Clotrimazolum 1% krem 20g GSK

cena
4,72 zł
Ilość:
Producent GlaxoSmithKline
Pojemność 20 g
Postać leku Krem
Informacja PRODUKT LECZNICZY!

Dostępna ilość
66% Complete

Skład

Klotrimazol 1,0g, Substancje pomocnicze do 100,0g.

Wskazania

Clotrimazolum 1% krem jest lekiem stosowanym w terapii grzybicy skóry wywołanej przez dermatofity, drożdżyc skóry i błon śluzowych zewnętrznych narządów płciowych oraz łupieżu pstrego.

Działanie

Clotrimazolum jest lekiem przeznaczonym do stosowania miejscowego. Działa grzybostatycznie i grzybobójczo wobec większości patogennych grzybów wywołujących zakażenie u człowieka, a w szczególności: dermatofitów: Trichophyton sp., Epidermophyton floccosum, Microsporum canis; drożdżaków: Candida albicans; Mellassezia furfur. Mechanizm działania klotrimazolu polega na hamowaniu syntezy ergosterolu - niezbędnego składnika błony komórkowej grzybów. Jego niedobór prowadzi do zaburzeń funkcji błony, zwiększenia przepuszczalności i w konsekwencji śmierci komórki. Wchłanianie leku do krążenia ogólnego po podaniu miejscowym jest minimalne <0,1%. 

Dawkowanie

Zewnętrznie. Przed zastosowaniem preparatu obszar zmieniony chorobowo powinien być starannie umyty i osuszony. O ile nie zalecono inaczej Clotrimazolum 1% krem stosuje się dwa razy dziennie (rano i wieczorem) nakładając cienką warstwę preparatu na chorą skórę i przyległy obszar. Minimalny okres stosowania preparatu wynosi 4 tygodnie nawet w przypadku ustąpienia objawów choroby. Nieprzestrzeganie tego zalecenia grozi nawrotem zakażenia. Brak efektów po tym okresie lub zaostrzenie stanu chorobowego jest wskazaniem do powiadomienia lekarza, by przeprowadzić rozpoznanie. Terapia zakażeń grzybiczych błon śluzowych zewnętrznych narządów płciowych powinna trwać 1 -2 tygodni.

Clotrimazolum 1% krem 20g GSK

Aby dodawać komentarze - należy się zalogować

Skontaktuj się z nami!

Klienci, którzy kupili ten produkt Clotrimazolum 1% krem 20g GSK kupili także:

MaxOn Active (Sildenafil 25 mg) lek na potencję 2 tabletki
NOWOŚĆ
Oillan Intima Help emulsja terapeutyczna do higieny intymnej 200 ml
NOWOŚĆ
© 2016 wapteka.pl Wszystkie prawa zastrzeżone