Contractubex żel 20g FORFARM

cena
25,72 zł
Producent Forfarm
Pojemność 20g
Postać leku Żel
Informacja PRODUKT LECZNICZY!
Dostępna ilość
Brak produktu

Skład

1 g żelu zawiera: substancje czynne: heparyna 50 j.m., ekstrakt płynny z cebuli 100 mg, alantoina 10 mg; substancje pomocnicze: kwas sorbinowy, metylu parahydroksybenzoesan, guma ksantan, makrogol 200, olejek zapachowy (Fragrance 231616), woda oczyszczona.
 

Wskazania

Blizny ograniczające ruch, powiększone (przerostowe, obrzmiałe, o kształcie bliznowca), nieestetyczne blizny pooperacyjne, blizny po amputacjach, blizny pooparzeniowe i powypadkowe, przykurcze np. palców (przykurcz Dupuytrena), przykurcze ścięgien spowodowane urazami oraz kurczeniem się blizny.
 

Działanie

Stymuluje gojenie się rany i przeciwdziała niefizjologicznemu tworzeniu się blizny.
 

Dawkowanie

O ile lekarz nie zaleci inaczej, lek zwykle stosuje się kilka razy na dobę wcierając delikatnie w tkankę blizny, aż do całkowitego wchłonięcia. W przypadku blizn stwardniałych i zadawnionych można założyć na noc opatrunek z lekiem. Leczenie trwa od kilku tygodni do kilku miesięcy, w zależności od wielkości blizny lub występowania przykurczu.

Przeciwwskazania

w przypadku nadwrażliwości na substancje czynne lub którąkolwiek substancję pomocniczą leku. na niewyleczone rany, na blizny obejmujące duże powierzchnie skóry, na uszkodzoną skórę, na błony śluzowe.
 
Informacja PRODUKT LECZNICZY!

Dodatkowe

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

W rzadkich przypadkach może dojść do miejscowego podrażnienia skóry.
 

Opinie o Contractubex żel 20g FORFARM

Aby dodawać komentarze - należy się zalogować

Skontaktuj się z nami!

Klienci, którzy kupili Contractubex żel 20g FORFARM kupili także:

© 2016 wapteka.pl Wszystkie prawa zastrzeżone
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.