Aquaclin 50mg/g żel 30g

cena
21,29 zł
Producent Galderma
Pojemność 30g
Postać leku Żel
Informacja PRODUKT LECZNICZY!

Dostępna ilość
Brak produktu

Skład

Substancja czynna leku: benzoilu nadtlenek. Zawartość benzoilu nadtlenku w 1g żelu – 50mg. Pozostałe składniki to: karbomer, sodu wodorotlenek, woda oczyszczona.
 

Wskazania

Lek Aquaclin 50mg/g wskazany do stosowania w leczeniu różnych postaci trądziku pospolitego.
 

Działanie

Substancja czynna leku, czyli nadtlenek benzoilu, z łatwością przenika do rogowej warstwy naskórka. Mechanizm działania substancji czynnej opiera się na blokowaniu rozwoju bakterii beztlenowych (Propionibacterium acnes), które odpowiedzialne są za pojawianie się trądziku pospolitego. Nadtlenek benzoilu posiada także właściwości keratolityczne, a także redukuje liczbę zaskórników.
 

Dawkowanie

Do miejscowego stosowania na skórę. Stosować według wskazówek na ulotce lub zgodnie z zaleceniami lekarza. Dzieci powyżej 12. roku życia, dorośli: 1-2 razy na dobę. Aplikować na zmienione chorobowo miejsca, na oczyszczoną i osuszoną skórę. Nanosić niewielką ilość leku, delikatnie wetrzeć. Umyć ręce po zastosowaniu preparatu. Jeśli działanie leku jest zbyt słabe lub zbyt mocne, należy skontaktować się z lekarzem.

Przeciwwskazania

Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na substancję czynną leku lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Nie stosować w przypadku: wyprysku (egzemy), przewlekłego zapalenia skóry, oparzeń skóry, w tym oparzeń słonecznych. Nie stosować u dzieci poniżej 12. roku życia.
 

Aquaclin 50mg/g żel 30g

Aby dodawać komentarze - należy się zalogować

Skontaktuj się z nami!

Klienci, którzy kupili ten produkt Aquaclin 50mg/g żel 30g kupili także:

© 2016 wapteka.pl Wszystkie prawa zastrzeżone