Calperos VITA-D3 1000 IU 60 kapsułek

cena
9,98 zł
Producent Teva Pharmaceuticals
Pojemność 60 szt.
Postać leku kapsułki
Dostępna ilość
Brak produktu

Skład

Olej słonecznikowy rafinowany, żelatyna wieprzowa (składniki otoczki), substancja utrzymująca wilgoć - gliceryna (składnik otoczki), witamina D3 (cholecalcyferol).

Wskazania

Do postępowania dietetycznego w: niedoborach witaminy d3, osteoporozie, zaburzeniach wchłaniania wapnia i fosforu.

Działanie

Calperos Vita-D3 to dietetyczny środek spożywczy specjalnego przeznaczenia medycznego przeznaczony dla osób dorosłych z niedoborem witaminy D3, z zaburzeniami wchłaniania wapnia i fosforu lub z osteoporozą.
 
Witamina D3 odgrywa ważną rolę w funkcjonowaniu układu kostnego, zwiększa wchłanianie wapnia z przewodu pokarmowego, odgrywa również istotną rolę w regulacji gospodarki wapniowo-fosforanowej ustroju - pierwiastków niezbędnych do syntezy tkanki kostnej. Wpływ witaminy D3 na mięśnie polega na wzmacnianiu ich sity, w związku z czym znacznie spada ryzyko upadków (które są jedną z podstawowych przyczyn złamań osteoporotycznych).

Dawkowanie

1-2 kapsułki dziennie lub według wskazań lekarza. Kapsułkę należy popić wodą.
 

Calperos VITA-D3 1000 IU 60 kapsułek

Aby dodawać komentarze - należy się zalogować

Skontaktuj się z nami!

Klienci, którzy kupili ten produkt Calperos VITA-D3 1000 IU 60 kapsułek kupili także:

Debutir 60 kapsułek

Wpływ na prawidłową pracę jelit ma wiele elementów, m.in. perystaltyka jelit, produkcja odpowiedniej ilości śluzu, zachowana ciągłość nabłonka i jego zdolność do regeneracji. Bardzo duże znaczenie ma również obecność w jelitach naturalnej flory bakteryjnej, ukrwienie błony śluzowej przewodu pokarmowego oraz miejscowy układ odpornościowy. 

Kwas masłowy będący składnikiem preparatu Debutir stanowi główny materiał energetyczny dla nabłonka jelitowego, zwiększa przepływ krwi przez błonę śluzową, stymuluje motorykę przewodu pokarmowego i wspomaga produkcję śluzu chroniącego ściany jelit. Kwas ten zwiększa też wchłanianie sodu i wody z pokarmów w jelicie grubym, stanowiąc uzupełnienie żywieniowe w przebiegu biegunek.

© 2016 wapteka.pl Wszystkie prawa zastrzeżone
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.