Calgel żel na dziąsła 10g DELFARM

cena
14,93 zł
Producent Delfarma
Pojemność 10 g
Postać leku Żel
Informacja PRODUKT LECZNICZY!
Dostępna ilość
Brak produktu

Skład

Substancja czynna: chlorowodorek lidokainy (Lidocaini hydrochloridum) 3,3 mg/g, chlorek cetylopirydyniowy (Cetylpyridinii chloridum) 1 mg/g oraz substancje pomocnicze: sorbitol (roztwór 70%), ksylitol, etanol 96%, glicerol, hydroksyetyloceluloza 5000, koncentrat uwodornionego oleju ryycnowego polietylenoglikolu 40, hydroksypolietoksydodekan, makrogol 300, sacharynian sodu, mentol, aromat ziołowy, karmel, woda oczyszczona.

Wskazania

Calgel jest lekiem złożonym o działaniu miejscowym. Zawarta w leku Calgel lidokaina jest środkiem miejscowo znieczulającym, a chlorek cetylopirydyniowy ma niewielkie właściwości odkażające. Calgel działa szybko, zmniejszając ból wywołany ząbkowaniem i łagodząc podrażnienie dziąseł niemowlęcia.
 

Dawkowanie

Niemowlęta od 3 miesiąca życia: niewielką ilość żelu (7,5mm) wycisnąć na czubek czystego palca i delikatnie wcierać w dziąsła w miejscu wyrzynania się zębów. Jeśli to konieczne zabieg powtarzać co 20 minut, do 6 razy na dobę.
 

Dodatkowe

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Opinie o Calgel żel na dziąsła 10g DELFARM

Aby dodawać komentarze - należy się zalogować

Skontaktuj się z nami!

Produkty podobne

Produkt 3
Produkt 2
Produkt 1

Klienci, którzy kupili Calgel żel na dziąsła 10g DELFARM kupili także:

Bestsellery

© 2016 wapteka.pl Wszystkie prawa zastrzeżone
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.