Contractubex Plastry na noc o intensywnym działaniu 21 sztuk

cena
92,97 zł
Producent Zdrovit
Pojemność 21 szt.
Postać leku plastry
Dostępna ilość
Brak produktu

Wskazania

Contractubex plastry na blizny o intensywnym działaniu, do stosowania na noc to innowacyjny produkt o podwójnym mechanizmie działania, który zapewnia skuteczne leczenie świeżych blizn po zamknięciu się rany. Stosowanie plastrów przez okres co najmniej 3 miesięcy, zapobiega tworzeniu wypukłych i przebarwionych blizn.   
Plaster chroni również wrażliwy obszar blizny i łagodzi swędzenie, pieczenie i uczucie napięcia, które często towarzyszą procesowi tworzenia blizn. Hipoalergiczny plaster jest miękki, cienki i elastyczny. Może być stosowany na wszystkich częściach ciała.   
W celu osiągniecia najlepszych rezultatów (mało widocznej blizny), stosowanie należy rozpocząć jak najszybciej po zamknięciu rany lub usunięciu szwów. Plastry można również stosować w celu spłaszczenia, odbarwienia i wygładzenia starszych blizn, w tym blizn przerostowych i bliznowców.
 

Działanie

Dwuwarstwowa budowa plastra Contractubex zapewnia podwójny mechanizm działania. Reguluje on proces powstawania blizny poprzez zapobieganie nadmiernemu tworzeniu tkanki bliznowatej. Jednocześnie poprawia gładkość, kolor i elastyczność nowo powstającej tkanki.    
1. Działanie okluzyjne: plaster, dzięki swojej mikrostrukturze Micro-Air-Cusion Seal, ogranicza transepidermalną utratę wody. Tym samym, zapewnia on zrównoważone środowisko o odpowiedniej wilgotności w gojącym się obszarze skóry. Miękka struktura plastra dodatkowo chroni wrażliwą tkankę blizny.   
2. Uwalnianie składników: w warstwie samoprzylepnej znajdują się substancje wchodzące w skład Contractubex – wyciąg płynny z cebuli i alantoina. Od momentu nałożenia plastra na skórę, substancje te są stopniowo uwalniane przez okres kilku godzin. Podwójny mechanizm działania reguluje proces tworzenia blizny, zapobiegając nadmiernemu bliznowaceniu, a powstająca blizna jest bardziej miękka, gładka i elastyczna
 

Dawkowanie

·         Dokładnie umyć i osuszyć obszar blizny. Upewnić się, ze rana jest zamknięta, a powierzchnia skóry jest nieuszkodzona. 
·         Otworzyć opakowanie i wyjąć plaster Contractubex. 
·         Oderwać przezroczysta folię zabezpieczającą od samoprzylepnej strony plastra. 
·         Należy unikać dotykania samoprzylepnej strony plastra przed nałożeniem. 
·         Nałożyć plaster na bliznę tak, aby była ona całkowicie zakryta. 
·         W przypadku mniejszych blizn plaster można dociąć do odpowiedniego rozmiaru, używając czystych nożyczek. Plaster należy przycinać przed oderwaniem przezroczystej folii zabezpieczającej. 
·         W przypadku większych blizn, nakładać plastry obok siebie. 
·         Pozostawić plaster na noc przez minimum 6 i maksimum 12 godzin, ponieważ w czasie snu procesy regeneracji skóry są szczególnie aktywne. 
·         Rano zdjąć i wyrzucić plastry. Plastry nie są przeznaczone do wielokrotnego użytku. 
·         W celu uzyskania najlepszych rezultatów należy codziennie zakładać nowy plaster przez okres minimum 3 miesięcy.

Opinie o Contractubex Plastry na noc o intensywnym działaniu 21 sztuk

Aby dodawać komentarze - należy się zalogować

Skontaktuj się z nami!

Bestsellery

© 2016 wapteka.pl Wszystkie prawa zastrzeżone
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.