Koszyk
0
Suma:
0,00
Do darmowej dostawy brakuje Ci 278.00 zł
Najpopularniejsze frazy
Polecane produkty
Brak produktów dla wpisanej frazy

Producent Biofarm
Adres

Wałbrzyska 13, 60-198 Poznań

Pojemność 28 szt.
Postać Kapsułki
Dostępność
Produkt leczniczy
Produkt leczniczy

Spis treści:

Bioprazol kapsułk twarde 20 mg 28 sztuk Skład

Jedna kapsułka twarda zawiera 20 mg omeprazolu (Omeprazolum) oraz 96mg sacharozy.

Bioprazol kapsułk twarde 20 mg 28 sztuk Wskazania

Choroba wrzodowa żołądka lub dwunastnicy, zakażenia Helicobacter pylori, refluks żołądkowo-przełykowy, zespół Zollinegera-Ellisona.

Bioprazol kapsułk twarde 20 mg 28 sztuk Działanie

Działanie preparatu polega na zmniejszeniu wydzielania kwasu solnego w żołądku.

Bioprazol kapsułk twarde 20 mg 28 sztuk Dawkowanie

Kapsułki należy przyjmować doustnie, w całości. Dawkę i częstotliwość przyjmowanego leku ustala lekarz. Zalecana dawka omeprazolu wynosi 20 mg raz na dobę. Dolegliwości zwykle ustępują szybko, a u większości pacjentów gojenie następuje w ciągu czterech tygodni. U pacjentów, u których w tym czasie nie doszło do zagojenia, proces ten zachodzi zwykle podczas kolejnych czterech tygodni podawania omeprazolu.
U pacjentów z chorobą wrzodową żołądka oporną na leczenie, stosuje się omeprazol w dawce 40 mg raz na dobę, a proces gojenia trwa około ośmiu tygodni.
W celu zapobiegania nawrotom choroby wrzodowej żołądka zaleca się stosowanie omeprazolu w dawce 20 mg raz na dobę. W razie konieczności dawka ta może być zwiększona do 40 mg raz na dobę.

Bioprazol kapsułk twarde 20 mg 28 sztuk Przeciwwskazania

Przeciwwskazaniem jest nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Omeprazolu, podobnie jak innych inhibitorów pompy protonowej, nie należy stosować w skojarzeniu z atazanawirem.

Bioprazol kapsułk twarde 20 mg 28 sztuk Dodatkowe

Przed rozpoczęciem leczenia choroby wrzodowej żołądka lub w razie wystąpienia jakichkolwiek niepokojących objawów (tj. znaczna, niespodziewana utrata masy ciała, nawracające wymioty, zaburzenia połykania, wymioty z domieszką krwi, smoliste stolce) należy wykluczyć możliwość nowotworowego charakteru choroby, ponieważ leczenie omeprazolem może złagodzić objawy i opóźnić rozpoznanie.

Kategoria

Zdrowie

Producent

Postać

Stosowanie

Choroba wrzodowa żołądka lub dwunastnicy, zakażenia Helicobacter pylori, refluks żołądkowo-przełykowy, zespół Zollinegera-Ellisona.

Działanie

Działanie preparatu polega na zmniejszeniu wydzielania kwasu solnego w żołądku.

Brak opini o produkcie

Dodaj swoją opinię


* - Pola obowiązkowe

Ostatnio oglądane

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.