Alergo Max Laboratoria Polfa Łódź 10 tabletek

Producent Polfa Łódź
Pojemność 10 szt.
Postać Tabletki
Informacja PRODUKT LECZNICZY!
Dostępna ilość
66% Complete

Spis treści:

Skład

Każda tabletka zawiera 5 mg desloratadyny.

Wskazania

Lek jest wskazany u dorosłych i młodzieży w wieku 12 lat i starszych w celu łagodzenia objawów związanych z alergicznym zapaleniem błony śluzowej nosa i pokrzywką.

Działanie

Lek Laboratoria PolfaŁódź ALERGO MAX zawiera desloratadynę, która jest lekiem przeciwalergicznym niewywołującym senności. Ułatwia kontrolę reakcji alergicznej oraz jej objawów.

Lek Laboratoria PolfaŁódź ALERGO MAX zwalcza 5 najbardziej uciążliwych objawów alergii: katar sienny, kichanie, swędzenie, zaczerwienienie lub łzawienie oczu, swędzenie nosa.

Dawkowanie

Dorośli i młodzież (w wieku 12 lat i więcej): zalecana dawka produktu leczniczego to jedna tabletka raz na dobę. Okresowe alergiczne zapalenie błony śluzowej nosa (objawy występują krócej niż 4 dni w tygodniu lub krócej niż przez 4 tygodnie) należy leczyć biorąc pod uwagę ocenę historii choroby pacjenta. Leczenie należy przerwać po ustąpieniu objawów i wznowić w momencie ich ponownego wystąpienia.  W przewlekłym alergicznym zapaleniu błony śluzowej nosa (objawy występują przez 4 lub więcej dni w tygodniu i przez dłużej niż 4 tygodnie) można zalecić pacjentowi kontynuowanie leczenia w okresach narażenia na alergen. Dzieci i młodzież: nie ma wystarczających danych klinicznych dotyczących skuteczności desloratadyny u młodzieży w wieku od 12 do 17 lat. Nie określono bezpieczeństwa stosowania ani skuteczności desloratadyny u dzieci w wieku poniżej 12 lat. Nie ma dostępnych danych. Leczenie alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa oraz pokrzywki desloratadyną bez konsultacji z lekarzem powinno trwać nie dłużej niż 10 dni. Podanie doustne. 

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą lub na loratadynę.

Dodatkowe

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE

Podsumowanie profilu bezpieczeństwa: w badaniach klinicznych, w zakresie badanych wskazań, w tym w alergicznym zapaleniu błony śluzowej nosa i w przewlekłej pokrzywce idiopatycznej, po podaniu desloratadyny w zalecanej dawce 5 mg na dobę, działania niepożądane wystąpiły u 3% pacjentów więcej niż u tych, którzy otrzymywali placebo. Najczęstszymi działaniami niepożądanymi, zgłaszanymi częściej niż w grupie placebo, były: uczucie zmęczenia (1,2%), suchość w jamie ustnej (0,8%) i bóle głowy (0,6%). Dzieci i młodzież: w badaniu klinicznym, w którym brało udział 578 osób w wieku od 12 do 17 lat, najczęściej występującym działaniem niepożądanym był ból głowy, który zaobserwowano u 5,9% pacjentów leczonych desloratadyną i u 6,9% pacjentów przyjmujących placebo. Zaburzenia psychiczne - bardzo rzadko: omamy, częstość nieznana: nietypowe zachowanie, zachowanie agresywne. Zaburzenia układu nerwowego – często: ból głowy, bardzo rzadko: zawroty głowy, senność, bezsenność, pobudzenie psychoruchowe, drgawki. Zaburzenia serca – bardzo rzadko: tachykardia, kołatanie serca, częstość nieznana: wydłużenie odstępu QT. Zaburzenia żołądka i jelit – często: suchość w jamie ustnej, bardzo rzadko: bóle brzucha, nudności, wymioty, niestrawność, biegunka. Zaburzenia wątroby i dróg żółciowych - bardzo rzadko: zwiększenie aktywności enzymów wątrobowych, zwiększenie stężenia bilirubiny, zapalenie wątroby, częstość nieznana: żółtaczka. Zaburzenia skóry i tkanki podskórnej – częstość nieznana: nadwrażliwość na światło. Zaburzenia mięśniowo-szkieletowe i tkanki łącznej – bardzo rzadko: ból mięśni. Zaburzenia ogólne i stany w miejscu podania – często: zmęczenie, bardzo rzadko: reakcje nadwrażliwości (takie jak anafilaksja, obrzęk naczynioruchowy, duszność, świąd, wysypka i pokrzywka), częstość nieznana: astenia. Dzieci i młodzież: do innych działań niepożądanych zgłaszanych z nieznaną częstością u dzieci i młodzieży w okresie po wprowadzeniu do obrotu produktu leczniczego należały: wydłużenie odstępu QT, arytmia, bradykardia, nietypowe zachowanie i zachowanie agresywne.

OSTRZEŻENIA I ŚRODKI OSTROŻNOŚCI

Lek należy stosować ostrożnie w ciężkiej niewydolności nerek.

Podmiot odpowiedzialny: Laboratoria Polfa Łódź Sp. z o.o. 

Rodzaj rejestracji: Lek

Substancja czynna: desloratadyna

Opinie o Alergo Max Laboratoria Polfa Łódź 10 tabletek

Dawid

Jako alergik, to jest niezbędnik w moim domu. Pomaga mi jakoś przetrwać ten najgorszy dla alergików czas, kiedy wszystko kwitnie, jest sucho, kurzy się.

Aby dodawać komentarze - należy się zalogować

Skontaktuj się z nami!

© 2016 wapteka.pl Wszystkie prawa zastrzeżone
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.