zdjecie zdjecie
Suma:
0,00
Do darmowej dostawy brakuje Ci 278.00 zł
Najpopularniejsze frazy
Polecane produkty
Brak produktów dla wpisanej frazy

Adres


Pojemność 200ml
Postać Płyn
Dostępność

Spis treści:

Opis produktu

BioCardine®Omega-3 to skoncentrowany olej z mięśni sardynek, sardeli i makreli, który jest wybitnym źródłem naturalnej kompozycji genetycznie i fizjologicznie niezbędnych lipidowych (tłuszczy) substancji budulcowych Organizmu Człowieka, w szczególności mózgu i układu nerwowego, serca i układu krążenia oraz systemów przeciwzapalnego - nnkt* EPA i DHA omega-3 w postaci retrójglicerydów. Forma retrójglicerydowa, w jakiej znajdują się nnkt EPA i DHA omega-3 jest o 50% lepiej przyswajalną dla organizmu niż forma estrów etylowych.

Skład

Zawartość wszystkich budulcowych i regulatorowych lipidów w BioCardine®Omega-3 (5 ml płynu):


Główne lipidy preparatu

5 ml

100 ml

nnkt* omega-3 (TG**)

3,6 g

71,5 g

EPA omega-3 (TG)

2,17 g

43,38 g

DHA omega-3 (TG)

1,35 g

27,09 g

Pełen profil lipidowy***

5 ml

100 ml

suma 8 kwasów nasyconych

0,55 g

11,07 g

C16:1 kwas palmitooleinowy

0,02 g

0,31 g

C18:1 n-9 kwas oleinowy

0,27 g

5,93 g

C18:1 n-7 kwas wakcenowy

0,12 g

2,38 g

C18:2 n-6 kwas linolowy

0,10 g

1,98 g

C18:3 n-6 kwas gamma linolenowy

0,01

0,12 g

C18:3 n-3 kwas alfa linolenowy

0,03 g

0,64 g

C20:1 n-9 kwas eikozenowy

0,21 g

4,10 g

C20:5 n-3 kwas eikozapentaenowy EPA

2,17 g

43,38 g

C22:1 n-9 kwas erukowy

0,03 g

0,65 g

C22:6 n-3 kwas dokozaheksaenowy DHA

1,35 g

27,09 g

C24:1 n-9 kwas nerwonowy

0,04 g

0,73 g

*nnkt - niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe, **TG - retrójglicerydy, ***wartości opracowane na podstawie analizy laboratoryjnej serii BCOmega-3 Lot: 8003910001

Wskazania

BioCardine®Omega-3 jest jedynym preparatem w Polsce o statusie "żywność specjalnego przeznaczenia medycznego" do odżywiania organizmu człowieka równolegle z leczeniem zaburzeń fizjologicznej budowy i działania układów nerwowego, krążenia, systemu przeciwzapalnego, i ich skutków, w szczególności zawałów, RZS, nowotworów, infekcji, łuszczycy, schizofrenii.

Działanie

BioCardine®Omega-3 to idealna kompozycja niezbędnych dla organizmu człowieka lipidów (tłuszczy) w postaci retrójglicerydów (BioCardine®Omega-3 - płyn) i trójglicerydów (BioCardine®Omega-3 - kapsułki). Zawiera fizjologiczne dla organizmu człowieka ilości i stosunki niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych (nnkt) m.in.: omega-3 (EPA, DHA) i omega-6 (GLA).

Kwasy tłuszczowe EPA są niezbędne organizmowi do fizjologicznego funkcjonowania systemu przeciwzapalnego i krążenia. Kwas DHA i GLA to bezcenne substancje dla fizjologicznej budowy mózgu i przebiegu wszystkich procesów poznawczych.

Tłuszcze te są prawidłowym budulcem każdej żywej komórki. Termin nnkt oznacza, że organizm człowieka nie posiada zdolności wytwarzania tych kwasów tłuszczowych tylko musi je otrzymać z pożywieniem. Niedobory tych tłuszczy w organizmu prowadzą do powstawania zaburzeń a w konsekwencji do chorób neurologicznych, kardiologicznych, i innych wywołanych m.in. przez przewlekłe stany zapalne.

Wyjątkowa kompozycja kwasów tłuszczowych BioCardine®Omega-3 (płyn):

  • 7 kwasów tłuszczowych omega-3 (68,27%), w tym EPA i DHA stanowiące - minimum 55,00 % całego oleju
  • 4 kwasy tłuszczowe omega-6 (5,84%) , w tym GLA stanowiący - 0,3 % całego oleju
  • 4 kwasy tłuszczowe omega-9 (11,1%), w tym Oleinowy stanowiący - 6 % całego oleju
  • 5 kwasów tłuszczowych nasyconych, o minimalnej zawartości - 6,6 % całego oleju oraz inne kwasy tłuszczowe z rodziny omega-7,1 i 11, stanowiące 8 % całego oleju
Dawkowanie

Dawkowanie BioCardine®Omega-3 (płyn) ustalono w wyniku przeprowadzenia 25 wielokierunkowych badań naukowych u pacjentów z zaburzeniami kardiologicznymi i neurologicznymi. Właściwą dawkę, zgodną ze stanem Twojego Organizmu, obliczysz w kalkulatorze zamieszczonym w kolejnym oknie.

Tabela dawkowania BioCardine®Omega-3 (płyn)

Jeżeli lekarz nie zaleci inaczej, to żywność medyczną BioCardine®Omega-3 (płyn) należy stosować u dorosłych (dzieci wg wskazań specjalisty) w następujący sposób:

WALKA Z CHOROBĄ - w poważnych stanach chorobowych (np. po zawale serca, udarze mózgu, w chorobach nowotworowych) i w trakcie wielolekowych terapii leczniczych

15 ml / dzień
lub 0,21 ml oleju
na kg masy ciała
do 3 m-cy

REKONWALESCENCJA - w zaburzeniach budowy i funkcji serca, układu krążenia oraz mózgu i układu nerwowego, w chorobach o podłożu zapalnym (RZS, łuszczyca, alergie)

8 ml / dzień
lub 0,11 ml oleju
na kg masy ciała
min 3 m-cy

PREWENCJA - w zapobieganiu zaburzeniom budowy i funkcji serca, układu krążenia oraz mózgu i układu nerwowego

5 ml / dzień
lub 0,07 ml oleju
na kg masy ciała
bezterminowo

Kategoria

Zdrowie

Postać

Stosowanie

BioCardine®Omega-3 jest jedynym preparatem w Polsce o statusie "żywność specjalnego przeznaczenia medycznego" do odżywiania organizmu człowieka równolegle z leczeniem zaburzeń fizjologicznej budowy i działania układów nerwowego, krążenia, systemu przeciwzapalnego, i ich skutków, w szczególności zawałów, RZS, nowotworów, infekcji, łuszczycy, schizofrenii.

Działanie

BioCardine®Omega-3 to idealna kompozycja niezbędnych dla organizmu człowieka lipidów (tłuszczy) w postaci retrójglicerydów (BioCardine®Omega-3 - płyn) i trójglicerydów (BioCardine®Omega-3 - kapsułki). Zawiera fizjologiczne dla organizmu człowieka ilości i stosunki niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych (nnkt) m.in.: omega-3 (EPA, DHA) i omega-6 (GLA).Kwasy tłuszczowe EPA są niezbędne organizmowi do fizjologicznego funkcjonowania systemu przeciwzapalnego i krążenia. Kwas DHA i GLA to bezcenne substancje dla fizjologicznej budowy mózgu i przebiegu wszystkich procesów poznawczych.Tłuszcze te są prawidłowym budulcem każdej żywej komórki. Termin nnkt oznacza, że organizm człowieka nie posiada zdolności wytwarzania tych kwasów tłuszczowych tylko musi je otrzymać z pożywieniem. Niedobory tych tłuszczy w organizmu prowadzą do powstawania zaburzeń a w konsekwencji do chorób neurologicznych, kardiologicznych, i innych wywołanych m.in. przez przewlekłe stany zapalne.Wyjątkowa kompozycja kwasów tłuszczowych BioCardine®Omega-3 (płyn):7 kwasów tłuszczowych omega-3 (68,27%), w tym EPA i DHA stanowiące - minimum 55,00 % całego oleju4 kwasy tłuszczowe omega-6 (5,84%) , w tym GLA stanowiący - 0,3 % całego oleju4 kwasy tłuszczowe omega-9 (11,1%), w tym Oleinowy stanowiący - 6 % całego oleju5 kwasów tłuszczowych nasyconych, o minimalnej zawartości - 6,6 % całego oleju oraz inne kwasy tłuszczowe z rodziny omega-7,1 i 11, stanowiące 8 % całego oleju

Brak opini o produkcie

Dodaj swoją opinię


* - Pola obowiązkowe

Ostatnio oglądane

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.