Claritine Allergy 1mg/ml syrop 60 ml

Nowa cena
cena
12,57 zł
Ilość:
Producent Merck Polska
Pojemność 60ml
Postać leku Syrop
Informacja PRODUKT LECZNICZY!
Dostępna ilość
100% Complete

Wskazania

Łagodzenie objawów związanych z alergicznym zapaleniem błony śluzowej nosa, takich jak: kichanie, swędzenie i wodnista wydzielina z nosa, swędzenie i pieczenie oczu. Lek może być również stosowany w celu łagodzenia objawów przewlekłej pokrzywki idiopatycznej (swędzenie, zaczerwienie skóry).

Dawkowanie

Doustnie. Lek można przyjmować niezależnie od posiłków. Nie jest konieczne popijanie syropu wodą lub innymi płynami. Dorośli i dzieci w wieku powyżej 12 lat: 10 ml syropu (2 miarki o pojemności 5 ml) raz na dobę. Dzieci w wieku od 6 do 12 lat (dawkowanie zależy od masy ciała): 
masa ciała większa niż 30 kg - 
10 ml syropu (2 miarki o pojemności 5 ml) raz na dobę, masa ciała 30 kg lub mniejsza - nie jest wskazane stosowanie leku Claritine Allergy. Nie ustalono bezpieczeństwa i skuteczności stosowania leku u dzieci w wieku poniżej 2 lat. Osoby  z ciężkimi zaburzeniami wątroby: dorośli i dzieci o masie ciała większej niż 30 kg: 10 ml syropu (2 miarki o pojemności 5 ml) co drugi dzień. Jeśli po upływie 3 dni nie nastąpiła poprawa lub czujesz się gorzej, należy zwrócić się do lekarza. Uwaga! Leku Claritine Allergy należy odstawić na około 2 dni przed wykonaniem testów skórnych, gdyż lek ten może wpływać na wyniki tych testów.  Osoby chore na cukrzycę powinny wziąć pod uwagę, że 1 ml syropu zawiera 0,6 g sacharozy. 

Przeciwwskazania

Możliwe skutki uboczne: Najczęściej występującymi działaniami niepożądanymi u dzieci w wieku od 2 do 12 lat są ból głowy, nerwowość i zmęczenie. Do najczęściej występujących działań niepożądanych u dorosłych i młodzieży należą senność, ból głowy, zwiększony apetyt i problemy ze snem, jak również zmęczenie, suchość
w ustach, nudności (mdłości), zapalenie błony śluzowej żołądka i wysypka. Bardzo rzadko: ciężkie reakcje alergiczne (trudności w oddychaniu, świszczący oddech, świąd, pokrzywka, obrzęk). Jeżeli wystąpią ciężkie reakcje alergiczne, należy przerwać przyjmowanie leku i niezwłocznie skontaktować się z lekarzem. Po wprowadzeniu leku do obrotu obserwowano bardzo rzadko również inne działania niepożądane: zawroty głowy, nieregularne lub szybkie bicie serca, rozstrój żołądka, zaburzenia czynności wątroby, wypadanie włosów. Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie powinien wpływać na sprawność psychomotoryczną. Jednakże, bardzo rzadko, u niektórych osób występuje senność, która może wpływać na ich zdolność prowadzenia pojazdów mechanicznych lub obsługę maszyn.

Informacja PRODUKT LECZNICZY!

Dodatkowe

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Poinformuj lekarza: Gdy masz uczulenie na loratadynę lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku, zaburzenia czynności wątroby. Gdy stosujesz inne leki. Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub gdy karmisz piersią. Nie stosować leku Claritine Allergy w okresie ciąży. Nie zaleca się stosowania leku w okresie karmienia piersią. 

Claritine Allergy 1mg/ml syrop 60 ml

Aby dodawać komentarze - należy się zalogować

Skontaktuj się z nami!

Produkty podobne

Klienci, którzy kupili ten produkt Claritine Allergy 1mg/ml syrop 60 ml kupili także:

VICHY Aqualia Thermal Krem lekka konsystencja 50ml
AQUALIA THERMAL 50ml - nawilżający krem o lekkiej konsystencji doskonale sprawdza się dla kobiet w każdym wieku o skórze wrażliwej, normalnej i mieszanej. Dzięki swoim składnikom i konsystencji zapewnia równomierne nawilżenie powierzchni skóry i przyjemność stosowania. 

W skład kremu wchodzi woda termalna z Vichy wraz z trzema energetyzującymi cukrami, dobrane idealnie, by skutecznie nawilżyć wszystkie warstwy skóry. 
Kwas hialuronowy jest naturalnym składnikiem skóry, wiążącym cząstki wody, których masa znacznie przewyższa ich własną. Dzięki temu tkanki utrzymane są w prawidłowym nawilżeniu, a sprężystość skóry poprawia się. 
Aquabioryl™ tworzy na powierzchni skóry powłokę ochronną o silnych właściwościach nawilżających chroniących ją przed odwodnieniem. 
?-karagen jest wyciągiem ze ścian komórkowych czerwonych alg, które wspomagają barierę ochronną skóry. Dzięki temu utrzymuje ona prawidłowe nawilżenie i staje się widocznie wygładzona. 
Woda termalna z Vichy ma zdolność pielęgnacji nawet najbardziej wrażliwej skóry, gdyż zawiera w składzie aż 15 minerałów (m.in. wapń, magnez, żelazo, krzem,potas i sód). Ma zdolność łagodzenia podrażnień, wspiera też naturalne mechanizmy obronne skóry i wspomaga regenerację komórek. 
Krem ma delikatną, lekką konsystencję wzmocnioną gliceryną, co zapewnia skuteczne nawilżenie, wygładzenie i miękkość aż do 24 godzin od zastosowania. 
Olimp Gold-Vit D3+K2 30 kapsułek

Olimp Gold-Vit D3 + K2 jest suplementem diety w postaci kapsułek płynnych Flow Caps. Wytwarzanie za pomocą technologii Flow Caps Liquid Technology zapewnia szybką absorpcję witamin w organizmie oraz gwarantuje wysoką jakość zaabsorbowanych składników. 

Suplement diety Gold-Vit D3 + K2 zawiera w swoim składzie wysoką dawkę witaminy D3, dodatkowo uzupełnioną o naturalną witaminę K z natto, w postaci najlepiej przyswajalnej, czyli jako menachinon-7.

© 2016 wapteka.pl Wszystkie prawa zastrzeżone
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.