zdjecie zdjecie

Afrin Nasal 0.05% aerozol do nosa 20ml

Producent Bayer sp. z o.o.
Pojemność 20 ml
Postać Aerozol
Informacja PRODUKT LECZNICZY!
Dostępna ilość
Brak produktu

Spis treści:

Skład

Substancja czynna: 1 ml aerozolu zawiera 0,5 mg chlorowodorku oksymetazoliny.

Wskazania

Ostry lub przewlekły nieżyt nosa pochodzenia wirusowego lub uczuleniowego, zapalenie zatok.

Działanie

Sympatykomimetyk działający na receptory ?-adrenergiczne. Podany miejscowo na błonę śluzową powoduje skurcz naczyń włosowatych, przez co zmniejsza obrzęk i przekrwienie. Podany do nosa zmniejsza obrzęk i wydzielinę błony śluzowej jamy nosowo-gardłowej, ułatwia oddychanie przez nos podczas kataru. Działa szybko i długotrwale.

Dawkowanie

Co 12 h 2-3 wstrzyknięcia do każdego przewodu nosowego. Nie należy przekraczać zalecanych dawek ani stosować leku dłużej niż 3 dni. Należy przerwać leczenie przy wystąpieniu obrzęku i bolesności błony śluzowej nosa.

Przeciwwskazania

Nie stosować u dzieci do 6 r.ż.Rzadko może wystąpić przejściowe podrażnienie i obrzęk błony śluzowej nosa. Przedawkowanie może spowodować ponowne przekrwienie błony śluzowej i nawrót objawów chorobowych.

Dodatkowe

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.


Opinie o Afrin Nasal 0.05% aerozol do nosa 20ml

Zygmunt

Super aerozol do nosa, miałem duży katar, a dzięki niemu wszystko przeszło.

Aby dodawać komentarze - należy się zalogować

Skontaktuj się z nami!

© 2016 wapteka.pl Wszystkie prawa zastrzeżone
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.