product-image
Biofarm Paracetamol 500 mg 20 tabletek
3.95 zł
product-logo

Biofarm Paracetamol 500 mg 20 tabletek

5.00

ocena ocena ocena ocena ocena

(2)


Producent
Biofarm
Wałbrzyska 13, 60-198 Poznań
Pojemność
20szt
Postać


Dostępny

3.95 zł

Skład

Substancją czynną leku jest paracetamol.

Jedna tabletka zawiera 500 mg paracetamolu.

Pozostałe składniki to: skrobia żelowana kukurydziana, powidon K30, krospowidon A, kroskarmeloza sodowa, celuloza mikrokrystaliczna, kwas stearynowy 50, magnezu stearynian.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według wskazań lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Dorośli i młodzież od 12 lat

1 do 2 tabletek (500 mg do 1000 mg paracetamolu).

W razie konieczności dawkę można powtarzać nie częściej niż co 4 godziny, do 4 razy na dobę.

Maksymalna dawka dobowa to 8 tabletek (4000 mg paracetamolu). 

Dzieci w wieku od 6 do 12 lat

Pół lub jedna tabletka (nie więcej niż 10-15 mg paracetamolu/kg masy ciała)

W razie konieczności dawkę można powtarzać nie częściej niż co 4 godziny, maksymalnie 4 razy na dobę.

Maksymalna dawka dobowa paracetamolu: 60 mg paracetamolu/kg masy ciała/dobę, podawane w dawkach podzielonych jw.

Dzieci w wieku od 3 miesięcy do 6 lat

Leku nie należy podawać dzieciom w wieku poniżej 6 lat. Dla tej grupy pacjentów są dostępne leki zawierające paracetamol w postaci farmaceutycznej przeznaczonej do stosowania u dzieci.

Działanie

Lek Paracetamol Biofarm zawiera substancję czynną paracetamol o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym.

Wskazania

Bóle różnego pochodzenia i o natężeniu łagodnym do umiarkowanego, szczególnie takie jak:

  • bóle głowy
  • migreny
  • bóle reumatyczne
  • bóle stawowe, mięśniowe i kostne
  • bóle kręgosłupa
  • nerwobóle
  • bóle menstruacyjne
  • bóle zębów
  • Gorączka (np. w przebiegu przeziębienia i (lub) grypy)
Przeciwwskazania
  • Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą.
  • Ciężka niewydolność wątroby.
  • Ciężka niewydolność nerek.
  • Choroba alkoholowa.

Kategoria

Producent

Postać

Stosowanie

Bóle różnego pochodzenia i o natężeniu łagodnym do umiarkowanego, szczególnie takie jak:bóle głowymigrenybóle reumatycznebóle stawowe, mięśniowe i kostnebóle kręgosłupanerwobólebóle menstruacyjnebóle zębówGorączka (np. w przebiegu przeziębienia i (lub) grypy)

Działanie

Lek Paracetamol Biofarm zawiera substancję czynną paracetamol o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym.

Kluczowy składnik

paracetamol

Dodaj swoją opinię

Pola oznaczone * są wymagane

Anna
ocena ocena ocena ocena ocena
Paracetamol Biofarm to lek, który mamy zawsze w swojej apteczce. Doskonały na wszelkiego rodzaju bóle, nawet migrenowe. Jest również przydatny, gdy temperatura wzrasta. Cena najlepsza! Opinie bardzo dobre. Serdecznie zachęcam do kupna!

Pola
ocena ocena ocena ocena ocena
paracetamol biofarm to dla mnie nowość. wcześniej stosowałam produkty innych marek ale muszę przyznać że ten produkt jest wart zakupu. tabletka nie jest duża i szybko się ją połyka. biofarm działa szybko i skutecznie a co dla mnie najważniejsze nie podrażnia żołądka. dawka 500 mg jest na tyle wysoka ze 1 tabletka pokonuje moje sile bóle migrenowe. jak dla mnie paracetamol 500 mg biofarm to super produkt a i cena też ok. polecam

Pola oznaczone * są wymagane

Zasady ochrony danych osobowych

Dlaczego my?

why-us-img

Odbiór osobisty w aptece

why-us-img

Profesjonalna obsługa

why-us-img

Szybka wysyłka

why-us-img

Legalnie działająca apteka

why-us-img

Płatność online lub za pobraniem

cookies Strona korzysta z plików cookies, dzięki temu działa poprawnie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Cookies.