zdjecie zdjecie

Desmoxan 1,5mg leczenie uzależnienia od nikotyny 100 kapsułek

Producent Aflofarm
Pojemność 100szt.
Postać Kapsułki
Informacja PRODUKT LECZNICZY!
Dostępna ilość
Brak produktu

Spis treści:

Opis produktu

Substancją czynną zawartą w leku jest cytrazyna. To alkaloid, który występuje np. w nasionach drzewa lub krzewu o nazwie złotokap zwyczajny. Cytryzyna, podobnie do nikotyny, wykazuje działanie na receptory nikotynowe. Stopniowo wypiera z organizmu związki nikotyny, łączy się z tymi samymi receptorami, zastępując je. W efekcie zapotrzebowanie na nikotynę jest mniejsze. Zmniejszają się również nieprzyjemne doświadczenia związane z rzucaniem palenia - głód nikotynowy. Efektem jest zmniejszone zapotrzebowanie na nikotynę. a efekty głodu nikotynowego znacznie maleją. Dzięki temu organizm odzwyczaja się stopniowo od związków uzależniających. Procesowi nie towarzyszą objawy związane z abstynencją.

Maksymalne stężenie we krwi substancji czynnej – cytryzyny – jest osiągane po godzinie od jej przyjęcia. Jednocześnie substancja wchłania się szybko z przewodu pokarmowego. Po zakończeniu kuracji jest bezpiecznie usuwana z organizmu wraz z moczem. Pełna kuracja przy użyciu Desmoxanu trwa 25 dni. Do jej przeprowadzenia wystarczy jedno opakowanie. Aplikacja produktu nie jest kłopotliwa – Desmoxan występuje pod postacią kapsułek.

Skład

W 1 kapsułce zawarte są: 1,5 mg substancji czynnej cytyzyny (Cytisinum) i substancje pomocnicze. Producentem Desmoxanu jest Aflofarm.

Wskazania

Desmoxan zalecany jest w leczeniu uzależnienia od nikotyny. Stosowanie go pomaga rzucić palenie i eliminuje niepożądane objawy związane z odstawieniem produktów nikotynowych. Pozwala na stopniowe zmniejszanie uzależnienia organizmu od nikotyny. Docelowo ma prowadzić do trwałego zaprzestania palenia.  

Działanie

Lek zawiera substancję czynną – cytyzynę, której działanie podobne jest do nikotyny, dlatego stopniowo wypiera nikotynę z organizmu. Dzięki temu zmniejsza się uzależnienie organizmu od nikotyny i możliwe jest odzwyczajenie od palenia tytoniu bez objawów głodu nikotynowego.

Dawkowanie

Przez pierwsze 3 dni należy przyjmować: 1 kapsułkę co 2 godziny (6 kapsułek na dobę). Jednocześnie stopniowo zmniejszać liczbę wypalanych papierosów. Jeśli leczenie nie dało efektów i pacjent nadal odczuwa potrzebę palenia tytoniu, należy przerwać przyjmowanie leku i rozpocząć ponownie próbę po 2-3 miesiącach. 

Jeśli leczenie jest skuteczne i pacjent nie odczuwa potrzeby palenia tytoniu, należy postępować zgodnie ze schematem:

  • 4 dzień – 12 dzień – 1 kapsułka co 2,5 godziny (nie więcej niż 5 kapsułek na dobę)
  • 12 dzień – 16 dzień – 1 kapsułka co 3 godziny (nie więcej niż 4 kapsułki na dobę)
  • 17 dzień – 20 dzień – 1 kapsułka co 5 godzin (nie więcej niż 3 kapsułki na dobę)
  • 21 dzień – 25 dzień – 1 kapsułka lub 2 kapsułki na dobę

Przeciwwskazania

Desmoxanu nie należy stosować u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat bez konsultacji z lekarzem. Nie należy również stosować go w ciąży, w okresie karmienia piersią oraz w tym samym czasie, co leki stosowane w leczeniu gruźlicy. Skonsultuj się z lekarzem w przypadku: choroby niedokrwiennej serca, niewydolności serca, schorzeń naczyń mózgowych, zaburzeń drożności tętnic, nadciśnienia tętniczego, guza chromochłonnego nadnerczy, choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy, choroby refluksowej przełyku, nadczynności tarczycy, cukrzycy, niektórych postaci schizofrenii, niewydolności nerek i wątroby, u osób w powyżej 65 roku życia.

Dodatkowe

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Wielkość opakowania 100 kap

Działanie niepożądane

Wśród niektórych działań niepożądanych podczas stosowania Desmoxanu mogą wystąpić: złe samopoczucie, poczucie zmęczenia, zmiana apetytu czy zaburzenia związane ze snem (ospałość bądź bezsenność, dziwne sny).  

Desmoxan a alkohol

Ulotka nie zawiera informacji o możliwości wystąpienia niepożądanych reakcji podczas jednoczesnego stosowania produktu i alkoholu.

Dodatkowe

Przed użyciem produktu Desmoxan należy zapoznać się z ulotką, w której zawarte są wskazania, przeciwwskazania oraz dane odnoszące się do działań niepożądanych. Ulotka zawiera informacje dotyczące dawkowania i stosowania produktu leczniczego. Można również skonsultować  się z lekarzem lub farmaceutą, ponieważ każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Stosowanie leku i palenie tytoniu jednocześnie może doprowadzić do nasilenia niepożądanych działań nikotyny dlatego powinien być stosowany tylko przez pacjentów, którzy mają poważny zamiar rzucenia palenia tytoniu. Osoba paląca tytoń powinna całkowicie zrezygnować z palenia najpóźniej 5 dnia po rozpoczęciu leczenia.


Opinie o Desmoxan 1,5mg leczenie uzależnienia od nikotyny 100 kapsułek

Marta

Polecam produkt, rzuciłam palenie.

Michał

Super!

Michał

Super!

Iza

Jestem w trakcie, więc trudno powiedzieć

Marcino

godny polecenia

Magda

Dobra cena

Kinga

Bardzo udane zakupy w super cenie!!!

Dominika

podobno skuteczny

AXIM

Produkt zakupiony drugi raz, pierwszym razem kuracja została przerwana ze względu na złe samopoczucie, wymioty i zawroty głowy.

Xyz

Produkt zgodny z opisem

Karolina

Jest skuteczny

Aby dodawać komentarze - należy się zalogować

Skontaktuj się z nami!

© 2016 wapteka.pl Wszystkie prawa zastrzeżone
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.