Suma:
0,00
Do darmowej dostawy brakuje Ci 49.00 zł
Najpopularniejsze frazy
Polecane produkty
Brak produktów dla wpisanej frazy
Opinie: 1

Adres


Pojemność 10g
Postać Żel
Dostępność
Produkt leczniczy
Produkt leczniczy

Spis treści:

Opis

Dentinox to lek w postaci żelu stosowany na obolałe i spuchnięte wyrzynaniem zębów dziąsła dzieci miejscowo je znieczulając. Dentinox N pozwala ukoić ból wywołany ząbkowaniem i łagodzi podrażnienie dziąseł niemowlęcia. 

Ząbkowaniu towarzyszy napór wyrzynającego się ząbka na tkankę łączną i kostną, co wywołuje dotkliwy ból u maluszka. W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem okazuje się łatwy w użyciu, przynoszący ulgę żel Dentinox N. Dzięki zawartości wyciągu z rumianku żel ma właściwości przeciwbólowe, chłodzące i przeciwzapalne. Dodatkowo wspomagany jest ksylitolem, który hamuje powstawanie próchnicy. 

W stanach zapalnych podczas ząbkowania wystarczy nanieść na palec porcję żelu Dentinox i wmasować delikatnie substancję w dziąsła maluszka. 

Skład

Dentinox N 10 g żel zawiera: Chamomillae tinctura (1:4-4,5) 1500 mg (ekstrahent etanol 70% v/v), Lidocaini hydrochloridu 34 mg, Macrogoli aether laurilicum 32 mg oraz substancje pomocnicze. Produkt zawiera ksylitol (tzw. alkohol cukrowy).

Wskazania

Dentinox polecany do stosowania przy bolesnym ząbkowaniu u niemowląt oraz przy wyrastaniu zębów mądrości. Dentinox N to żel o zastosowaniu miejscowym na stany zapalne dziąseł, który łagodzi stany bólowe i podrażnienia dziąseł. W razie konieczności można go używać zarówno w okresie wyrzynania się mleczaków, jak i zębów trzonowych.

Wyrzynanie się zębów mleczny u dziecka rozpoczyna się z reguły w okolicach 5 – 11 miesiąca życia i trwa do około 23-30 miesiąca życia. Dbałość o odpowiednią higienę jamy ustnej dziecka pozwala zniwelować możliwość wystąpienia zaburzeń i powikłań w postaci silnych stanów zapalnych. Najtrudniejszy i najbardziej bolesny okres, pomaga przetrwać stosowanie Dentinox N.

Działanie

Substancje zawarte w żelu Dentinox mają działanie chłodzące, przeciwzapalne i miejscowo znieczulające.  Zawartość lidokainy może powodować reakcje w postaci nadwrażliwości skóry i błon śluzowych, objawiające się jako pieczenie i/lub zaczerwienienie. W takiej sytuacji należy zaprzestać stosowanie preparatu i skontaktować się z lekarzem.

Dawkowanie

W przypadku ząbkowania niewielką ilość żelu nałożyć i wetrzeć w bolące dziąsła czystym palcem lub wacikiem kosmetycznym. Zabieg powtarzać 2-3 raz dziennie, po posiłkach i wieczornej higienie jamy ustnej dziecka, przed snem. Po użyciu żelu należy dokładnie umyć ręce. W sytuacji, w której po 7 – dniowej terapii stan pacjenta nie ulega poprawie, konieczna jest konsultacja z lekarzem.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu.

Dodatkowe

Dentinox N to lek dla dzieci. Nie powinien być on jednak stosowany poniżej 3 miesiąca życia niemowlaka. Nie zaleca się stosowania preparatu również u niemowlaków poniżej 12 roku życia, które są leczone środkami powodującymi methemoglobinemię. A także u pacjentów ze stwierdzoną wrodzoną nietolerancją na fruktozę. Należy unikać kontaktu preparatu z oczami. 

W razie przedostania się go do oczu trzeba niezwłocznie przemyć oczy obficie wodą albo solą fizjologiczną.

Produkt należy przechowywać w temperaturze poniżej 25 stopni C. Ze względu na swój skład żel odznacza się jasnobrązową barwą. Przed użyciem preparatu trzeba dokładnie zapoznać się z informacjami podanymi w ulotce, a w przypadku niejasności skonsultować się z farmaceutą albo lekarzem.  

Kategoria

Mama i dziecko

Postać

Stosowanie

Dentinox polecany do stosowania przy bolesnym ząbkowaniu u niemowląt oraz przy wyrastaniu zębów mądrości. Dentinox N to żel o zastosowaniu miejscowym na stany zapalne dziąseł, który łagodzi stany bólowe i podrażnienia dziąseł. W razie konieczności można go używać zarówno w okresie wyrzynania się mleczaków, jak i zębów trzonowych.Wyrzynanie się zębów mleczny u dziecka rozpoczyna się z reguły w okolicach 5 – 11 miesiąca życia i trwa do około 23-30 miesiąca życia. Dbałość o odpowiednią higienę jamy ustnej dziecka pozwala zniwelować możliwość wystąpienia zaburzeń i powikłań w postaci silnych stanów zapalnych. Najtrudniejszy i najbardziej bolesny okres, pomaga przetrwać stosowanie Dentinox N.

Działanie

Substancje zawarte w żelu Dentinox mają działanie chłodzące, przeciwzapalne i miejscowo znieczulające.  Zawartość lidokainy może powodować reakcje w postaci nadwrażliwości skóry i błon śluzowych, objawiające się jako pieczenie i/lub zaczerwienienie. W takiej sytuacji należy zaprzestać stosowanie preparatu i skontaktować się z lekarzem.

Rejestracja

lek

Justyna
żel na ząbkowanie dentinox n stosowałam przy pierwszym i drugim dziecku. . mam o nim same dobre opinie dentinox żel dobrze się rozprowadza po dziąsłach, ma dobry skład oraz w waptece jest na niego dobra cena. dentinox to niezawodna pomoc dla każdem mamy.

Dodaj swoją opinię


* - Pola obowiązkowe

Ostatnio oglądane

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.