Cardiopirin (Vasopirin) 60 tabletek

Nowa cena
cena
7,19 zł
Ilość:
Producent Polfa Rzeszów
Pojemność 60 szt.
Postać leku Tabletki
Informacja PRODUKT LECZNICZY!
Dostępna ilość
33% Complete

Skład

- Substancją czynną leku jest kwas acetylosalicylowy. Każda tabletka dojelitowa zawiera 75 mg kwasu acetylosalicylowego.
- Pozostałe składniki to:
rdzeń tabletki: celuloza mikrokrystaliczna, skrobia kukurydziana, krzemionka koloidalna bezwodna, kwas stearynowy;
otoczka tabletki: kwasu metakrylowego i etylu akrylanu kopolimer (1:1), polisorbat 80, sodu laurylosiarczan, trietylu cytrynian, talk.

Wskazania

Cardiopirin stosuje się, aby zmniejszyć ryzyko tworzenia się zakrzepów krwi i następnie zapobiec:
- zawałom serca;
- udarom;
- problemom sercowo-naczyniowym u pacjentów ze stabilną lub niestabilną dusznicą bolesną (ból w klatce piersiowej).
Cardiopirin stosuje się również w zapobieganiu tworzenia się zakrzepów krwi po niektórych zabiegach na sercu w celu poszerzenia lub odblokowania naczyń krwionośnych.

Działanie

Preparat Cardiopirin zawiera kwas acetylosalicylowy, który w małych dawkach należy do grupy leków nazywanych lekami przeciwpłytkowymi. Płytki krwi to niewielkie komórki krwi, które są przyczyną powstawania zakrzepu krwi i które biorą udział w zakrzepicy. Kiedy zakrzep formuje się w tętnicy, zatrzymuje przepływ krwi i zmniejsza zaopatrzenie tkanek w tlen. Jeśli ma to miejsce w naczyniach serca, może dojść do zawału serca lub ataku dusznicy bolesnej, a w mózgu może wywołać udar.
 

Dawkowanie

Do stosowania doustnego.
Tabletki należy połykać w całości, popijając wystarczającą ilością płynu (1/2 szklanki wody). Tabletki mają kwasoodporną otoczkę zapobiegającą drażniącemu działaniu na jelita, dlatego nie należy ich kruszyć, łamać ani żuć.
 
Informacja PRODUKT LECZNICZY!

Dodatkowe

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.


Cardiopirin (Vasopirin) 60 tabletek

Aby dodawać komentarze - należy się zalogować

Skontaktuj się z nami!

Klienci, którzy kupili ten produkt Cardiopirin (Vasopirin) 60 tabletek kupili także:

Herbapect syrop na kaszel 150 g

Herbapect syrop 150g 

Wyciąg płynnego ziela tymianku, nalewka z korzenia pierwiosnka lekarskiego i sulfogwajakol potasu to podstawowe składniki syropu Herbapect. Dzięki nim preparat z powodzenie stosuje się w nieżytach górnych dróg oddechowych, a działanie obejmuje tzw. kaszel suchy, gdyż ma działanie wykrztuśne. 

Syrop jest wskazany dla dorosłych oraz dzieci, o ile nie chorowały na zapalenie krtani (krup). Nie podawać osobom z problemami astmy. 


© 2016 wapteka.pl Wszystkie prawa zastrzeżone
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.