas acetylosalicylowy lub inne niesteroidowe leki przeciwzapalne. Jeśli u pacjenta występuje astma, lub w przeszłości występowały napady astmy, ostry alergiczny nieżyt nosa, polipy nosa, pokrzywka, obrzęk naczynioruchowy lub świszczący oddech po podaniu kwasu acetylosalicylowego lub innych leków z grupy NLPZ. Jeśli u pacjenta występuje lub występowała choroba wrzodowa żołądka lub / i dwunastnicy, krwawienie z żołądka lub jelit lub przewlekłe problemy trawienne. Jesli u pacjenta występowało krwawienie z żołądka lub jelit lub perforacje z powodu wcześniejszego podania leków z grupy NLPZ. Jeśli u pacjenta występują choroby jelit przebiegające z przewlekłym stanem zapalnym. Jeśli u pacjenta występuje ciężka niewydolność serca, umiarkowana lub ciężka niewydolność nerek lub ciężka niewydolność wątroby. Jeśli u pacjenta występuje nadmierna skłonność do krwawień lub zaburzeń krzepnięcia.

Informacja PRODUKT LECZNICZY!

Dodatkowe

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.


Dexak 0,025 g 10 tabletek

OK,

Aby dodawać komentarze - należy się zalogować

Skontaktuj się z nami!

Klienci, którzy kupili ten produkt Dexak 0,025 g 10 tabletek kupili także:

Strepsils Intensive 24 tabletki do ssania

Strepsils Intensiv to niesteroidowy lek przeciwzapalny, przeciwgorączkowy i przeciwbólowy podawany w okresach infekcji gardła wywołanych przez wirusy i bakterie jakoś środek uśmierzający ból. 

Pastylki Strepsils Intensiv już po 30 minutach od zastosowania zwalczają stan zapalny, redukują ból i zmniejszają obrzęk gardła, a efekt ten utrzymuje się do 2-3 godzin. 

Składniki leku dobrze się wchłaniają, metabolizm zachodzi w wątrobie, a nadmiar wydalany jest przez nerki. Śladowe ilości mogą przedostawać się do mleka kobiet karmiących. 

Ibum Forte zawiesina doustna 200mg/5ml smak malinowy 100 g

Ibum Forte zawiesina o smaku malinowym to niesteroidowy lek przeciwbólowy, przeciwgorączkowy i przeciwzapalny na bazie ibuprofenu, w postaci płynnej zawiesiny podawany w stanach infekcji, przeziębienia, grypy lub innych chorób zakaźnych. 

Preparat podaje się w przypadku bólów słabych i/lub umiarkowanych różnego pochodzenia: 

- bóle głowy, w tym migrenowe; 
- bóle gardła; 
- bóle mięśni, stawów i kości, w tym bóle na skutek urazów narządów ruchu (tj. skręcenia); 
- bóle zębów, w tym ząbkowanie lub bóle po zabiegach stomatologicznych; 
- bóle pooperacyjne; 
- bóle uszu (stany zapalne ucha środkowego); 
- bolesne miesiączkowanie i/lub owulacja; 
- odczyn poszczepienny; 
- gorączka; 
- nerwobóle. 

D-Vitum witamina D dla niemowląt 96 kapsułek

Preparat bogaty w witaminę D, która pomaga w utrzymaniu zdrowych kości i zębów. Bierze ponadto udział w procesie wchłaniania wapnia i fosforu a jej niedobór może prowadzić do krzywicy (tj. nieprawidłowego formowania się kości i zębów). Ilość witaminy D, choć zawarta w pokarmie matki, może nie pokryć dziennego zapotrzebowania dziecka na ten pierwiastek. Dodatkowo w okresie jesienno-zimowym przy ograniczonym nasłonecznieniu synteza witaminy D w skórze dziecka plasuje się znacznie poniżej normy. Zaleca się wówczas uzupełnianie niedoborów witaminy D w codziennej diecie malucha. 

© 2016 wapteka.pl Wszystkie prawa zastrzeżone
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.