Codipar 500 Mg 50 tabletek

Nowa cena
cena
9,49 zł
Ilość:
Producent GlaxoSmithKline
Pojemność 50 szt.
Postać leku Tabletki
Informacja PRODUKT LECZNICZY!
Dostępna ilość
66% Complete

Skład

Substancja czynna: 1 tabletka zawiera paracetamol 500 mg oraz substancje pomocnicze: celuloza mikrokrystaliczna, mączka ziemniaczana, poliwinylopyrolidon K-30, talk, stearynian magnezu, koloidalny dwutlenek krzemu, sodowy glikolan skrobi.

Wskazania

Bóle głowy i zębów, Bóle mięśniowe, stawowe i kostne, Bolesne miesiączki, Bóle po zabiegach chirurgicznych i stomatologicznych, W gorączce w przebiegu przeziębienia lub grypy.

Działanie

Codipar jest lekiem zawierającym paracetamol, który działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo. Nie wykazuje działania przeciwzapalnego.

Dawkowanie

Dorośli i dzieci powyżej 12 lat: 1 do 2 tabletek co 4 do 6 godzin. Nie stosować więcej niż 8 tabletek na dobę. Maksymalna dawka dobowa leku dla dorosłych podczas leczenia krótkotrwałego wynosi 4,0 g; a podczas leczenia długotrwałego 2,6 g. U dzieci przelicza się dawki na masę ciała i stosuje jednorazowo dawkę 10-15 mg/kg mc. Zazwyczaj stosuje się u dzieci: 6 -12 lat - 1/2 tabletki co 4 do 6 godzin. Nie należy stosować więcej niż 3 tabletki na dobę. Maksymalna dawka dobowa wynosi 65 mg/kg mc. Paracetamolu nie należy stosować dłużej niż 10 dni u dorosłych i 3 dni u dzieci bez zalecenia lekarza. W przypadku wrażenia, że działanie leku jest za mocne lub za słabe, należy zwrócić się do lekarza.

Przeciwwskazania

Niewydolności wątroby i nerek; u osób głodzonych i regularnie spożywających alkohol, gdyż istnieje szczególne ryzyko uszkodzenia wątroby; uczulenia na salicylany (mniej niż 5% osób uczulonych na salicylany może być również uczulonych na paracetamol); W czasie stosowania paracetamolu nie należy spożywać alkoholu. Niewskazane jest jednoczesne stosowanie kilku preparatów zawierających paracetamol (acetaminofen), ponieważ może dojść do przedawkowania leku.

Informacja PRODUKT LECZNICZY!

Dodatkowe

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.


Codipar 500 Mg 50 tabletek

Aby dodawać komentarze - należy się zalogować

Skontaktuj się z nami!

Produkty podobne

Klienci, którzy kupili ten produkt Codipar 500 Mg 50 tabletek kupili także:

Strepsils Intensive 24 tabletki do ssania

Strepsils Intensiv to niesteroidowy lek przeciwzapalny, przeciwgorączkowy i przeciwbólowy podawany w okresach infekcji gardła wywołanych przez wirusy i bakterie jakoś środek uśmierzający ból. 

Pastylki Strepsils Intensiv już po 30 minutach od zastosowania zwalczają stan zapalny, redukują ból i zmniejszają obrzęk gardła, a efekt ten utrzymuje się do 2-3 godzin. 

Składniki leku dobrze się wchłaniają, metabolizm zachodzi w wątrobie, a nadmiar wydalany jest przez nerki. Śladowe ilości mogą przedostawać się do mleka kobiet karmiących. 

Magne B6 Max 50 tabletek

Rodzaj związku magnezowego zastosowanego w preparacie decyduje o jego przyswajalności w organizmie człowieka. Według badań najlepiej przyswajalną formą magnezu są jego sole organiczne. Jedną z tych form - cytrynian magnezu zastosowano w suplemencie Magne B6 Max.

Magne-B6 Max to suplement diety, który skutecznie uzupełnia niedobory magnezu w organizmie człowieka. Dzięki wysokiej wchłanialności łagodzi objawy braku magnezu takie jak: skurcze mięśni, zmęczenie, objawy stresu związane z niepokojem, bezsennością, rozdrażnieniem, utratą koncentracji. Doskonale sprawdza się u osób aktywnych fizycznie zapewniając wysoką wydolność organizmu.

© 2016 wapteka.pl Wszystkie prawa zastrzeżone
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.