Actiferol Fe bioprzyswajalne żelazo 7mg 30 saszetek

Nowa cena
cena
13,01 zł
Producent Sequoia
Pojemność 30szt.
Postać leku Proszek
Dostępna ilość
Brak produktu

Opis produktu

Najczęstsze niedobory żelaza wynikają z ubogiej w ten składnik diety oraz niskiej przyswajalności. Grupami najbardziej narażonymi na niedobory są niemowlęta urodzone przedwcześnie lub o niskiej masie urodzeniowej, niemowlęta z ciąż mnogich, niemowlęta urodzone przez matki, u których w ciąży wystąpiły niedobory żelaza, niemowlęta i dzieci z zaburzeniami trawienia i wchłaniania, po długotrwałej chorobie lub w okresie intensywnego rozwoju, kobiety w okresie rozrodczym oraz osoby starsze z zaburzeniami wchłaniania.

Żelazo zawarte w Actiferol Fe charakteryzuje się wysoką przyswajalnością, ze względu na duży stopień rozdrobnienia. Dodatkową zaletą jest jego uwalnianie się w jelitach, a nie w żołądku, co ograniczania wystąpienie dolegliwości ze strony przewodu pokarmowego. Actiferol Fe nie barwi zębów i nie daje metalicznego posmaku.

Skład

1 saszetka zawiera 7 mg żelaza.

Wskazania

Polecany  dla niemowląt i dzieci, do postępowania dietetycznego w celu zapewnienia prawidłowej podaży żelaza oraz w stanach niedoboru żelaza i anemii.

Działanie

Bioprzyswajalne żelazo SunActive Fe to bezpieczeństwo i dobra tolerancja. Żelazo jest mikroelementem potrzebnym do prawidłowego rozwoju i funkcjonowania organizmu. Korzystnie wpływa na procesy wzrostowe i odpornościowe. Jest składnikiem hemoglobiny, która warunkuje transport tlenu. 

Actiferol Fe zawiera opatentowaną formę żelaza poddaną mikronizacji (dużemu rozdrobnieniu) i emulgacji, dzięki czemu przyswajalność żelaza jest dwukrotnie wyższa.

Dawkowanie

Dla prawidłowej podaży żelaza:
Niemowlęta powyżej 6. miesiąca życia i dzieci: 1 saszetka dziennie. 
Niemowlęta od pierwszej doby życia: dawkowanie pod nadzorem lekarza uzależnione od indywidualnego zapotrzebowania. 

W stanach niedoboru żelaza i/lub anemii:
Niemowlęta od pierwszej doby życia: dawkowanie pod nadzorem lekarza uzależnione od indywidualnego zapotrzebowania. 

Zawartość saszetki rozpuścić w letniej wodzie/napoju lub dodać do pożywienia. Spożyć bezpośrednio po przygotowaniu. Nie zmienia smaku spożywanych pokarmów. 

Actiferol Fe bioprzyswajalne żelazo 7mg 30 saszetek

Aby dodawać komentarze - należy się zalogować

Skontaktuj się z nami!

Produkty podobne

Klienci, którzy kupili ten produkt Actiferol Fe bioprzyswajalne żelazo 7mg 30 saszetek kupili także:

Calperos 1000 mg 100 kapsułek

Wapń to główny składnik tkanki kostnej, będący elementem budulcowym szkieletu. Poza tym, niewielkie ilości tego pierwiastka znajdują się w komórkach tkanek miękkich, we krwi i w płynie pozakomórkowym. Dlatego też wapń odgrywa ważną rolę w układzie sercowo-naczyniowym, nerwowym i mięśniowym oraz wykazuje duży wpływ w utrzymaniu równowagi elektrolitowej.

Dla prawidłowego działanie wapnia w organizmie człowieka, niezbędne jest odpowiednie stężenie tego pierwiastka w komórkach i płynach ustrojowych. Jest ono zachowane dzięki mechanizmom hormonalnej kontroli wchłaniania z przewodu pokarmowego, wymiany z tkanką kostną i wydalania z moczem.

Przy stosowaniu preparatów wapniowych, dodatkowo zaleca się stosowanie witaminy D, która zwiększa jego wchłanianie z przewodu pokarmowego. 

Bepanthen Derm Krem specjalistyczny krem do ciała 30 g

Bepanthen Derm Krem to kompleksowe rozwiązanie dla wrażliwych obszarów skóry: buzi, policzków, pachwin, rączek, łokci i kolan, Twoich i Twojego dziecka. Dzięki podwójnemu działaniu- zarówno od wewnątrz jak i od zewnątrz- sprawdza się jako środek do pielęgnacji skóry podrażnionej po ekspozycji na słońce, mroźne powietrze oraz ochronnie przy częstym kontakcie ze środkami chemicznymi itp., a także jako wsparcie naturalnych procesów regeneracyjnych głębokich warstw skóry.

© 2016 wapteka.pl Wszystkie prawa zastrzeżone
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.