Crystal Mind 120 kapsułek

Nowa cena
cena
107,98 zł
Producent Biovico
Pojemność 120 sztuk
Postać leku kapsułki
Dostępna ilość
Brak produktu

Opis produktu

Crystal Mind suplement diety bogaty w kwasy omega-3 i omega-6 oraz witaminy i minerały przeznaczony dla dzieci w okresie rozwoju i wzrostu celem wyciszenia ich nadpobudliwości, skoncentrowania ich uwagi oraz ukojenia nerwów.

Jeśli obserwujesz, że dziecko ma problemy z koncentracją, jest impulsywne, nadpobudliwe, nie panuje nad emocjami i wykazuje nerwowość, możliwe, że brak mu pewnych niezbędnych składników, przede wszystkim kwasów omega (wielonienasyconych kwasów tłuszczowych) witamin i minerałów. 

Niedobór kwasów omega-3 (DHA, EPA) oraz omega-6 (GLA) może być przyczyną braku skupienia, nadpobudliwości psychoruchowej i impulsywności, a typowa polska kuchnia nie zapewnia ich w wystarczającej ilości. 

Dlatego opracowano preparat witaminowy, który nie tylko dostarcza dziecku niezbędnych kwasów tłuszczowych, witamin i minerałów, ale też dba, by proporcja kwasów była odpowiednia z korzyścią i przewagą EPA nad DHA (stosunek 3,5:1). 

Kwas DHA obniża poziom trójglicerydów i normuje poziom serotoniny w mózgu (niedobór serotoniny może powodować depresję i nadmierną impulsywność). 

Kwas EPA jest niezbędny do tworzenia się kwasu DHA; pomaga w przekazywaniu informacji między włóknami nerwowymi. 

Kwas GLA wpływa na zakończenia nerwowe, wspomagając procesy pamięciowe. 

Magnez osłabia stany lękowe,ogranicza drażliwość,hamuje nadwrażliwość nerwowo-mięśniową. 

Cynk ogranicza ryzyko schorzeń neuropsychologicznych. 

Witamina B6 za pomocą syntezy serotoniny i dopaminy jest współodpowiedzialna za regulację nastroju. 

Kwas foliowy wpływa na podwyższenie zdolności poznawczych. 

Witamina B12 wpływa na zachowanie odpowiedniego stanu układu nerwowego. 

Skład

1 kapsułka zawiera: Koncentrat oleju z ryb: - w tym EPA 92 mg, - w tym DHA 26 mg, Olej z ogórecznika 55 m: - w tym GLA 10,5 mg, Magnez 13,3 mg, Cynk 0,83 mg, Witamina B6 0,67 mg, Kwas foliowy 16,75 µg, Witamina B12 1 µg.

Wskazania

Wpływa korzystnie w: - Problemach z nauką szkolną, - Nadpobudliwości psychoruchowej, - Zaburzeniach koncentracji i uwagi, - Impulsywności.

Działanie

Crystal Mind jest innowacyjnym preparatem, stworzonym specjalnie w trosce o funkcje poznawcze niezależnie od wieku. Jego formuła została opracowana we współpracy z czołowymi ekspertami i międzynarodowymi naukowcami. Stosowanie Crystal Mind wpływa na optymalne funkcjonowanie mózgu. Nowoczesna technologia wykorzystywana w produkcji Crystal Mind pozwala dostarczać składniki o niezwykle wysokiej biodostępności, bogate w kwasy omega-3, w tym EPA - najważniejszy kwas tłuszczowy potrzebny do właściwej pracy naszego mózgu. Skład Crystal Mind został dodatkowo wzbogacony o kwasy tłuszczowe omega-6, witaminy B6, B12, kwas foliowy oraz składniki mineralne cynk i magnez.

Dawkowanie

Pierwsze 3 miesiące – jeśli rozpoczynasz suplementację po dłuższej przerwie lub po raz pierwszy – zalecana ilość to 4 kapsułki dziennie przez pierwszych 12 tygodni, w celu wytworzenia w organizmie własciwych poziomów niezbędnych kwasów tłuszczowych. Po 12 tygodniach można zmniejszyć spożycie do 1 kapsułki dziennie.

Crystal Mind 120 kapsułek

Aby dodawać komentarze - należy się zalogować

Skontaktuj się z nami!

Produkty podobne

Klienci, którzy kupili ten produkt Crystal Mind 120 kapsułek kupili także:

© 2016 wapteka.pl Wszystkie prawa zastrzeżone
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.