Akutol opatrunek elastyczny w sprayu 60 ml

Nowa cena
cena
14,22 zł
Ilość:
Producent aveflor
Pojemność 60ml
Postać leku Aerozol
Dostępna ilość
33% Complete

Skład

Methylene dimethyletherum 54,1 g, Dimethyletherum 30,0 g, Calcium alginate 11,2 g, Natrium alginate 2,8 g, Jojoba esters 0,5 g, Hippophae rhamnoides oil 0,5 g, Aloe vera 0,3 g, Calendula officinalis 0,3 g, Matricaria recutita 0,3 g, Menthol 0,3g.

Wskazania

Preparat przeznaczony do opatrywania małych otarć i ran ciętych. Nie jest przeznaczony do ran krwawiących.

Działanie

Składnik aktywny – mieszanka 80% alginatu wapnia i 20% alginatu sodu - tworzy nad raną mechaniczną warstwę proszku. Warstwa alginatu absorbuje ze zranionego miejsca krew i powstające wysięki, tworząc równocześnie chłodzący hydrożel, wspomagający proces gojenia. Wyciągi z rumianku pospolitego i nagietka lekarskiego dezynfekują ranę i działają przeciwzapalnie. Olej z rokitnika, aloe vera i wosk z jojoby wspomagają naturalne nawilżenie zranionego miejsca i przyspieszają proces gojenia. Odporny na zmywanie, a jednocześnie elastyczna warstwa ochronna preparatu nie krępuje swobody ruchu. Zmywa się z powierzchni skóry alkoholem.

Dawkowanie

Powierzchnię rany dokładnie oczyścić i osuszyć. Pojemnik wstrząsnąć przed użyciem. Skierować otwór spustu na ranę i rozpylać cienką warstwę z odległości około 15 cm. Stosuje się miejscowo zewnętrznie. Plastyczny bandaż ochronny po aplikacji zasycha do 3 minut i jest wodoszczelny. Bandaż samoistnie usuwa się po 3 aż 4 dniach.

Akutol opatrunek elastyczny w sprayu 60 ml

Agata

Polecam. Bardzo dobrze sprawdza się w podróży.,

Barbara

Przy dzieciach niezastąpiony!,

Aby dodawać komentarze - należy się zalogować

Skontaktuj się z nami!

Produkty podobne

Klienci, którzy kupili ten produkt Akutol opatrunek elastyczny w sprayu 60 ml kupili także:

EcoPlast EcoSoft plaster medyczny włókninowy 72x 19mm 100 sztuk

Plastry medyczne na bazie włókniny EcoSoft.

© 2016 wapteka.pl Wszystkie prawa zastrzeżone
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.