Actitrin syrop 100 ml USTAWA!

cena
12,89 zł
Producent Hasco
Pojemność 100 ml
Postać Syrop
Informacja PRODUKT LECZNICZY!
Lek na receptę TAK

Skład

Chlorowodorek triprolidyny 1,25 mg Chlorowodorek pseudoefedryny 30 mg Bromowodorek dekstrometorfanu 10 mg.

Wskazania

Leczenie objawowe w stanach zapalnych górnych dróg odechowych(grypa, przeziębienie i inne infekcje górnych dróg oddechowych)przebiegających z kaszlem, obrzękiem błony śluzowej nosa i wodnistym wysiękiem z nosa.

Działanie

zmniejsza ilość wydzieliny z nosa, zmniejsza obrzęk i przekrwienie błony śluzowej nosa, zwiększa drożność nosa, hamuje odruch kaszlu i kichania. Triprolidyna jest silnym antagonistą receptora histaminowego typu H1, nieznacznie działa hamująco na ośrodkowy układ nerwowy, co może powodować wystąpienie objawów senności. W nieżytach dróg oddechowych powoduje zmniejszenie obrzęku błony śluzowej nosa, wycieku z nosa, świądu i kichania. Pseudoefedryna jest środkiem zmniejszającym przekrwienie błon śluzowych górnych dróg oddechowych. W porównaniu z efedryną, pseudoefedryna w znacznie mniejszym stopniu wywołuje tachykardię i zwiększa skurczowe ciśnienie krwi oraz słabiej pobudza ośrodkowy układ nerwowy. Dekstrometorfan działa przeciwkaszlowo hamując działanie ośrodka kaszlowego w rdzeniu przedłużonym.

Dawkowanie

Dorośli i dzieci powyżej 12 lat 10 ml syropu trzy lub cztery razy na dobę. Dzieci w wieku 7 - 12 lat 5 ml syropu trzy lub cztery razy na dobę. Jeśli występuje choroba serca, nadciśnienie tętnicze, nadczynność tarczycy, cukrzyca, jaskra, powiększenie gruczołu krokowego, ciężka niewydolność wątroby, u kobiet w ciąży, planujących ciążę lub karmiących dziecko piersią, jeśli stosuje jednocześnie inne leki, przed rozpoczęciem przyjmowania leku należy skonsultować się z lekarzem. Lek należy stosować zgodnie z zaleconym dawkowaniem. Jeśli po 3 dniach objawy nie ustąpią, należy odstawić lek i zwrócić się po poradę do lekarza.

Dodatkowe

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Jednorazowo, maksymalnie można zamówić 2 opakowania!!!

Opinie o Actitrin syrop 100 ml USTAWA!

Aby dodawać komentarze - należy się zalogować

Skontaktuj się z nami!

© 2016 wapteka.pl Wszystkie prawa zastrzeżone
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.