zdjecie zdjecie

Actitrin syrop 100 ml USTAWA!

Producent Hasco
Pojemność 100 ml
Postać Syrop
Informacja PRODUKT LECZNICZY!
Lek na receptę TAK

Spis treści:

Skład

Chlorowodorek triprolidyny 1,25 mg Chlorowodorek pseudoefedryny 30 mg Bromowodorek dekstrometorfanu 10 mg.

Wskazania

Leczenie objawowe w stanach zapalnych górnych dróg odechowych(grypa, przeziębienie i inne infekcje górnych dróg oddechowych)przebiegających z kaszlem, obrzękiem błony śluzowej nosa i wodnistym wysiękiem z nosa.

Działanie

zmniejsza ilość wydzieliny z nosa, zmniejsza obrzęk i przekrwienie błony śluzowej nosa, zwiększa drożność nosa, hamuje odruch kaszlu i kichania. Triprolidyna jest silnym antagonistą receptora histaminowego typu H1, nieznacznie działa hamująco na ośrodkowy układ nerwowy, co może powodować wystąpienie objawów senności. W nieżytach dróg oddechowych powoduje zmniejszenie obrzęku błony śluzowej nosa, wycieku z nosa, świądu i kichania. Pseudoefedryna jest środkiem zmniejszającym przekrwienie błon śluzowych górnych dróg oddechowych. W porównaniu z efedryną, pseudoefedryna w znacznie mniejszym stopniu wywołuje tachykardię i zwiększa skurczowe ciśnienie krwi oraz słabiej pobudza ośrodkowy układ nerwowy. Dekstrometorfan działa przeciwkaszlowo hamując działanie ośrodka kaszlowego w rdzeniu przedłużonym.

Dawkowanie

Dorośli i dzieci powyżej 12 lat 10 ml syropu trzy lub cztery razy na dobę. Dzieci w wieku 7 - 12 lat 5 ml syropu trzy lub cztery razy na dobę. Jeśli występuje choroba serca, nadciśnienie tętnicze, nadczynność tarczycy, cukrzyca, jaskra, powiększenie gruczołu krokowego, ciężka niewydolność wątroby, u kobiet w ciąży, planujących ciążę lub karmiących dziecko piersią, jeśli stosuje jednocześnie inne leki, przed rozpoczęciem przyjmowania leku należy skonsultować się z lekarzem. Lek należy stosować zgodnie z zaleconym dawkowaniem. Jeśli po 3 dniach objawy nie ustąpią, należy odstawić lek i zwrócić się po poradę do lekarza.

Dodatkowe

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Jednorazowo, maksymalnie można zamówić 2 opakowania!!!

Opinie o Actitrin syrop 100 ml USTAWA!

Aby dodawać komentarze - należy się zalogować

Skontaktuj się z nami!

© 2016 wapteka.pl Wszystkie prawa zastrzeżone
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.